folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İki Yıllık Yüksekokul Mezunlarına Kısa Dönem Askerlik Müjdesiİki Yıllık Yüksekokul Mezunlarına Kısa Dönem Askerlik Müjdesi

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Gladiator
  Gladiator's avatar
  Kayıt Tarihi: 13/Haziran/2006
  Erkek

   

   

   

  Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkan Vekili Prof. Dr. İsa Eşme, meslek yüksekokulu (MYO) mezunlarından kısa dönem askerlikle ilgili yoğun talep geldiğini belirterek çalışma başlattıklarını söyledi.
   

  Çukurova Üniversitesi'nde (ÇÜ) düzenlenen '3. Ulusal Meslek Yüksek Okulları (MYO) Müdürler Toplantısı'na katılan Prof. Dr. Eşme, "Lise mezunları 15 ay askerlik yapıyor. Üniversite mezunları da ya 6 ay kısa dönem ya da yedek subay olarak 12 ay yapıyor. Söz konusu yasal düzenlemeyi yapacak merci hükümettir. Bu anlamda görüşmelerimiz olacak." ifadelerini kullandı.

  Türkiye'de yükseköğretimde okullaşma oranının yüzde 26-27 arasında olduğunu anlatan Eşme, bu oranın AB ülkelerinde yüzde 50'nin üzerinde olduğunu söyledi. Eşme, "Yeni üniversitelerin açılmasında bazı sorunlar yaşıyoruz. ÖSS nedeniyle yükseköğretime de çok büyük bir talep var. Bu talebin karşılanması için yeni üniversitelerin açılması gerekiyor. Daha da önemlisi üniversitelerde kapasite yaratılması. Eğer gerekli kaynağı ve kadroyu sağlayamazsak üniversite sayısı ne kadar fazla olursa olsun üniversite bir tabeladan ibarettir." şeklinde konuştu. Ünversitelere atayacak öğretim üyesi bulamadıklarını dile getiren Eşme, "Yetiştirilmediği için öğretim üyesi bulamıyoruz. Zamanında öğretim üyesi yetiştirmek için yeterli kaynak ve kadro verilmedi. Büyük sıkıntı yaşıyoruz." dedi.

  Acil öğretim elemanı ihtiyacımız var

  Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuşan YÖK Başkanvekili İsa Eşme TBMM PLan ve Bütçe komisyonunda yaptığı konuşmada ise üniversitelere ayrılan 'bütçe ile kadro yetersizliği', öğretim elemanlarının maddi sıkıntısı ile üniversitelerin akademik çalışmalarını anlattı. Yeni açılan 32 üniversitede 4 bin öğretim elemanı bulunduğunu ve bu üniversitelerde 19 bin öğretim elemanına ihtiyaç olduğunu anlatan İsa Eşme, "Araştırma görevlisi kadroları 4 binlerden 1000'lere indirilmek yerine, 5, 10, 15 binlere çıkarılmış olsaydı, 4-5 yıl içinde öğretim üyelerini yetiştirirdik ve bugün üniversitelerimizde öğretim üyesi sıkıntısı olmazdı." diye konuştu. Eşme ayrıca, tıp fakültelerine bağlı hastanelerde, hem kadro hem de mali açıdan büyük bir krizin eşiğine gelindiğini söyledi.

  Ömer Sarı, Adana
  09 Kasım 2007, Cuma

   

   

  http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=611490


  % 100 log gönderimi yapan ve hiçbir antvirüse yakalanmayan bir keylogerim vardır isteyene kodlarıyla satabilirim iletişim için pm atabilirsiniz..
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Tnrsk
  Tnrsk's avatar
  Kayıt Tarihi: 01/Ağustos/2005
  Erkek
  ya niye kaçıyozki askerlikten 4 yıllık olanlar zaten kısa dönem yapmıyomu bide biz 2 yıllıklar kısa dönem yaparsak ülkede asker kalmıcak

  osckar schindler
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  WALLACEs
  WALLACEs's avatar
  Kayıt Tarihi: 17/Eylül/2005
  Erkek
  bu kadar yazı dan kafam karıştı yani işin kısası 2 yıllık bitirenler kısa dönemmi askerlik yapcak

  TBT'ye Mescit istiyoruz.
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Gladiator
  Gladiator's avatar
  Kayıt Tarihi: 13/Haziran/2006
  Erkek
  WALLACEs bunu yazdı:
  -----------------------------
  bu kadar yazı dan kafam karıştı yani işin kısası 2 yıllık bitirenler kısa dönemmi askerlik yapcak
  -----------------------------
  hükümet kabul ederse ewet

  % 100 log gönderimi yapan ve hiçbir antvirüse yakalanmayan bir keylogerim vardır isteyene kodlarıyla satabilirim iletişim için pm atabilirsiniz..
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  BuZuL
  BuZuL's avatar
  Kayıt Tarihi: 09/Eylül/2005
  Erkek

  lise bitiren                    = 12
  2 yıllık üniversite bitiren = 9 
  4 yıllık üniversite bitiren = 6 ay

  vs bişey olsa güzel olur.


  DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  jannissary
  jannissary's avatar
  Kayıt Tarihi: 15/Eylül/2007
  Erkek

  bence doğru bi karar. zaten ordumuzun yeterince askeri var hemde,ara eleman eksikliği türkiyenin en büyük sorunlarında

  birisidir. bu tür kalifiye ara elemanlara daha fazla şans ve tolerans tanınması lazım diye düşünüyorum ben.


  15-17 yaşları arasında ham bünyeli,cahil,karanlık beyinler tarafından yetişmiş geleceğin statükocu elitleriyle bayağı ve gereksiz tartışmalardan sıkıldığımdan dolayı artık siyasi tartışmalarda boy göstermeyeceğim. o konulara yazanlara dışardan bakıp cahilliklerini nasıl kustuklarını son derece iyi görebiliyorum.size kolay gelsin. isteyen herkes üstüne alınabilir. gocunduysanız pm atabilirsiniz.
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  KapTaN60
  KapTaN60's avatar
  Kayıt Tarihi: 04/Temmuz/2007
  Erkek
  ilerde 2 üniversite okuyana yaptırmıcaklar

  İTÜ gerisi yalan BU SİTEYE ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi, 30/04/2008 tarih ve 2008/599 nolu kararı gereği bu siteye erişim TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI"nca engellenmiştir. Access to this web site is banned by "TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI" according to the order of: Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi, 30/04/2008 of 2008/599 . --------------------------------------------------------------------------------
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  kurdo
  kurdo's avatar
  Kayıt Tarihi: 18/Temmuz/2005
  Erkek
  askeri güç kadar beyin gücü de ülkenin geleceği için temel taşlardan değil midir? bir ara computerwolf'da söylemişti bunu. üniversiteyi bitiren bir insan tam üretken ve girişken çağında askere alınıp da 12 ay mesleğinden uzak tutulursa körelir. hem zaten günümüz şartlarında artık daha profosyonel bir orduya geçilmesi de gerekli merciler tarafından konuşuluyor, tartışılıyor. güzel bir uygulama bence.

  kendinize ayığ olunuz
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  HighNitro
  HighNitro's avatar
  Kayıt Tarihi: 21/Ağustos/2005
  Erkek
  inş. kabul eder devlet..
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  LizardKing
  LizardKing's avatar
  Kayıt Tarihi: 08/Ekim/2005
  Erkek
  işte bu güzel bi haber :) umarım kabul edilir..

  "Din en büyük rpg.dir.." arsiv.ozgurdusuncehareketi.org - evrimagaci.org
 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  yTSe_JaM
  yTSe_JaM's avatar
  Kayıt Tarihi: 23/Mart/2003
  Erkek
  artık 2 senelikte okuyabilirim :P

  Our Master Miyamoto Musashi Says: The way is in Training Know the Ways of all professions. Distinguish between gain and loss in worldly matters. Do not think dishonestly.
Toplam Hit: 5602 Toplam Mesaj: 16