folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İnşaattan Anlayan Arkadaşlar

İnşaattan Anlayan Arkadaşlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

Cümleten Merhaba,

Arkadaş ev bakmaya gidecekti bugün beni rica etti anlarmışım gibi gittim yanında. Evi gezerken bir ara çatıya bakalım dedim çıktık yukarıya. Duvar epey nem almış mineral kusmuş, ayağımı sürtünce sıva falan döküldü demirler meydana çıktı onlar da ufalanıyor. Şimdi anlamak istediğimiz arkamızı dönüp kaçalım mı yoksa çok ciddi değil mi? Alt kat boştu orada bir şey yok ama çatı kısmındaki kolonların bazılarında bu durum var. Bu şekilde anlaşılmayacağı malum, bina eski yatırım için almayı düşünüyor dönüşüm yapılana kadar kiracı koyma niyetinde ama yine de içine sinmiş değil duruma göre koymayacak. 

tahribat.com a can feda
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

Dostum bende cok anlamam ama bu bi isaret sizin icin. Arkani don ve cik. 

Yarin burasini gorduk de aldik biz ne salakmisiz demenize firsat bieakmayin.

Sehir nemli bi sehirmi ev baktiginiz. Antalya falan mi

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

deprem raporu hazırlat.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

kolon çatıdan mı patlamış hocam? duvarın içinde demir olmaz  kolon. bunun için öncelikle zemine bakın bodrum katta da bu tür şeyler varsa arkanıza bile bakmayın hatta hiç bakmayın gidin hocam. kolon patlaması sıkıntılı olur. 

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

@MuhammeT denize 5km falan vardır.

@yunusdogan deprem raporu hazırlatın desek çürük çıksa yapı mühürleniyor mu zira başka pay sahipleri var halihazırda oturuyorlar. Gerçi iyilik etmiş oluruz ama önemli ayrıntı.

@Free_Mans sadece çatı geldi aklıma zeminede bakalım bir dahaki sefere. Çatıda olunca problem olmuyor mu?

tahribat.com a can feda
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

hocam çatı da önemli zemin de önemli :) o beton neden bu hale geldi? bina kaç yıllık? hocam r de 15-18 yıldan sonra ki binalar alınmaz. 

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek
    yawuz bunu yazdı

@MuhammeT denize 5km falan vardır.

@yunusdogan deprem raporu hazırlatın desek çürük çıksa yapı mühürleniyor mu zira başka pay sahipleri var halihazırda oturuyorlar. Gerçi iyilik etmiş oluruz ama önemli ayrıntı.

@Free_Mans sadece çatı geldi aklıma zeminede bakalım bir dahaki sefere. Çatıda olunca problem olmuyor mu?

hocam şöyle.. çürük raporu varsa kentsel dönüşüme girerse üstüne fark verip 0 bina yaparsın. onuda araştır. ev sahibine çaktırma ucuza kapatır üstüne fark koyar iyisini yaptırırsın onu gözü açık biriyle takip et.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

@Free_Mans bina yaşına 25 dediklerini duydum, oluk o tarafta ayrılmış sürekli su alıyor anladığım kadarıyla duvar o yüzden o hale gelmiş olabilir. Demiri de betonla ayrılıyor.

@yunusdogan kentsel dönüşüm işine daha bakamadık, ileride olacağı o sanıyorum.

tahribat.com a can feda
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek
    yawuz bunu yazdı

@Free_Mans bina yaşına 25 dediklerini duydum, oluk o tarafta ayrılmış sürekli su alıyor anladığım kadarıyla duvar o yüzden o hale gelmiş olabilir. Demiri de betonla ayrılıyor.

@yunusdogan kentsel dönüşüm işine daha bakamadık, ileride olacağı o sanıyorum.

Hocam işte araştırın oturmucaksanız bile satın alın kiraya verin sıvayla kapatın ver kiraya sonra kentsel dönüüşmden daya gitsin

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

zemin kat ve bacakları önemli hocam bu kattada da buna benzer şeyler varsa o bina alınmaz, oturulmaz.. Deprem tahkiki için zemin kattan bir parça alıyorlar onu laboratuvarda inceletip ona göre karar verebilirsiniz hocam. Birde ileride rutubet ile ilgili sıkıntılar çıkmasın..

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

karot testi yaptır dicem ama o bina malum zaten goz onunde bence ya cürük raporu alsın yıktırsın yeni diksin kimseninde basına bela olmasın.. 

Toplam Hit: 2030 Toplam Mesaj: 18
hasar inşaat