folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder İncil‘De Muhammed İsmi Üzerine Yaptığım Araştırma

İncil‘De Muhammed İsmi Üzerine Yaptığım Araştırma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

Bu basit internet çevirileriyle olacak iş değil ki?

Meal olarak çevirmek ile cümleyi anlam derinliği katmadan çevirmek farklı şeyler. Çeviri noktasını da aşabileceğini zannetmiyorum. dilimiz dünyamızın sınırlarıdır.

=)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    anarsistherif bunu yazdı

Meal olarak çevirmek ile cümleyi anlam derinliği katmadan çevirmek farklı şeyler. Çeviri noktasını da aşabileceğini zannetmiyorum. dilimiz dünyamızın sınırlarıdır.

eğer müslümansan ve muhammedi incilde bulmak istiyorsan 1 saniyede bile olur. duyman yeterli. aynı şeyi hristiyanlar da yapıyor. en dandik şeyde dini şeyler bulabiliyorlar. yeter ki gözlerin kulakların mühürlü olmasın =)

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    anarsistherif bunu yazdı

ingilizce mealinden yola çıkarak birinin tarif ettiği belli.. orada lovely diye çevrilmiş kelimenin karşılığı bu, okunuşunu da dinmişsen o.. bunun başka bir şeyi yok.. diğer insanlar diyor işte şöyle tarif edilmiş böyle tarif edilmiş diye.. ben o noktalara girmeden direk ismi bulmaya çalıştım.. elbette %100 bir şeyin ispatı değildir. En doğrusunu Allah bilir sadece söylenen bir söz üzerine araştırdım bu kadar basit iş yani.. 

edit: bu konuda detay istiyorsan sana dil bilgisiyle her şeyi anlatan ahmed deedat ın rahiplerle bu konudaki tartışmalarını izle.. o tarz videoların türkçe alt yazısı yok maalesef, ingilizce anlıyorsan izleyebilirsin, o adam daha detaya iniyor çünkü hem tevrat'a hem de incil'e hakim. 

unbalanced tarafından 26/May/14 22:23 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

Hocam tebrikler emeğine sağlık.  Hocam prof. Dr. Caner Taslaman'ı  takip ediyormusun beğendiğim birisi kendisi ateist arkadaşlarda  inceleyebilir videolarını.

matematik24.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    HeYeT bunu yazdı

Hocam tebrikler emeğine sağlık.  Hocam prof. Dr. Caner Taslaman'ı  takip ediyormusun beğendiğim birisi kendisi ateist arkadaşlarda  inceleyebilir videolarını.

yukardaki mesajımda yazdım hocam görüşlerimi o'nun hakkında :) eyv.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    HeYeT bunu yazdı

yukardaki mesajımda yazdım hocam görüşlerimi o'nun hakkında :) eyv.

Görmwmişim tmmdr :)

matematik24.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Hristiyanlık bir kitap dini değildir bu bir.

iki;

Hristiyanlara göre çoklu ilah anlayışı yoktur hepsi bir bütünün farklı yansımalarıdır, islamdaki vahdeti vücut'un canlı halidir hristiyanlık. Kısa bir örnekle bir a4 kağıda tanrı diyelim, sen bu a4 kağıttan küçük bir parçayı koparır dışını etle sararsan ve buzluğa koyarsan bu a4 kağıt parçası kağıtlığından bir şey kaybetmez, etrafına sardığın eti aldığında o yine kağıttır ve a4 bütüne aittir yani hristiyanlık der ki tanrı yer yüzüne etiyle kemiğiyle inmek isterse iner.

üç;

hristiyanlıkta isa peygamber değildir, hem tanrı, hem mesih hem de havarilerinin (peygamberlerinin) eğiticisidir.

dört; hristiyanlar kuran'ın incillerden türetildiğine ve müslümanların kâfir olduğuna inanır.

------------------------------------------

hristiyan teolojisiyla islam teolojisi yakından uzaktan birbirine benzemez. hristiyanlıkta bütün ve amaç önemlidir, islamda kurallar önemlidir.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

Hristiyanlık bir kitap dini değildir bu bir.

iki;

Hristiyanlara göre çoklu ilah anlayışı yoktur hepsi bir bütünün farklı yansımalarıdır, islamdaki vahdeti vücut'un canlı halidir hristiyanlık. Kısa bir örnekle bir a4 kağıda tanrı diyelim, sen bu a4 kağıttan küçük bir parçayı koparır dışını etle sararsan ve buzluğa koyarsan bu a4 kağıt parçası kağıtlığından bir şey kaybetmez, etrafına sardığın eti aldığında o yine kağıttır ve a4 bütüne aittir yani hristiyanlık der ki tanrı yer yüzüne etiyle kemiğiyle inmek isterse iner.

üç;

hristiyanlıkta isa peygamber değildir, hem tanrı, hem mesih hem de havarilerinin (peygamberlerinin) eğiticisidir.

dört; hristiyanlar kuran'ın incillerden türetildiğine ve müslümanların kâfir olduğuna inanır.

------------------------------------------

hristiyan teolojisiyla islam teolojisi yakından uzaktan birbirine benzemez. hristiyanlıkta bütün ve amaç önemlidir, islamda kurallar önemlidir.

hocam ben hristiyan ülkede yaşıyorum :) eski kız arkadaşım hristiyandı v.s. yani bu konuları iyi biliyorum da bunun konumuzla ne ilgisi var..

ayrıca yazdıklarında bazı yanlışlıklar var.. 

hristiyanlık çeşit çeşittir öncelikle.. mesela trinity denilen 3lemeye inananlar da var ama isa nın bir peygamber olduğuna inanan da var v.s. 

kitap dini değildir demişsin bunu da anlamadım.. her rahibin elinde bir tane incil var, burada ilahiyat öğrencilerini görüyorum, ayrıca bazen onların fakültesine gidip ders çalışıyorum kutsal kitaplarını görüyorum.. bir sürü hristiyan arkadaşım var ve sürekli dinleriyle ilgili şeyler öğrenmeye çalışıyorum.

ve yazdıklarının konuyla uzaktan yakından ilgisi yok.. sanki benim aldığım bu kitap müslümanların yaptığı bir şey de .. onların kitapları yokmuş.. 

bunlar da 1-2-3-4 üne cvp olsun..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

bence bunu ömer çelakıl a fln gönder

belki incilin şifrelerini bulursunuz belli mi olur

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı

bence bunu ömer çelakıl a fln gönder

belki incilin şifrelerini bulursunuz belli mi olur

para için yapılmayacak iş yok hocam :) 

dün birbirlerini övenler, sevenler sayanlar bugün çıkar yüzünden birbirlerine düşman olmuşlar, cehenneme gönderiyorlar. örnek..

Toplam Hit: 15633 Toplam Mesaj: 131