İatkos Kuruyoruz !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

Güzel konu teşekkürler emre.

en kısa sürede tekrar okuyacağım.

NVIDIA Optimus da herhangi bir sorun var mı ?

her iki grafik kartıda kullanıyor mu ? 

http://www.leyladansonra.com/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musdawdaf
    musdawdaf's avatar
    Erkek

konuyu actin millet kernel panic yedikce sana kufreder :D

edit:bende de snow leo ya gore kurulum vardi demistim sana taa ne zaman tamamlayinca yayinlarim diye ama konu acmadim ya neyse snow leo eskide kaldi artik

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdiburak
    erdiburak's avatar
    Erkek

öncelikle güzel anlatımın ve her kaynak için teşekkürler...Ayrıyetten çizik :D

Bir de sorum olucak ATI HD3600 series ekran kartım var bununla ilgili farklı forumlarda desteklemedigi veya sorun cıkardıgı hakkında bir cok sey okudum. ama aksine Toshiba ,Acer ve birkaç markanın laptop'ına hd 3600 series ekran kartı olmasına ragmen yuklenmiş hali ile çalışır videosunu cekip youtube koyanları gordum.

Yani yuklenmiyor deniyo yada yukleyenler nasıl yukledigini bilmiyor orasını bilmiyorum ama yukleyen yuklemiş arkadaş:S bende kalkıştım yuklemeye 1 pazar gunumu harcadım  IATKOS ,KLAWYA ve İDENEB sürümlerini indirip dvdye çekmiştim Pazar sabahı basladım forumlarda sunu sec su donanım ıcın bunu sec gibi yorumları dıkkate alarak yuklemeye kalkıstım hiçbir şekilde yukleyemedim. yuklemeden sonra Gri çürük elma'dan daha ilerisine gidemedim yukleniyor yalnız acılmıyor.

Sonra kafama gore secerek yaptım farklı loader lar denedim 2 işletm sistemini gectim tek olarak bile denedim ama nafile. Kısacası 1 pazar gunu her yolu denedim ama başaramadım Donanımımı yazsam bana yardımıcı olabilirmisiniz tekrar yukleme hevesi geldi :D

| GTP | TBT | Desinatör | icrypex.net | Turknet = XMP85HC93OKM
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

@ Amd-x : hocam bi dene derim. Amd olabilir. Zor kuruluyor ama imkansız değil. uphuck'ta araştırıp deneyebilirsin.

BarisYigit : olmaması gerektiğini düşünüyorum. Dediğim gibi ben 2 makinaya denedim, 2sinde de sorun çıkartmadı (daha doğrusu sorun benden ve kurulum şeklinden kaynaklıymış, şimdi çalışıyor) . Kararlı bir sistem olmadığı için net birşey diyemem. Çünkü başka donanım kombinasyonları falan giriyor işin içine. Bende nvidia var, sürücüsünü yüklersem bitti. Bi daha açılmıyor mac os.

musdawdaf : alıştık artık :D 40-50 kişiye linux yüklettim, bi 40-50 kişiye iatkos yükleteyim. Kulağımız boll boll çınlıyor.

erdiburak : hocam foruma baktım, ati hd 3600 konusunda problem görünmüyor.HAtta ;

http://uphuck.ggrn.org/forum/viewtopic.php?f=22&t=18116&p=67311

hatta ekran kartıda aynı.Özellikleri ;

--

İşlemci: Intel® Pentium® 4 Processor 541

(1M Cache, 3.20 GHz, 800 MHz FSB)

Ana kart: Foxconn RC4107MA-s2

Ekran kartı: ATI Radeon™ HD 3600

Ses kartı: Realtek C655 @ Ati SB450 AC2'97

HDD: Samsung SP1223N

Ethernet: Realtek RTL8139 Family

Ram: 1GB DDR2

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1-618-GR
    1-618-GR's avatar
    Erkek

win7 c: nin bir bölümüne Mac os X kurmaya kalktık bir ara çok çabaladık hataları gider gider vs. açılmıyor.

şimdi İatkos'ta vardı setup olarak bende onu kurmaya kalkmadım.

Deneyeyim mi şüpheliyim :))

Bir domino taşıyım yıktığına sevinme....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

setup olarak derken ? iatkos'un setup'ı yok . dmg şeklinde. Onu dvdye yada usb ye atıp boot etmek gerek.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

hoca zamanında çok uğraştım kurmaya laptop a ama yemedi ekrankartını tanımadı ethernet, wireless hiçbirini + olarak surekli panic illa cpus=1 busratio=20 bunlari yazacaksın yoksa açılmıyordu sikerim böyle işi dedim sildim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:
    -----------------------------

setup olarak derken ? iatkos'un setup'ı yok . dmg şeklinde. Onu dvdye yada usb ye atıp boot etmek gerek.

tabi bu, eski anakartlar için geçerli değil. usbleri boot etmiyor. iATOKS'ta mesela denk geldim.. bu win / linux sistemler içinde geçerli.

en sağlamı dwd'den.

amd sistemler için araştırma yapıyorum elemanın biri c/p  yapmış ama pek ilgimi çekmedi daha geniş ing forumlarda bakıyorum sıkıntılı çıkıyor :|
    iATKOS L2 Lion 10.7.2 sürümünü kullanan yaygın galiba, problemi yok gibi duruyor.
    napçaz beyler ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

benim bilgisayar 3 senelik sıkıntı yok. Daha eskiler konusunda birşey diyemem. 

10.7.2 kullanıyorum bende.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdiburak
    erdiburak's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

erdiburak : hocam foruma baktım, ati hd 3600 konusunda problem görünmüyor.HAtta ;

http://uphuck.ggrn.org/forum/viewtopic.php?f=22&t=18116&p=67311

hatta ekran kartıda aynı.Özellikleri ;

--

İşlemci: Intel® Pentium® 4 Processor 541

(1M Cache, 3.20 GHz, 800 MHz FSB)

Ana kart: Foxconn RC4107MA-s2

Ekran kartı: ATI Radeon™ HD 3600

Ses kartı: Realtek C655 @ Ati SB450 AC2'97

HDD: Samsung SP1223N

Ethernet: Realtek RTL8139 Family

Ram: 1GB DDR2

Hocam appletürk'e bakınıyordum fazla bi dokuman yoktu ve bi site vermişlerdi destekleyen sürümler diye orda benim ekran kartım yoktu ve pm ile ulaştıgım cogu kişi denemen lazım sorun cıkar dedi.

Başka forumlarda yuklenmedigini okuduum ondan şeyyyettim :D ozaman bi pazar günü daha heba edicez mac'a :D

İşlemci : Pentium Dual core E5200 2.5 GHZ 2MB 

Anakart : ASUS P5G41-M LX

Ram : 2 GB DD2

Ekran kartı : ATİ REDEON HD3600 SERİES

HDD : WD 1001FALS-00J7B1  1TB SATA

Ses : ALC662-VC1 High Definition Audio 6-Channel CODEC 

Ethernet : Realtek RTL8102E/RTL8103E Ailesi PCI-E Fast Ethernet NIC (NDIS 6.20)

DVD sıkıntım yok 3 çeşit MAC var  Donanım da ise problem yok biçimlendirme kurma vsvs sadece sıkımtım yuklendikten snra yeniden açılışta çürük elma geliyor ama ondan snra geçmiyo Ben ona bakıyorum o da bana ama icraat yok :D  Burdaki sorun nedir ne yapmam gerekir ?

| GTP | TBT | Desinatör | icrypex.net | Turknet = XMP85HC93OKM
Toplam Hit: 11062 Toplam Mesaj: 67