folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder İnsan Değişir Mi?

İnsan Değişir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

burayı alayım detaylı yazıcam//

DEĞİŞİR. Tamamiylede değişir kısmen de değişir.

Değişmez diyenler insan kişiliğinin nasıl oluştuğunu bilmedikleri için böyle diyorlar. Kendilerinin esiri oldukları şeyleriden bihaberler çünkü...

Devam edeyim,

İnsan kişilik süreçlerini uzun uzadıya anlatmak istemiyorum ama her şey görmeyle başlar düşünmeyle beyne kaydolur. Bunu malesef tıpçılar doktorlar bile bilmez bu yüzden egolarına hakim olamazlar. 

Bebekken bir şey görür onu öğrenirsin mesela baban annene çiçek vermiştir annen gülmüştür sen 2 yaşında şunu öğrenirsin kadına çiçek verirsen kadın güler. Böyle ufak ufak dünyayı başkaları tarafından öğrenirsin. Hırsızlık yapan dövülür, birinci olan sevinir gibi gibi Elinde bir çok parça olur sonra o parçaları karakrterinle beraber istediğin gibi dizersin. Değişmez olan karakrterdir o doğuştan gelir. Ama kişilik değişir...

Değişii en çok din değiştirenlerde görüyorum. Adamlar belli kurallar silsilesine gömülüyorlar büsbütün davranışları değişiyor eski pervasız günler bitiyor felan.

Kendimden biliyorum mesela bir çok evre geçirdim. Babasız büyüdüğümden kendi doğrularımı kendim öğrendim. Kopya bir hayatım olamadı. Erkek olarak hiç kimseye güvenmedim herkes çaktı çünkü. Mesela gerizekalıymışım gibi davrandılar hiç bir şey yapamazmışım gibi büyüdüm ama bende herkes gibiydim. Niyeyse beni özgüvensiz bir çuval halinde büyüttü akrabalarım annem vardı canım annem tabiki, ama çevre çok önemli bir çocuk için her neyse,

Ben hırs yapıp zincirlerimi kırdım önce öss yi kazandım sonra burada 2 madalya aldım bir yarışmada tablet kazandım en son Rusyada eğitim işim var. Başarısızlıkla dolu hayatım hırs ve azim sonucu başarılarla doldu tavrım değişti egoist bir insan oldum.

Buna değişmek değil de gelişmekde denebilir tabi.

Diğer bir örnek ise Bir sufi olduğunu sandığım bir insan 29 yaşına kadar depresyonda yaşamış biri ama nasıl odlusa aydınlanıyor ve dünyanın en mutu huzurlu biri haline geliyor. Falan.

Bunları derinlemesine özel olarak konuşabiliriz. Sen değişmez diyenlere aldanma çünü onlar denememiş insanlardır. Düşünceleri tarafından yönetilirler. düşünceleri göremezler egoyu bilmezler ve değişimi ahmaklık sanarlar. 

Ne istiyorsan onu olursun. YEterk iste ve biraz farkındalığın olsun.

Tarzın kişiliğin hayatın değişir. Her gün değişir bu ufakda olabilir çok büyükte.

Saygılar. 

zeybekustasi tarafından 22/May/13 13:56 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bouble
    Bouble's avatar
    Erkek

Benim fikrim şu yönde; zaten insanoğlu 17-18 yaşında çocukluk dönemini bitiriyor. Anayasaya göre de 18 yaşından küçükler çocuk olarak adlandırılıyor. Yani çok uzatmamak gerekirse, bu değişim mümkün ve olması gerektiği gibidir. Anormal bir durum değil yani. -18 zamanlarımı hatırlıyorum da neydim ne oldum diyorum. Ayrıca 7 de neyse 70 de odur sözü ise kısmen doğru çünkü insanın benimsemiş olduğu bazı öngörüler,fikirler hiç bir zaman değişmez, insanları birbirinden ayıran özelliğinde bu olduğunu düşünüyorum.

gençsen dünya senindir, dünyayı sen yaratırsın..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umitomas
    umitomas's avatar
    Erkek

Cinsiyete göre de değişebilir.

Eğer erkek ise değişecek kişi fazla bi değişiklik olacağını sanmıyorum çünkü erkekler katı yapıdadırlar ne isterlerse o olsun isterler.

Kadınlar zarif nazik yapıdadırlar bazı şeylerin yanlış olduğunu anladıklarına olağanüstü değişiklik olabilir.

Ben mi? Karakalemle çizilmiş gökkuşağı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

Çocukluğuna inmemiz lazım önce

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek

bence değişen çevre koşulları ile değişiyor gibi gözükebilir ama aslında değişen özellikleri de karakterinde vardır sadece baskın değildir.

yani televizyonda ilk defa çıkan bir adamın bir anda değişmesi kibirli gibi olması gibi. aslında karakterinde o kibir var ama çıkacağı yeri bekliyor işte.

öte yandan insanın karakterini değiştirmesi çok zor. sevmediğim birkaç özelliğim var benim de, zaman zaman o özelliğime ters düşecek hareketler bile yapıyorum bilinçli olarak eğiteyim diye kendimi ama bi türlü beceremedim şimdiye kadar.

. . .. . ... .
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Olayı sadece kötülüklerden arınmak olarak görmeyin. İnsan her şeyi değiştirebilir.

En kolay kendini değiştirebilirsin.

Ama malesef dünya acımasızdır. 

Senelerce içki içersin 40 yaşında alkolğ bırakır dine dönersin ama insanlar seninle dalga geçer inanmaz yada eziksin sanır.

Oysa kendi ezikliğini göremezler. Başaran adamı taşlamaya hastayız hocam ne istersen ne olur.

İnsan öğrendikçe gelişir. Mesela en basitinden pkk lılar. Onlar da insan değil mi ? Ama gözünü kırpmadan adam öldürüyorlar ölüyorlar. Tam bir vahşet.

İşte buda öğrenmedir. Eğer bu bilgilerini yeni bilgilerle değiştirse ve yenilerini tekrarlarsa o da normal insan olabilir. Beyninizi kullanmayı öğrenin.

Değişmez diye bir şey yok.! 

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

değişebilir ama değiştim diyosa değişmemiştir

Bittik biz bittik
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    Darkparadise bunu yazdı

tecrübeler, yaşantısı, etrafındaki insanlar bunun gibi birçok etmen değişmesine neden olabilir.

ama kişideki bazı zihniyetler değişmez. karakter meselesi bence :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Poet
    Poet's avatar
    Erkek

Düşünceler değişebilir hatta %100 tam tersine değişebilir.Fakat huyların değişeceğini düşünmüyorum

Ben de Özledim http://www.youtube.com/watch?v=ZKuF5ElELgU Dağılmayın lan çok yalnızım
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Maalesef değişiyor.. Özellikle üniversiteye başlayanlar.

Toplam Hit: 6257 Toplam Mesaj: 55