İmar Affı Başvurusu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek

Selam arkadaşlar,

İmar affı için başvuruda bulunmayı düşünüyorum fakat e-devlet üzerinden neyi seçmem lazım tam olarak anlayamadım bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum bu işi profesyonel ücretiyle yapan varsa o da olur.

İmara aykırılık durumu dubleks dairemizin sadece çatı piyesini 1 metre yükseltmedir yani komple çatı yükseltme değildir etkilenen yer 3-5 m2 lik bir alandır kimsenin ortak alanına işgal yok kendimize ait çatı bölümünde salondaki piyes yükseltmedir kafa vs çarptığından dolayı ve bunun için yapı kayıt belgesi almak istiyorum.

Anlaşılması için eski hali.Çatı piyesinin cam seviyesinde olması sebebiyle nereyi seçip başvuruda bulunmak gerekiyor.Yapının tamamı diyince  astronomik fiyatlarla karşılaşıyorum :)

K4R4B4S4N tarafından 15/Haz/19 00:36 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Gece yarısı itibariyle 15 Haziran'dayız. Bugün son gün hocam. Başvuracaksan bugün içersinde yapman gerek.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

Hocam Allah razı olsun unutmuştum kayıt etmeyi başlığını görünce aklıma geldi.  Şimdi yaptım kaydı 5 bin tl tuttu.

Bu parayi ödedikten sonra napacagiz daha neler ödeyeceğiz 

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    kafkavari bunu yazdı

Hocam Allah razı olsun unutmuştum kayıt etmeyi başlığını görünce aklıma geldi.  Şimdi yaptım kaydı 5 bin tl tuttu.

Ödemeyi yaptıktan sonra eve 2 tane müfettiş gelip inceliyor beyan doğru mu diye. O kadar. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek
    kafkavari bunu yazdı

Ödeme için son gün 30 u sanırım . 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

Oturduğun bina iskanlı ise, her dairenin kat mülkiyeti varsa çatı piyesini 1 metre havaya kaldırdığın için imar affına kayıt olmana gerek yok. Bu çatıyı yükseltme durumunda her hangi bir şikayet almadıysan belediye bölge müh gelip kontrol etmediyse boşuna kendine iş çıkarma hocam.

şayet şikayet alıp bölge müh kontrol ettiyse, bulunduğun daireye zabıt keserler yine imar affına gerek yok.

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

Dairenizin iskanı var ise ve siz bu işlemi yaparkenken belediyeden gelmedilerse

Hiç gerek yok imar barışına 

Eğer catı katını ayrı normal katı ayrı bağımsız bölüm kullanacaksan almanı tavsiye ederim

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek
    enes bunu yazdı

Oturduğun bina iskanlı ise, her dairenin kat mülkiyeti varsa çatı piyesini 1 metre havaya kaldırdığın için imar affına kayıt olmana gerek yok. Bu çatıyı yükseltme durumunda her hangi bir şikayet almadıysan belediye bölge müh gelip kontrol etmediyse boşuna kendine iş çıkarma hocam.

şayet şikayet alıp bölge müh kontrol ettiyse, bulunduğun daireye zabıt keserler yine imar affına gerek yok.

teşekküler. Yan binanın çok çok az da olsa deniz manzarası var deniz manzarası dediğim gökdelenlerin ve çatıların arasından deniz manzarası fakat sırf bunun için bile bir süe sonra şikayet gelir diye yapı kayıt belgesi almayı düşündüm.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    makets
    makets's avatar
    Erkek

Evin toprak tapusu var, 5 katlı aile apartmanı. yer Bayrampaşa/İstanbul. Bu imar affına başvurmasak başımıza gelebilecek kötü senaryolar neler olur?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    makets bunu yazdı

Evin toprak tapusu var, 5 katlı aile apartmanı. yer Bayrampaşa/İstanbul. Bu imar affına başvurmasak başımıza gelebilecek kötü senaryolar neler olur?

Şikayet edilirse yıkılır. İbnelik olsun diye şikayet olmadıkça bir sorun olmaz. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    makets bunu yazdı

Şikayet edilirse yıkılır. İbnelik olsun diye şikayet olmadıkça bir sorun olmaz. 

Ülkenin % 65 70 i kaçak  sana gelene kadar 

Avantajın şu . Elektrik su doğalgaz internet bağlatabilirsin  . Rahat ça kiraya verebilirsin . 

Sana kalmış . Sokak rayiç bedeli ve evin m2 sine göre karşına çok güzel fiyat çıkacaktır Xd. 

Param çok binam yeni dersen öde gitsin .

Yoksa bulaşma kimse ellemez .

Minimalist Değilim Tembelim
Toplam Hit: 1739 Toplam Mesaj: 15
imar affı imar barışı