folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder İETT Otobüslerinde Artık Wireless + Şarj İmkanı

İETT Otobüslerinde Artık Wireless + Şarj İmkanı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı

Bu kadar ucuz bir uygula için geç bile kalındı bence şehirler arası otobüsler ve trenler çok önce geçti bu uygulamaya ayrı o sıkış tepiş otobüslerde telefonu cepten çıkarmak bir mucize laptop iPad kullanmak ise imkansız 

Kesin iett geçer uygulamaya özel halk otobüsleri geçmez filan :) neyse güzel seçim propagandası oldu :) ama ücretler düşse daha iyi olur

trenlerde var mı yahu hiç denk gelmedim :/

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek
    imlegend bunu yazdı

adasd

"Loading" süper olmuş :D

Şarz olayı tamamda internet o kadar önemli değil bence sonuçta o internetten youtube'ta video izleyebileceğimi sanmıyorum.

esinti tarafından 12/Kas/13 18:39 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Şehirler arası trenlerde şarj ve wifi imkanı vardı 2009 da Ankara buluşmasına giderken bindim vardı

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

wifi olayı güzel olmuş ama şarj imkanı o kadar sıkış tıkış alanda nasıl olacak :D

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

wifi olayı güzel olmuş ama şarj imkanı o kadar sıkış tıkış alanda nasıl olacak :D

Bir çoklu prize bakar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

bişeyi de beğenin arkadaş ya :D

metrobüse otoyola metroya köprüye karşı çıkıp bir de hizmet yok diyen var...

sözüm meclisten dışarı :D

düşünce çok güzel olmuş halkımız telefonunu şarj etsin nette takılsın diye de uygulanabilirlik açısından benim moral sıfır sıfır sıfır :d

anca koyulur ama kullanabilen olmaz zannımca.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

bazı trenlerde priz var ama interneti hiç görmedim.. 

istanbul özel bir şehir. maalesef nüfusu çok fazla ve düzgün bir sistematiği yok.

yapılacak önlemler bana göre

1- göçü önlemek (eskisi gibi göç olmuyor gerçi)

2- geri dönüş projesi yapmak, belki bi nebze geri dönerler

3- mültecileri başka yerlere dağıtmak ve faydalanmak (şimdi olmasa bile büyük bir sorun olacaktır, avrupanın en büyük sorunu budur çünkü)

4- benzin çok pahalı olmasına rağmen ve insanlar saatlerce her gün 4-5 saat trafikte olmasına rağmen inadına özel araçlarını kullanıyorlar. toplu taşıma araçları teşvik edilmeli ve yaygınlaşmalı

5- korna çalan adama ağır miktarda ceza kesilmeli, toplamda 100 kere korna çalan adamın ehliyetine el konulmalı. korna çalmak büyük bir öküzlüktür (yurtdışına gidin anlarsınız, acil durumlar hariç)

6- toplu taşıma araçlarından en önemlisi metro ağını şuanknin 10 katı kadar geliştirmelidir, bu sayede otobüsler trafikte daha azalacaktır

7- trafik yerin altına çekilmeli mümkün mertebe.. 

8- kamyon ve tırlar için özel yollar ve saatler belirlenmeli. bunların piyasada olması büyük sıkıntı. mesela gece 1, sabah 7 arası ağır vasıtalara izin vereceksin

9- şehirler arası otobüs firmalarını azaltmalı bunun yerine havayolu ve demiryolu geliştirilmeli. yüzlerce otobüs firması ve filoları var bunlar da trafik için kötü bir durum

10- hızlı tren yaygınlaşmalı, avrupada ve japonyada saatte 500 km den hızlı giden trenler mvcut, bunlar bizim ülkemizde olursa şehirlerarasında kullanılabilir

11- 3 tarafı denizlerle çevrili güzel ülkemin deniz trafiği berbat !!! yani hiç geliştirilmemiş.. deniş taşımacılığı olmalı, feribot kullanılmalı ya da ağır vasıtalar için özel vapurlar kullanılmalı ve onların sevkiyatları bu yolla sağlanmalı

12- benzin ve araç fiyatları daha da pahalanmalı (bir süreliğine.. evet yurtdışına göre pahalı ama herkeste bi araba var nerdeyse ve her geçen gün artıyor), bu sayede toplu taşıma önem kazanacak

13- toplu taşıma çok indirimli olmalı ya da ücretsiz olmalı

14- kalabalık mevkiler için yoğun hat oluşturulmalı ve insanlar hayvan gibi değil de gerçekten insanca seyahat edebilecek bir sistem geliştirilmeli

bu şekilde biraz sorunlar için çözüm önerisi getirdim. konuyla ilgisi pek yok :) ama istanbulun trafiği bu şekilde çözülebilir.. daha da yazılabilir ama önemli gördüğüm ve aklıma gelen noktalar bunlar.. zamanında kadir topbaş ve binali yıldırım a metrolarla ilgili mail atmıştım, o günden sonra dikkat ettim ki onlar daha çok metroya yöneldiler, belki mailimin etkisi olmuştur, çünkü baya bir örnek vermiştim. en basitinden pragda bile 3 katlı metrolar var..  tabi adamlar bunları 100 yıl önce yapmışlar, şimdi keyfini sürüyorlar.. ama biz yapmakta zorlanıyoruz şimdi..

otobüste internet olsa ne olmasa ne? insan gibi seyahat edemedikten sonra çok da önemi yok bence.. evet güzel bir uygulama ama öncelk bu olmamalı. hükümeti ya da belediyeyi eleştirmiyorum. kadir topbaş iyi bir adam bunu biliyorum, yani üç kağıtlık bir tarafı yok bence (melih için aynı şeyi söyleyemeyeceğim :)) )ama şuan düşündüğü şey ciddi anlamda sorun tespitinden uzak. o da farkındadır sorunun bu şekilde çözüleceğinden ama bu o kadar kolay olmasa gerek.. işleri zor ne diyim :)  17 milyona dayanan bir istanbul söz konusu..

unbalanced tarafından 12/Kas/13 19:23 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    Gelsin account lar :))

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Dar gelirliliğin anlamı yok, adam akıllı telefon kullanıyor ama otobüslemi gidiyor sağa sola,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

Otobüs sürücüleri bundan sonr geceleri otobüsü evin önüne çeker,elektriğide internetide beleşe getirir :)

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
Toplam Hit: 6221 Toplam Mesaj: 53