folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İnşaattan Anlayan Arkadaşlar

İnşaattan Anlayan Arkadaşlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

döktükleri beton beton değil ondan dökülmüştür. 

@X-Files anlar bu işlerden sanırım.

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bloodmage
    bloodmage's avatar
    Erkek

Oraya vincin kancası çarptı hızla  öyle oldu dese bi nevi anlarım da , mineral kusmuş ne demek . Ben de dış cephe dekorasyonu ve mantolama yaptım 3 yıl kadar hiç böyle bir şey görmedim. Aman uzak dur diyeyim. Ayrıca öyle bir şeyse neden yaptırmamışlar ? Sonuçta evi satıyorsunuz hayırdır ???

İndia İndia !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

@bloodmage evi satmiyoruz satin almayi planliyorduk.

tahribat.com a can feda
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    yawuz bunu yazdı

@bloodmage evi satmiyoruz satin almayi planliyorduk.

iç ses ile düşünmüş sana değil ona bir cevap vermiş hocam :D :D 

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sinanfdn
    sinanfdn's avatar
    Erkek
    yawuz bunu yazdı

Cümleten Merhaba,

Arkadaş ev bakmaya gidecekti bugün beni rica etti anlarmışım gibi gittim yanında. Evi gezerken bir ara çatıya bakalım dedim çıktık yukarıya. Duvar epey nem almış mineral kusmuş, ayağımı sürtünce sıva falan döküldü demirler meydana çıktı onlar da ufalanıyor. Şimdi anlamak istediğimiz arkamızı dönüp kaçalım mı yoksa çok ciddi değil mi? Alt kat boştu orada bir şey yok ama çatı kısmındaki kolonların bazılarında bu durum var. Bu şekilde anlaşılmayacağı malum, bina eski yatırım için almayı düşünüyor dönüşüm yapılana kadar kiracı koyma niyetinde ama yine de içine sinmiş değil duruma göre koymayacak. 

Hocam bina eski evet. Lakin 25 yılda bu hale gelmez bir bina. Çok farklı sebepleri olabilir bunun. Oturacaksanız belli bir miktar parayı gözden çıkartıp iyileştirmede yapabilirsiniz (manen korumak için). Ama şöyle söyleyeyim merkezi bir yerde ise bulunduğunuz yerde bir jeofizik mühendisi ile konuşun (benim mesleğim) bina için sağlamlık raporu hazırlasın ve kentsel dönüşüme sokulmasına yardımcı olsun. devlet destekli güzel ve sıfır bina sahibi olursunuz.

Adımız yeterlidir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eraycnar
    eraycnar's avatar
    Erkek
    sinanfdn bunu yazdı
    yawuz bunu yazdı

Cümleten Merhaba,

Arkadaş ev bakmaya gidecekti bugün beni rica etti anlarmışım gibi gittim yanında. Evi gezerken bir ara çatıya bakalım dedim çıktık yukarıya. Duvar epey nem almış mineral kusmuş, ayağımı sürtünce sıva falan döküldü demirler meydana çıktı onlar da ufalanıyor. Şimdi anlamak istediğimiz arkamızı dönüp kaçalım mı yoksa çok ciddi değil mi? Alt kat boştu orada bir şey yok ama çatı kısmındaki kolonların bazılarında bu durum var. Bu şekilde anlaşılmayacağı malum, bina eski yatırım için almayı düşünüyor dönüşüm yapılana kadar kiracı koyma niyetinde ama yine de içine sinmiş değil duruma göre koymayacak. 

Hocam bina eski evet. Lakin 25 yılda bu hale gelmez bir bina. Çok farklı sebepleri olabilir bunun. Oturacaksanız belli bir miktar parayı gözden çıkartıp iyileştirmede yapabilirsiniz (manen korumak için). Ama şöyle söyleyeyim merkezi bir yerde ise bulunduğunuz yerde bir jeofizik mühendisi ile konuşun (benim mesleğim) bina için sağlamlık raporu hazırlasın ve kentsel dönüşüme sokulmasına yardımcı olsun. devlet destekli güzel ve sıfır bina sahibi olursunuz.

Çatlaklar diyagonal moment çatlağı , demir nervürsüz eski bina , paspayı zaten kalmamış. Kolon yükü taşıyamadığı için diyagonel çatlak oluşmuş.Yapıdan arkana bakmadan kaç ilk depremde iner benden söylemesi. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Emlak sektöründe olan birisi olarak demeliyim ki kaç kurtar kendini :) O bina ne alınır ne oturulur ne kiraya verilir.Kiraya veren vicdanen rahat edebilecek mi o arkadaş ?? Sıva vb iyileştirmeler yapılsa bile kökü çürük olduğu için sorun devam edecektir.

Antalya'da Emlakçı parçası :)
Toplam Hit: 2031 Toplam Mesaj: 18
hasar inşaat