Huawei İdeos X5 - Rom ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Twitter
    Twitter's avatar
    Erkek

Mürid(e)ler merhabalar ... 

Elimde kvk dan aldığım huawei ideos x5 marka telefon var . Yaklaşık alalı 2 yıl oldu ve default gelen rom u kullanıyorum yani stock rom u . 

Geçenlerde garantisi bitti. artık yeni bir başlangıç yapıp rom atmak,root olmak istiyorum ve android dünyasına girmek istiyorum :) 

Fakat gel gör ki internet döküman çöplüğüne dönmüş durumda yok imei numarası falan silinenler, yok rom atarken telefonu nakavt edenlr :)

telefonumun sürümü 2.2.1. Adamların romlarını görünce, 800 mhz den 1 ghz çıkanlar falan derken içim içimi yiyor.

Sizden ricam bilen arkadaşlar düzgün bir şekilde şuradan adım adım gidiş yolunu yazsınlarda bizde mantığını çözelim şu işin .

Hangi rom seçilmelidir , nereden indirilmelidir, nasıl root olunur, clockword mod nedir , hangi rom hangi default romun üzerine  atılır vs ? 

Ayrıca donanımhaberde romların tanıtıldığı huaweiye ait bir kategori var 

http://forum.donanimhaber.com/forumid_721/tt.htm

Şöylede romlar var mesela 

elite rom denen => http://forum.donanimhaber.com/m_56437315/tm.htm ( birçok kullanıcının dediği performans rom bu olsa gerek )

yada şöyle bi rom => http://forum.donanimhaber.com/m_66094449/tm.htm

gelde işin içinden çık hangi rom u seçicez , üstüne nasıl bir yol izliyecezki sakata gelmeyelim imei numaramız silinmesin 

Tecrübeli müridlerden rom tavsiyesi ve kurulumu anlatan az ve öz bir mesaj istiyorum ... 

Konuyu herkese açık yapıyorumki millet kurtulsun şu dertten :)

Tbt Dersimliler Derneği Başkanı :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fotoğrafçı
    burakbet
    burakbet's avatar
    Erkek

hocam öncelikle durumu şöyle özetleyeyim ne istediğin çok önemli. 

froyo şöyle bi romdur: bi bok yapamazsın, şarjın iyi gider

gingerbread şöyle bi romdur: arayüzü boktandır şarjı iyi gider

MIUI(benim için en kıymetlisi): muhteşem bir romdur arayüz efsanedir  şarjı 5 saat falan gider. çok şey yapabilirsin

ICS(dzo'nun yaptığı) şöyle bi romdur: arayüz klasik ICS'dir. aradığını çabuk bulursun. performans iyidir. şarj kullanıma bağlı olarak 1 gün gider. (diğerlerinde neden kullanıma bağlı demedim çünkü: bazı romlarda isteseniz de istemeseniz de o şarj biter abi)

---kendi düşüncelerimi sizlerle paylaşıyorum---

bu zamana kadar denemediğim bi rom yok. (ev yapımı piyasaya sürülmemiş romları söylemiyorum) ve 4 aydır ICS kullanıyorum. Telefonun garantiden çıkma olayını şöyle açıklamak istiyorum. o bir YALAN! bilmiyorum böyle bi durumla karşılaşan var mı ama kvk/genpa ibneliğine yaparsa günahı boynuna ama HAKKI YOK! 

Ki olayın en başında şu yatıyor: donanımsal bir sıkıntı varsa, NEDİR bunlar? anten bozulmuştur (IMEI duruyordur) ya da data kısmı* bozulmuştur (Kİ yanlış bilinen bir bilgi daha var onu da ileride açıklayacağım kendim çözmüşlüğüm var) yani olma ihtimali düşük ama multicenabet bi insansanız emin olun sizi bulur. bu durumlarda GARANTİ DEVAM EDİYORSA kvkya başvurulabilir. FAKAT en önemli kısım: telefon suya düştüyse, ekran çatladıysa batarya bozulduysa DATA kısmı kırıldıysa (kısacası olma ihtimali en yüksek şeyler olduysa) ZATEN kvkya hiç gitmeyin 1 ay telefonsuz kaldığınızla kalırsınız. o kağıtta ne yazar? KULLANICI HATASI!!! haaaaaa böyle işi mikerler biliyorum ama adil değil dünya ne yazık ki. şimdi durum böyle olunca yazılımsal bi problemde SAKIN AMA SAKIN garantiye vermeyin. nedir abi telefon sürekli kitleniyo. ya en kötü ihtimal beni bul hallederiz. demem o ki kvk büyük ve çok meşgul bi şirket. sizin hangi romu attığınızla ilgilenmez. donanımsal sıkıntı varsa söker takar yenisini. yazılımsalsa SORUN YOK diye gönderir. ekranı kırdıysanız da KULLANICI HATASI! der ilgilenmez.

---kendi düşüncelerimi sizlerle paylaşıyorum---

şimdiiiii root falan felan. 

linuxcılar daha iyi bilir. root demek kök demek. cihazda yönetici olmak demek GÜÇ BENDE ARTIIKK! demek! 

kısaca versiyonlarda nasıl root olunur'u anlatayım. 

Froyo çok kolay pembe ekranda boot.img değiştir.

Gingerbread ennnn salakça ve zor olanı logswitch değiştir superoneclick kullan.

custom romlar zaten rootlu gelir. :)) gingerbreadin ve froyonun root olayı google amcaya sorarsanız çıkar.

twitter hocam sx serisini sormuş. bakın bu SX miui nun devamıdır. ben zamanında (SALU3) ile birlikte miuinun çok ekmeğini yedim inanılmaz versiyonlar vardı ama miui son 1 senedir falan desteğini bizim telefondan çekti. miui bizim için bir stock romdu adeta ama artık başkaları SX serisi şeklinde custom üretiyor. ve bana kalırsa Elite SX hiç hoşuma gitmiyor! çooook fazla hata var. şarj içiyor falan falan. 

size verebileceğin en güzel tavsiye deneyin. asla korkmayın. her romu deneyin bunları okuyarak değil yaşayarak öğrenin. bakın ben telefona devalarca MAVİ EKRAN verdirdim (nedir bu? power tuşuna basınca hiçbir şey gelmeden mavi ekran gelmesi) half brick de diyebiliriz. Boot ekranını sildim huawei animasyonu silindi yeşil kırmızı mavi ekran geldi çok uğraştım ama yaptım. asla root edilmeyen cihazı rootladım. bunlardan korkmayın.

size uygun romu SİZ bulun. ve biraz ingilizceniz varsa XDA yı kesinlikle her gün takip edin. şunu da söylemek isterim ki donanımhaberde çok çok çok yanlış bilgi var herkese güvenmeyin saçma sapan kerneller yüklemeyin aynı şekilde her roma güvenmeyin. 

ClockworkMod Nedir?

Recovery'dir. Recovery nedir? Can damarıdır. ve ASLA AMA ASLA 5.0.2.7 KULLANILMAMALIDIR. Başıma çok güzel olmayan şeyler geldi yanlış sürüm yüzünden. EN temizi 5.5.0.4 tür. 

la?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

http://forum.androidturkiye.net/forumdisplay.php?151-Huawei-8800-ideos-x5

en kapsamlı yer burası hocam hertürlü soruna cevap bulabilirsin

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek
    Hocam telefondan memnunmusun?Bende almayı düşünüyorum ama kararsızım
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Twitter
    Twitter's avatar
    Erkek

Memnunum hocam şuanlık bir sıkıntısını görmedim . yetiyor yani bana 

@kreyzi hocam topu topu 2 sayfa konu var burada pek ilgilenilmiyor sanki

Twitter tarafından 01/Eki/12 12:00 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sezeruludag
    sezeruludag's avatar
    Erkek

Bence Burağın(burakbet) yazmasını bekle aynı telefon onda da var 

Hatasız Kod Olmaz... :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Twitter
    Twitter's avatar
    Erkek

Bahsettiğin arkadaşı facebooktan ekledim sanırım bu aralar meşgul :) . @burakbet hocam şu elite serisi romları çok merak ettim sanırım sen aurayı 4.1 ice cream i anlatacaksın ama araştırdığım kadarıyla gpu sürücülerinde sıkıntı olduğundan oyunlarda kasma yapabiliyormuş

Twitter tarafından 01/Eki/12 12:07 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek
    Sıfır alacak durumda değilim bu aralar.Temiz bi ikinci el bulsam alıcam.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Twitter
    Twitter's avatar
    Erkek

Hocam senin verebileceğin fiyat aralığın nedir .bi arkadaş satmayı düşünüyordu olmazsa ona sorayım telefonun hiçbirşeyide yoktu sağlamdı yani. hatta beraber aldık

Twitter tarafından 01/Eki/12 12:09 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek

beklemedeyizz 

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek
    Twitter bunu yazdı

Hocam senin verebileceğin fiyat aralığın nedir .bi arkadaş satmayı düşünüyordu olmazsa ona sorayım telefonun hiçbirşeyide yoktu sağlamdı yani. hatta beraber aldık

350-400 arası vereblrim hocam
Toplam Hit: 2391 Toplam Mesaj: 17