folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder İatkos S3 Snow Leopard ( Mac OS ) Kurulum Hakkında

İatkos S3 Snow Leopard ( Mac OS ) Kurulum Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek

arkadaşlar merhaba, 2 gündür uğraşıyorum. indirmediğim, denemediğim iatkos kalmadı.

http://uphuck.ggrn.de/forum/viewtopic.php?f=62&t=12273

bu adresteki dosyaları indirip bir dvd ye çektim. içindeki md5 dosyasını dvd ye çekmedim. bilmiyorum çekmek gerekiyor mu. sonra pc yi yeniden başlattım.

bios dan achi ve raid seçeneklerini tek tek denesem de, boot ekranında hdd resmini tıklayıp yada -v yazıp enter a bassam da her türlü bu yukardaki hatayı alıyorum. bir türlü çözemedim. hdd e formatta atamıyorum. bundan önce başka bi sürümü yüklemiştim. şuan hdd de o var fakat o da açılmıyor. arkaplanı apple logosu olan beyaz bir sayfada fireware off gibi bi hata veriyor ve git gide sayfa kararıyor. en sonunda BSP: ile başlayan bi satır gözüküyor sadece. eğer faydası olucaksa onunda resmini çekip koyayım.

yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

Sistem:

Gigabyte Technology GA-X38-DQ6 Mainboard
    intel core 2 quad q6600
    nvidia geforce gtx 275
    corsair ddr2 8 gb ram / 400.0 MHz

Yeni bir iş, yeni bir aş, yeni bir hayat. Sil baştan başlamak gerek bazen modunda. Artık buralarda yokum :) Hepinizi seviyorum, muck.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Maresca
    Maresca's avatar
    Erkek
    -x -f ile boot et sonucu bildir yardimci olayim eger istanbul icindeysen saglam dvd gonderebilirim. Ayrica dvd yi en dusuk hizda yaktigindan emin ol.

Gel bili bili gates
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek

tamam hocam. şimdi deneyip hemen bildiriyim sonucu buradan.

edit: hocam şimdi de bu yeşil kurbağa mı kertenkele mı ne var o ekranda bi müddet bekledi. hiç bir kod satırı çıkmadı. ondan sonra alttaki resim geldi.

%3cpple%20h%3ct%3c

Yeni bir iş, yeni bir aş, yeni bir hayat. Sil baştan başlamak gerek bazen modunda. Artık buralarda yokum :) Hepinizi seviyorum, muck.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek

up.. başka bilenler yokmu arkadaşlar. msn den ayrıntılı yardımcı olmak isteyen felan varsa msn adresimi verebilirim. sorunun çözümünü özetleyip buraya yazarız.

edit: gtalk da olur, skype ta.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dyrnade
    dyrnade's avatar
    Erkek

Up up

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tutrakan_d
    tutrakan_d's avatar
    Erkek
    Kardeş bende son 1 aydır boş zamanımın büyük bölümünü laptopa mac os kurmak için harcadım sonunda muvaffak oldum meşakkatli olsada çok güzel bi duygu gerçekten. şimdi gelelim sadete neden illede iaktosu kurmak istiyosun hazardın sürümleri var ben ne kadar iso dmg varsa indirdim hemen hemen ama en sonunda en kararlı çalışanı hazard 10.6.6i olduğunu gördüm 10.4 te sıkıntısız çalışmıştı gerçi hatta lion bile kurulmuştu ama arada kernel patlatıyordu. senin ekran görüntüne gelince bu ekran görüntüsü dst patch yapılarak giderilebilir gibi geliyor. bir de sana önerim dvd ye yazma dvd de hızlı yazmadan veya writerin anlık dallamasından dvd sorunlu olabiliyor o yüzden usb diske yaz bununla ilgili dökümanlar bolca var nette.2 kutu dvd bitirdim harcadığım zamanda cabası.. (mesela http://www.youtube.com/watch?v=8Desmi6q6yA mantık hep aynı) haa unutmadan illede iaktos diyosan iaktos s3 v2 si var driver desteği daha iyi eskisine göre ama ben sana hazarda bak derim.. şansın bol olsun, o kadar uğraştım ama değdi doğrusu o kadar uğraşıya.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek

şimdi hazarda baktım da herkes sanal pc lere kuruyor heralde. ben normal hdd e kurucam direk. birde adam akıllı sağlam torrenti de yok. varmı senin önereceğin bi site hocam

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SinusX
    SinusX's avatar
    Erkek

Gharzvog bunu yazdı:
    -----------------------------

şimdi hazarda baktım da herkes sanal pc lere kuruyor heralde. ben normal hdd e kurucam direk. birde adam akıllı sağlam torrenti de yok. varmı senin önereceğin bi site hocam

hazardın var bende 3.65 gb lık torrentz'den aratıp bulmuştum hocam bi ara orda tam adı hatta : Snow_Leopard_10.6.1-10.6.2_SSE2_SSE3_Intel_AMD_by_Hazard

Si vis pacem para bellum.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek

SinusX bunu yazdı:

Gharzvog bunu yazdı:

hazardın var bende 3.65 gb lık torrentz'den aratıp bulmuştum hocam bi ara orda tam adı hatta : Snow_Leopard_10.6.1-10.6.2_SSE2_SSE3_Intel_AMD_by_Hazard

hocam bu vmware e felan kurmak için değil demi ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

Yardımcı Olabilecek Arkadaşlar Yazarsalar güzel olur aslında bende şuan iatkos s3 v2 indiriyorum Hp Pavilion G6 a kurmayı deniyecem .

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek

PsychoDawn bunu yazdı:

Yardımcı Olabilecek Arkadaşlar Yazarsalar güzel olur aslında bende şuan iatkos s3 v2 indiriyorum Hp Pavilion G6 a kurmayı deniyecem .

başka forum sitelerine de konu açtım da, hiç bir yerde sorunlarıma çözüm olacak bilgiyi alamıyorum.

hazardı ındırdım. dvd ye sığmıyor. flash disk i bootable yapmak için mac os lazımmış. mac os zaten bende çalışmıyor. beceremedim bir türlü. yok mu detaylı yardımcı olabilicek herhangi biri

Toplam Hit: 4750 Toplam Mesaj: 25