İllegal Graffiti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheWorm
    TheWorm's avatar
    Erkek

Uzun zamandır writerlıkla uğraşıyorum.illegalde yakalansam ne gibi cezalar alabilirim ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek
    Kim denetliyor ki nasıl ceza vercek :D
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheWorm
    TheWorm's avatar
    Erkek

hocam polis fln gördüğü yerde kovalıyor.okul duvarları fln kamu malı olduğu için götümü sikerler gibime geliyo 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

polisi gördüğün an dübürü kolla

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

polisler genellikle uyarıyorlar,boyaları falan alıyorlar . ama ciddi olarak karşı taraf şikayetçi olursa  kalın yazdığım bölüm geçerli

MADDE 151. - (1) Başkasının taşınır veya taşınmaz malını kısmen veya tamamen yıkan, tahrip eden, yok eden, bozan, kullanılamaz hâle getiren veya kirleten kişi, mağdurun şikâyeti üzerine, dört aydan üç yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır. 

(2) Haklı bir neden olmaksızın, sahipli hayvanı öldüren, işe yaramayacak hâle getiren veya değerinin azalmasına neden olan kişi hakkında yukarıdaki fıkra hükmü uygulanır.

Mala zarar vermenin nitelikli hâlleri

MADDE 152. - (1) Mala zarar verme suçunun;

a) Kamu kurum ve kuruluşlarına ait, kamu hizmetine tahsis edilmiş veya kamunun yararlanmasına ayrılmış yer, bina, tesis veya diğer eşya hakkında,

b) Yangına, sel ve taşkına, kazaya ve diğer felaketlere karşı korunmaya tahsis edilmiş her türlü eşya veya tesis hakkında,

c) Devlet ormanı statüsündeki yerler hariç, nerede olursa olsun, her türlü dikili ağaç, fidan veya bağ çubuğu hakkında,

d) Sulamaya, içme sularının sağlanmasına veya afetlerden korumaya yarayan tesisler hakkında,

e) Grev veya lokavt hâllerinde işverenlerin veya işçilerin veya işveren veya işçi sendika veya konfederasyonlarının maliki olduğu veya kullanımında olan bina, tesis veya eşya hakkında,

f) Siyasî partilerin, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının ve üst kuruluşlarının maliki olduğu veya kullanımında olan bina, tesis veya eşya hakkında,

g) Sona ermiş olsa bile, görevinden ötürü öç almak amacıyla bir kamu görevlisinin zararına olarak,

İşlenmesi hâlinde, fail hakkında bir yıldan altı yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.

(2) Mala zarar verme suçunun;

a) Yakarak, yakıcı veya patlayıcı madde kullanarak,

b) Toprak kaymasına, çığ düşmesine, sel veya taşkına neden olmak suretiyle,

c) Radyasyona maruz bırakarak, nükleer, biyolojik veya kimyasal silâh kullanarak,

İşlenmesi hâlinde, verilecek ceza iki katına kadar artırılır.

Öncelikle geçmiş olsun kardeşim. Yukarı da mala zarar verme suçunun ve nitelikli halininin kanunda düzenlemisi yer almaktadır. Fakat henüz 18 yaşını doldurmadığın için verilecek cezada indirim yapılacaktır. Aşağıda da hangi oranda ne şekilde indirim yapılacağı yer almaktadır.

Yaş küçüklüğü

MADDE 31. - (1) Fiili işlediği sırada oniki yaşını doldurmamış olan çocukların ceza sorumluluğu yoktur. Bu kişiler hakkında, ceza kovuşturması yapılamaz; ancak, çocuklara özgü güvenlik tedbirleri uygulanabilir.

(2) Fiili işlediği sırada oniki yaşını doldurmuş olup da onbeş yaşını doldurmamış olanların işlediği fiilin hukukî anlam ve sonuçlarını algılayamaması veya davranışlarını yönlendirme yeteneğinin yeterince gelişmemiş olması hâlinde ceza sorumluluğu yoktur. Ancak bu kişiler hakkında çocuklara özgü güvenlik tedbirlerine hükmolunur. İşlediği fiili algılama ve bu fiille ilgili olarak davranışlarını yönlendirme yeteneğinin varlığı hâlinde, bu kişiler hakkında suç, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını gerektirdiği takdirde dokuz yıldan oniki yıla; müebbet hapis cezasını gerektirdiği takdirde yedi yıldan dokuz yıla kadar hapis cezasına hükmolunur. Diğer cezaların üçte ikisi indirilir ve bu hâlde her fiil için verilecek hapis cezası altı yıldan fazla olamaz.

(3) Fiili işlediği sırada onbeş yaşını doldurmuş olup da onsekiz yaşını doldurmamış olan kişiler hakkında suç, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını gerektirdiği takdirde ondört yıldan yirmi yıla; müebbet hapis cezasını gerektirdiği takdirde dokuz yıldan oniki yıla kadar hapis cezasına hükmolunur. Diğer cezaların yarısı indirilir ve bu hâlde her fiil için verilecek hapis cezası sekiz yıldan fazla olamaz. 

Fiili işlediğiniz sırada 15 yaşını doldurmadıysanız eğer 2. fıkraya göre doldurduysanız eğer 3. fıkraya göre verilecek cezada indirim yapılacaktır. Önceden şu kadar para cezası verilir demek mümkün değil. Verilecek cezanın tespitinde bilirkişinin hazırladığı trende meydana gelen zararın ne kadar olduğunu gösteren raporu önemli olacaktır.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek

edit: FCN benden hızlı davranmış. kısacası dikkat et hocam adamın götünden kan alırlar isterlerse.

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokcan
    gokcan's avatar
    Erkek

TheWorm bunu yazdı:
    -----------------------------

hocam polis fln gördüğü yerde kovalıyor.okul duvarları fln kamu malı olduğu için götümü sikerler gibime geliyo 

Ben eskiden writerdım istanbulda trende yakalanmanın kıyısına geldim.Arkadaşta başka zaman yakalandı.Emin olabilirsin ki keşke mahkeme ceza verseydide şu karakola düşmeseydim dersin..Ne mi yapıyorlar hayal gücünü geniş tut.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek

gokcan bunu yazdı:

TheWorm bunu yazdı:

Ben eskiden writerdım istanbulda trende yakalanmanın kıyısına geldim.Arkadaşta başka zaman yakalandı.Emin olabilirsin ki keşke mahkeme ceza verseydide şu karakola düşmeseydim dersin..Ne mi yapıyorlar hayal gücünü geniş tut.

Madde 94 - (1) Bir kişiye karşı insan onuruyla bağdaşmayan ve bedensel veya ruhsal yönden acı çekmesine, algılama veya irade yeteneğinin etkilenmesine, aşağılanmasına yol açacak davranışları gerçekleştiren kamu görevlisi hakkında üç yıldan oniki yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

bende bi ara hobi olarak writerlık yapıyordum  

bi iki kere  yakalanma gibi bişi oldu  anlayışlı insanlara denk geldim sanırım konuşarak hallettik :D  

ama başına bu ceza işi gelmeyende yok değil tcdd  yük vagonlarını boyarken yakalanan arkadasa  2 yıl hapis cezası verdiler sicili falan temiz oldugu için para cezasına çevrilmişti 

burnundan (gra)fitil fitil getirdiler anlicağın

http://www.youtube.com/watch?v=-kx16qonxXE

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

ben bikere yakalandım duvarlara bende basiyordum 69 Tl para Cezasi kestiler karakoldan sonra elime kagidi verip 2 3 nasihat ettiler biraktilar. lakin devlet mallarına ait yerlere basarsan yakalarlarsa sana basarlar :)

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swinlarg
    swinlarg's avatar
    Erkek

bende alt geçit boyarkene tornacı dayıların hışmına ugruyordum arkadaslarla hemen yol aldık : | polise hiç denk gelmedim ama biletini keserler adamın gibime geliyor:

siyah beyaz
Toplam Hit: 4416 Toplam Mesaj: 19