folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İngilizce Konuşmak İçin

İngilizce Konuşmak İçin

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Öğrendiğim altın noktalar,

- Türk gibi İngilizce konuşmaya çalış. İngiliz-Amerikan aksanı kasmaya uğraşma, gerek yok.

- Dilin yaşadığı kültürü öğren. Yoksa tabirleri anlamazsın. Sokak ağzının çoğunu da bu tabirler oluşturur. Bizdeki şu lafı çevirirsen anlamaz meselesi gibi. Onların tabirlerini de tamamen çeviremezsin.

- Basit cümleler kur. Akademik sunum yapmayacaksanız süslü kelimelere ihtiyacınız olmayacak. Ortalama bir Amerikan, İngiliz bile dilini tam olarak konuşamaz. Bizdeki Türkçe kullanımı gibi. 12 sene eğitim görüpte devrik cümle kullanan, basit kelimeleri yanlış yazanlar var. Bizde nasıl ki 50 kelime ile kendini ifade edenler varsa onlarda da var. Herkes mükemmel konuşmuyor. Bunun bilincinde olmak lazım.

Austen tarafından 24/Ara/15 11:27 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

ingilizce biliyorsun grammar ve vocabulary mevcut translating var hearing listening understanding var writing var ama speaking yok

ilginçmiş

benim bildiğim speaking tamamen grammar ve vocabulary ile alakalı özellikle vocabulary yoksa nasıl konuşacaksın ki

ayrıca ingilizceyi ingilizlerden amerikalılardan başka en iyi hollandalılar konuşur

türkler fln fasa fiso anlayacağınız...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek
    AllahinOglu bunu yazdı

ingilizce biliyorsun grammar ve vocabulary mevcut translating var hearing listening understanding var writing var ama speaking yok

ilginçmiş

benim bildiğim speaking tamamen grammar ve vocabulary ile alakalı özellikle vocabulary yoksa nasıl konuşacaksın ki

ayrıca ingilizceyi ingilizlerden amerikalılardan başka en iyi hollandalılar konuşur

türkler fln fasa fiso anlayacağınız...

Nickinden girecektim de o bana düşmez. Neyse hocam konu şu ki haznen ne kadar dolu olursa olsun özgüven eksikliği yaşatıyor sana başka bir dil. en azından ben millet güler mi kafasından çıkamıyorum türklerin arasında. Öte yandan ingilizce sesime kendim bile alışamadım. Ama önerileri dikkate alacağım teşekkür ederim

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esquire
    Esquire's avatar
    Erkek

ingilizce konuşmayı bir ingilizce konuşan biriyle konuşana kadar çok zor sanırdım.

boş
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

şunu izliyorum şimdi,  yararlı

Emin Çapa - İngilizce veya başka bir yabancı dil nasıl öğrenilir taktikleri - YouTube

İngilizcemi nasıl geliştirebilirim? - YouTube

dünya kadar video var ama mantığını kavramak açısından iyi

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

bende kelime yok ah kelime olsa yardiricam. Hocam dil ogreniceksen isin 2 sirri var 1- O dili konusan ulkede yasiyor olucaksin. 2- Kelime ogrenip gramer falan cokda takmayip yardiricaksin. Sahsen cok yurt disinda bulundum ana dilimden baska 1-2 dil daha biliyorum. Cok kurumsal yada ust duzey bir gorusme falan yapmiyorsaniz. Temel gramer bilgisi

ve sallama yetenegi yetiyor. Sahsen bu kelime neydi die dusunmek yerine aklima gelmedi ama nasil anlatirim dur soyle salliyim diyerekden konusurum genelde.

Velhasil cok kasma yabanci dil konusmasi cidden zor degildir olay advance seviyesinde kelime ve intermediate seviye gramer bilgisine bakar.

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek

Bende konuşamıyordum aynı durumdaydım. İran'a iş için gitme durumum oldu ve yanıma ingilizce iyi derecede bilen birini vermediler.

Gittiğimiz fabrikada almanlarda vardı ve aynı evde kalıyorduk. 2. günün şafağında adamlarla çok güzel anlaştık ve enseye şaplak modunda en son ayrıldık. Özet geçersek yumurta göte dayanınca şakır şakır konuşuyorsun kardeşim. Sıkma kendini sal gitsin. :D

Kurtla sevişen mazoşist koyun
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

Arkadaslar efortless engilish diye bir set var. Degisik bir sistemi var. 1 haftadir uyguluyorum.  Ruyamda ingilizce konusuyordum. Cidden baya da duzgun konusuyordum.  

Arastirirsaniz sistemi gorursunuz. Ben telden giriyorum su an diye yazamiyorum pek.

Ama bu karsifakini anlayip konusamama sikintisi bendede var. Fakat cozumu buldum gibi. O yuzden yazayim dedim.

Banada bu seti iranli bir cocuk soyledi. O ingilizceyi ben ordan ogrendim dedi. Ve dedigi kadar varmis. 

https://t.me/pump_upp
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BLank's avatar
    Erkek
    patates bunu yazdı

Arkadaslar efortless engilish diye bir set var. Degisik bir sistemi var. 1 haftadir uyguluyorum.  Ruyamda ingilizce konusuyordum. Cidden baya da duzgun konusuyordum.

Hz.muhammedi rüyada görmek gibi bişi olmuş

## http://www.youtube.com/watch?v=grmCuaV_zxc bir kum tanesinde dünyayı görmek ve vahşi bir çiçekte cenneti görmek, sonsuzluğu avuçlarında tut ölümsüzlüğüyse bir saat içinde
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

hocam kasmaya ne gerek var allasen. bildiğim kelimelerin %80-90 ı konusurken aklıma gelmiyor. geçen gün turistin biri geldi çalıştığım yere. ipad bakıyor kendisi. fiyatın pahalı olduğunu falan söylüyor derken discount var mı dedi. ulan diyorum bu kelime çok tanıdık ama neydi. dedim biraz bekleteyim, çıkarttım telefonu discount nedir diyip baktım. indirim demekmiş. öyle ahım şahım bi ingilizcem olmamasına karşın üstüne sürekli telefonda kelime bakıyor oluşuma karşın rahat 15-20 dk konuştuk adamla. ne adam yadırgadı ne başka bişey. konuşamam diyip korkmana lüzum yok. belki derdini 4 4lük anlatamazsın ama yine de ucundan kıyısından anlaşırsın ilk başlarda. zamanla da alıp başını gidersin.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
Toplam Hit: 2759 Toplam Mesaj: 21
speaking