folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder İngiltereye Hicret Ettim...

İngiltereye Hicret Ettim...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı

bu kadar kolaycı olmayın, bu cennet vatanı terketmeyin, niye hemen koyveriyorsunuz, bu vatan kolay mı kazanıldı, pes etmeyin, uğraşın ,eylem yapın, sesinizi yükseltin, vatanı koruyun ki biz Tatil İçin vatana gelmek istersek güzel yere gelelim :D.  (^^D`)

.. .. 

Burada haberlerden psikolojin bozulacak hergun stres hormonu kortizol salgilamaktan vucudun yavastan iflas edecek zaten. 

En iyisi bir sure uzaklasip guclenip gelmek. Terketmek degil, monte kristo kontu gibi vaktini beklemek diyelim.:)

Terk edip geri donmemek, unutmak degil asla.

İngiltere’de, Westminister Katedrali’nin bodrumunda, bir din adamının mezar taşı üstünde şu sözler yazılıymış:
    "Genç ve özgürken, düşlerim sonsuzken, dünyayı değiştirmek istedim.
    Yaşlanıp akıllanınca, dünyanın değişmeyeceğini anladım.
    Ben de düşlerimi biraz kısıtlayarak sadece ülkemi değiştirmeye karar verdim; ama o da değişeceğe benzemiyordu.
    İyice yaşlandığımda artık son bir gayretle, sadece ailemi ve kendime en yakın olanları değiştirmeyi denedim.
    Ve ölüm döşeğinde yatarken, birden fark ettim ki önce kendimi değiştirseydim, ailemi ve yakınlarımı da değiştirebilirdim. Onlardan alacağım cesaret ve ilhamla, ülkemi daha ileri götürebilirdim. Kim bilir belki dünyayı bile değiştirebilirdim."

v'Alla,  çok değişik insansın. westminister. bu minister da bir dini statüydü heralde. İngiltere ne zaman krallık olarak dînen kendini Katolik'likten ayırmıştı ? 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Beyler selamlar, İngiltere nasıl diye soruyordunuz, ben ise yeterince yaşamadığım için pek bişey yazmamıştım.

Şimdi 2 ay oldu yerleştim. Gayet merkezi bir lokasyonda Londra için lüks sayılabilecek bir ev tuttum, en son model bir PC aldım

Hayat nasıl diye soracak olursanız, Burası hem son dere medeni hem soylu hem eglenceli bir yer. Tek kötü tarafı dengesiz havası.

İlk 1 ay ucuz olsun diye bir shared home tuttum. ucuz oldu ama hiç alışık değilim zor geldi mülteci gibi yaşamak, hemen arkasından alışık oldugum gibi kocaman eve geçtim.

Tahribatta İngiliz varmı diye başlık açmıştım, telegram grubuna 15 kişi dahil oldu, bu sitenin faydasını İngilterede göreceğimi hiç tahmin etmiyordum realde 15 arkadaşım yok, dünyanın öbür ucunda telegram grubunda 15 tahribatçı buldum her sorumu işimi çözdüler allah razı olsun.

Evi 1 sene peşin tuttum yani minimum 1 sene buradayım. Uzun vadede burada kalmaya devam edermiyim bilmiyorum. Aslında gerçekten çok güzel bir yer çok sewdim, Önceden de biliyordum da Turist olarak geliyordum

Tek sorun Türkiyedeki düzenimin çok çok iyi olması. Fakat en kötü birkaç senede bir gelirim tahmin ediyorum.

Bir süre burada hayvandan insana evrileceğim. Burayla ilgili en beğendiğim şeyler küçük şeyler, mesela İstanbulda sözde lüks yerde oturuyorum ama kaldırımlarda yürürken akrobatik hareketler fln yapmak gerekiyor. Aq bir kaldırımı düz yapmak bu kadar mı zor bukadarmı içinden çıkılmaz bişey de heryer yamuk yumuk anlamıyorum. Biz daha bunu çözememişiz. Adamların otobüsünde engelli inerken otomatik rampa açılıyor. Hiçbirşeyde kafanız karışmıyor heryerde yönlendiren tabelalar var. İki odalı bi ev tutmak için zengin olmanız gerekiyor ama dışarı çıkınca yayla gibi parklar var, 1000 senelik şehir yine de düzlük alan var diye mütahite vermemişler korumuşlar doğasını.

Şimdilik bukadar artık sorunuz varsa cevaplayabilirim herşeyi ogrendim düzenimi kurdum

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek

Mutlu olduğuna sevindik reis güzel ve cesur bir tercih yapmışsın buradan kucak dolusu sevgiler yolluyoruz 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    erenn bunu yazdı

hoşgeldin, londra buluşması farz oldu :)

Buluşun tabi ya hatta foruma foto da atın biz fakirler izleyelim sizi :)

Şaka bi yana ben de kaçıp gidenleri eleştirirdim lakin son dönemde baya baya değiştirdiler fikrimi saolsun hükümet ve yönettiği devlet..

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkparadise
    Darkparadise's avatar
    Dişi

Yaşadığın maddi manevi sıkıntıları ve nasıl aştığını anlatsana :) dinlemek çok keyifli oluyor.

Yapabilirsen bir gününü video çekip atsan çokzel olur bu arada, bir de evin videosunu, iyice canımız çeker gerçi 🤦🏻‍♀️

Darkparadise tarafından 16/Ağu/21 09:59 tarihinde düzenlenmiştir

Dışarıda Issızlık Bensiz, Bendeyse Yalnızlık Issız...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    HolyOne bunu yazdı

Beyler selamlar, İngiltere nasıl diye soruyordunuz, ben ise yeterince yaşamadığım için pek bişey yazmamıştım.

Şimdi 2 ay oldu yerleştim. Gayet merkezi bir lokasyonda Londra için lüks sayılabilecek bir ev tuttum, en son model bir PC aldım

Hayat nasıl diye soracak olursanız, Burası hem son dere medeni hem soylu hem eglenceli bir yer. Tek kötü tarafı dengesiz havası.

İlk 1 ay ucuz olsun diye bir shared home tuttum. ucuz oldu ama hiç alışık değilim zor geldi mülteci gibi yaşamak, hemen arkasından alışık oldugum gibi kocaman eve geçtim.

Tahribatta İngiliz varmı diye başlık açmıştım, telegram grubuna 15 kişi dahil oldu, bu sitenin faydasını İngilterede göreceğimi hiç tahmin etmiyordum realde 15 arkadaşım yok, dünyanın öbür ucunda telegram grubunda 15 tahribatçı buldum her sorumu işimi çözdüler allah razı olsun.

Evi 1 sene peşin tuttum yani minimum 1 sene buradayım. Uzun vadede burada kalmaya devam edermiyim bilmiyorum. Aslında gerçekten çok güzel bir yer çok sewdim, Önceden de biliyordum da Turist olarak geliyordum

Tek sorun Türkiyedeki düzenimin çok çok iyi olması. Fakat en kötü birkaç senede bir gelirim tahmin ediyorum.

Bir süre burada hayvandan insana evrileceğim. Burayla ilgili en beğendiğim şeyler küçük şeyler, mesela İstanbulda sözde lüks yerde oturuyorum ama kaldırımlarda yürürken akrobatik hareketler fln yapmak gerekiyor. Aq bir kaldırımı düz yapmak bu kadar mı zor bukadarmı içinden çıkılmaz bişey de heryer yamuk yumuk anlamıyorum. Biz daha bunu çözememişiz. Adamların otobüsünde engelli inerken otomatik rampa açılıyor. Hiçbirşeyde kafanız karışmıyor heryerde yönlendiren tabelalar var. İki odalı bi ev tutmak için zengin olmanız gerekiyor ama dışarı çıkınca yayla gibi parklar var, 1000 senelik şehir yine de düzlük alan var diye mütahite vermemişler korumuşlar doğasını.

Şimdilik bukadar artık sorunuz varsa cevaplayabilirim herşeyi ogrendim düzenimi kurdum

bira üç lira, rakı 2 lira, et 1 lira vs den çok bu tarz ufak medeniyet kırıntıları avrupaya gitme isteğimi arttırıyor.

edit: 

https://www.youtube.com/watch?v=vNGRKgEQ6rg

yolbulucu tarafından 16/Ağu/21 10:04 tarihinde düzenlenmiştir

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Londra'da siradan bir pub.

https://www.youtube.com/watch?v=KVZvyzbgRes

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patron_38
    patron_38's avatar
    Erkek

Holy dayı shoreditch e git yol tarif ediyim dalston dan 149 a bin Liverpool streete doğru ilerle liverpool streete girmeden rainbow var gündüz vakti git ama alışınca geceleride gidersin , ortam yaparsın :) ama oraya uğramadan Londradan dönme 

yan cizdim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

iş bulunca benide yanına aldıracan :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

en önemli soru şuan vize işleri?   ne istiyorlar, nasıl gidiliyor ?

olmazsa olmazlar

ve tabiki şu zamanda kadar yaptığınız masraflar ne kadar

mesela kira gibi?

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
Toplam Hit: 23486 Toplam Mesaj: 151
ingiliz muhipleri god bless the queen london londra