folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İbnelerin Yaptığına Bakın...

İbnelerin Yaptığına Bakın...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clinique
    clinique's avatar
    Erkek
    Nerde Gördün bi Kürt 2 sürt 1 dürt demiş atalarımız
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xtlan
    xtlan's avatar
    Dişi
    hic belli olmaz yine bir meclis cikisinda kafalari egdirip ekip otosuna bindirip goturebilirler :) bakınız orhan doganin gozaltina alinmasi
    http://www.youtube.com/watch?v=oJtWwzvjaIk

"Toros dağlarının tepelerinde tek bir Türkmen evinin bacası tüter halde kalmış ise, ben bu milletten umudumu kesmem, bayrağımı göğsüme sarar, milletimin istiklali uğruna ölürüm. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    RedMILITAN bunu yazdı:
    -----------------------------

Anayasadan alinti:

III. Devletin bütünlüğü, resmî dili, bayrağı, millî marşı ve başkenti

MADDE 3. – Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir.

----------

Kendileride sadece simgesel birsey yaptiklarinin farkindalar.
    Yasal olarak hicbir dayanagi yok.
    Sacmalamislar epey.

Meclis oturma planina gelecek olursak,oy siralamasina göre oturma plani yapiliyor. dolayisiyla ilk bölüm akp,ikinci bölüm chp,ücüncü bölüm mhp ve bagimsiz adaylar. mhp üst sirada bagimsizlar alt sirada. yani ayni bölümdeler.....

Son olarakta arkadaslar genelleme yapmiyalim.

Ayrica türkceyi yabanci dil olarak yazamazlar, ikinci dil olarak yazabilirler.
    Bürokratik perspektiften baktigimizda; yasadigin ülkenin dilini yabanci dil olarak belirtemezsin.
    Anadilin kürtce olabilir, ama türkcede ikinci dil olarak gecer.

bu konuya birseyler yazmayayim diyorum ama yine tutamadim kendimi,

iyi sallamissin. sen ana dili Turkce olan bir ulkede cikip yabanci dil olarak yazamazsin buna ister brokratik yonden bak ister brokoli salatasi yonunden bak.
    anayasadaki bosluklar sayesinde girebilen kisiler cikip, anadili kurtce olarak da yazamaz ?

simdi diyeceksin ki adam secilmis ama Turkce bilmiyor diye ? peki kurtce resmi bir dilmidir ? resmen ilan edilmis bir ulkenin dili midir ? ordulu milletvekilinin cikip lazca yi ana dili diye yazmasi kadar sacma birsey varmi ? veya lazcayi ikinci dil olarak yazmasi ?

veya cikip Turkce yi yabanci dil orarak yazmasi ? kardesim Turkiye de secilmis bir milletvekili isen nasil yabanci dil Turkce olarak yazarsin ?

bu resmen Turkiye Cumhuriyeti ile dalga gecmektir, boluculuk yapmaktir, ayrimcilik yapmaktir.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CommunisT
    CommunisT's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı:
    RedMILITAN bunu yazdı:

Anayasadan alinti:

III. Devletin bütünlüğü, resmî dili, bayrağı, millî marşı ve başkenti

MADDE 3. – Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir.

----------

Kendileride sadece simgesel birsey yaptiklarinin farkindalar.
    Yasal olarak hicbir dayanagi yok.
    Sacmalamislar epey.

Meclis oturma planina gelecek olursak,oy siralamasina göre oturma plani yapiliyor. dolayisiyla ilk bölüm akp,ikinci bölüm chp,ücüncü bölüm mhp ve bagimsiz adaylar. mhp üst sirada bagimsizlar alt sirada. yani ayni bölümdeler.....

Son olarakta arkadaslar genelleme yapmiyalim.

Ayrica türkceyi yabanci dil olarak yazamazlar, ikinci dil olarak yazabilirler.
    Bürokratik perspektiften baktigimizda; yasadigin ülkenin dilini yabanci dil olarak belirtemezsin.
    Anadilin kürtce olabilir, ama türkcede ikinci dil olarak gecer.

acik soylemek gerekirsen banlanman fazla uzun surmez. zira burdan cikip Turkiye Cumhuriyeri Anayasasina Yasal Dayanagi olmayan Sacma seyler deme hakkin yoktur bu konuya birseyler yazmayayim diyorum ama yine tutamadim kendimi,

iyi sallamissin. sen ana dili Turkce olan bir ulkede cikip yabanci dil olarak yazamazsin buna ister brokratik yonden bak ister brokoli salatasi yonunden bak.
    anayasadaki bosluklar sayesinde girebilen kisiler cikip, anadili kurtce olarak da yazamaz ?

simdi diyeceksin ki adam secilmis ama Turkce bilmiyor diye ? peki kurtce resmi bir dilmidir ? resmen ilan edilmis bir ulkenin dili midir ? ordulu milletvekilinin cikip lazca yi ana dili diye yazmasi kadar sacma birsey varmi ? veya lazcayi ikinci dil olarak yazmasi ?

veya cikip Turkce yi yabanci dil orarak yazmasi ? kardesim Turkiye de secilmis bir milletvekili isen nasil yabanci dil Turkce olarak yazarsin ?

bu resmen Turkiye Cumhuriyeti ile dalga gecmektir, boluculuk yapmaktir, ayrimcilik yapmaktir.  

pardon ama oha ...
    arkadasim ben dtplilerin yaptigi sacma dedim. anayasa sacma demedim.
    baglantiyi nerden nasil kurduysan?
    ayrica ben olayin sadece bürokratik perspektiften nasil degerlendirebilecegi yönden bir ihtimal verdim.
    bu o ihtimali savundugum anlamina gelmez.
    ricam tekrar oku ve bi tekrar düsün ben ne anlatmaya calismisim.
    banlada tehtit etmene gerek yok.

Bitimsiz bir ko$udur ya$am
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

cevabin gelmeden once duzeltme yazdim

acele okuyunca biraz oyle oldu

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LostDream
    LostDream's avatar
    Erkek

clinique bunu yazdı:
    Nerde Gördün bi Kürt 2 sürt 1 dürt demiş atalarımız
    Kardes genelleme yapma Kürt değilim ama iyi kürtlerde var forumda..

Örn Küfür yazıyım.. Tüm dtp lilerin, pkklilerin anasını avradını gelmişini geçmişini ... ok? Bu tip..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek
    En iyi kürt Ölü Kürtdür a.q Hepsinin
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xtlan
    xtlan's avatar
    Dişi
    lostdream pekeke diye telafuz edersen yanlis anlasilabilirsin. o sekilde telafuzu pkk lilar kullanir...

"Toros dağlarının tepelerinde tek bir Türkmen evinin bacası tüter halde kalmış ise, ben bu milletten umudumu kesmem, bayrağımı göğsüme sarar, milletimin istiklali uğruna ölürüm. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK"
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LostDream
    LostDream's avatar
    Erkek

xtlan bunu yazdı:
    lostdream pekeke diye telafuz edersen yanlis anlasilabilirsin. o sekilde telafuzu pkk lilar kullanir...
    özür diliyorum bi de dil ile ilgili şöyle bir video buldum , paylaşmak istedim

http://www.youtube.com/watch?v=3VQlbOAeCD4&mode=related&search

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xtlan
    xtlan's avatar
    Dişi
    ozur dileyecek bir sey yok ki :) videoda guzelmis iyi cevaplar vermis alpaslan turkes :)

Toplam Hit: 6959 Toplam Mesaj: 58