folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İnsan Kaynaklarından İş Görüşmesi İçin Çağrıldım (Dış Görünüm Hakkında)

İnsan Kaynaklarından İş Görüşmesi İçin Çağrıldım (Dış Görünüm Hakkında)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek

Selam müritler üniversiteden mezun olduğumdan beri uzun zamandır boşluktaydım ve işsizdim bir tanıdığımın vasıtasıyla kurumsal bi firmaya cv mi gönderdim görüşmek için beni çağırdılar ilk tecrübem olucak fakat bazı sıkıntı oluşturabileceğini düşündüğüm bikaç konuda danışmak istiyorum,

son 2-2,5 senedir aralıksız uzattığım ve kesmek istemediğim sakal benim için dezavantaj oluşturur mu ? işe gireceğimin garantiside yok sadece bnir günlük görüşmek için o riskede girmek istemiyorum, sahip olduğum nitelikler dışında hitap şekli vs nelere dikkat ederler ? yardım edin lan !

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    Zodiac bunu yazdı

Selam müritler üniversiteden mezun olduğumdan beri uzun zamandır boşluktaydım ve işsizdim bir tanıdığımın vasıtasıyla kurumsal bi firmaya cv mi gönderdim görüşmek için beni çağırdılar ilk tecrübem olucak fakat bazı sıkıntı oluşturabileceğini düşündüğüm bikaç konuda danışmak istiyorum,

son 2-2,5 senedir aralıksız uzattığım ve kesmek istemediğim sakal benim için dezavantaj oluşturur mu ? işe gireceğimin garantiside yok sadece bnir günlük görüşmek için o riskede girmek istemiyorum, sahip olduğum nitelikler dışında hitap şekli vs nelere dikkat ederler ? yardım edin lan !

rahat olmaya bak sakallar düzgün olsun, eğer satış elemanı pazarlamacı vs olucaksan kurumsal olmana çok dikkat ederler, mevkii ne olucak ondan bahset

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Yakışıp yakışmadığına göre değişir bence.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

2.5 senede göğsüne kadar inmiştir vay be.

sakal bırakan ya aşırı solcu ya aşırı sağcı oluyor.

eğer şirket sağcıysa tesbihle, solcuysa küpeyle gidiyorsun tamamdır iş senin

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

2.5 senede göğsüne kadar inmiştir vay be.

sakal bırakan ya aşırı solcu ya aşırı sağcı oluyor.

eğer şirket sağcıysa tesbihle, solcuysa küpeyle gidiyorsun tamamdır iş senin

al beni götür suriye rakkaya 10bin militan direk emrimde o derece fakat ne sağcılıkla ne solculukla ne hipsterlikle/şekilcilikle vs alakalı değil tamamen üşengeçliğin verdiği psikolojik bişey ve kesmek tabu oldu artık,

dışardan okuyan biri derdini sikeyim millet iş bulamıyo beyimizin hesabına bak diyebilir ama ya işe giremessem :)

@ArduouS

dostum bilmiyorum bilgisayar programcısı olarak çağırıldım ama farklı kategorileride seçeneğime sunacaklarını söylediler,

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek

bir yazılımcının sakalları taşşaklarıyla doğru orantıldıır. linus ve gates gibi istisnalar hariç.

tabi ortada taşak yokken o sakalla gidersen adam yerine koymazlar. bir süreliğine insan formuna dönmende yarar var.

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

kurumsal bir firmanın 2.5 senelik sakalı kabul etme ihtimali yok diye düşünüyorum

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcaliburTBT
    ExcaliburTBT's avatar
    Erkek

Caps atta bi degerlendirelim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkz
    turkz's avatar
    Erkek

işe girmek istiyorsan böyle görünmen lazım:

Dünyayı iyiler kurtaracak.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

hocam ayna bak bu sıfatı sen olsan alırmısın de ona göre yorumla :))

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek

Sakalın için almayacaksa bırak almasın. Bazı şirketlerin katı kılık kıyafet kuralları olur. Yeni mezunsun, seni istemeleri durumunda kibarca sakalını kesmeni rica ederler.

arbeit macht frei
Toplam Hit: 4476 Toplam Mesaj: 36