folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder İnsan Tanıma Uzmanlığı?İnsan Tanıma Uzmanlığı?

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  COURAGE_x
  COURAGE_x's avatar
  Kayıt Tarihi: 03/Aralık/2003
  Erkek

  Hep merak etmişimdir bir polisin en kalabalık yerde direk suçluya gidip kimliğini sorması,trafik polisinin en kalabalık yolda sorunlu bir aracı durdurması,bir sorgu polisin pisikolojik sorular ile baskı yapıp açık verdirmesi.

  Bir ajanın bir alanı gözetlemesi ve önemli yer ve şahısları belirlemesi kişi sorgulamaları kelime anlam ifadelerini bilip kişinin verdiği sorulara göre karşındakinin beyni çözmeleri.

  Polisin ne tarz adamdan ne şekilde şuphelendiği

  Federalın gözünden mekan ve şahıs önizlemesi sorgulaması

  Olay yeri inceleme ip uçları takip etmesi

  Bir bankacının sözlerinin etkilemesi

  Bir satıcının kişi pisikolojisi imha etmesi

  Bir iş adamın bize göre değersiz ama onun uygulaması ile hayatımızda haftada en az bir defa alma zorunluluğu hissetiğimiz bir şeyi üretmesi

   

  Bu ve benzeri konular üzerine epeyce okudum özellikle pisikoloji ile ilgili ama merak ettiğim bu insanlar neye göre neyden nasıl uzmanlaşıyorlar.

  Sizce nasıl..


  Altın'ı olan kuralı koyar,kuralı koyan altın'ı alır!
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  zigana
  zigana's avatar
  Kayıt Tarihi: 15/Eylül/2007
  Erkek

  hepside tecrübe . insan aslında sanıldığı kadar derin çözülemez bir varlık değildir. gaza çabuk gelir. menfaati sever. yemekte verilen tekliflerin kabul edilme olasılığı her zaman yüksektir. hoşlandığı şeylerden bahsetmek , karşı cins vs. vs. o kadar zor değil yani :)


  Temel adalettir .
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Mukavim_
  Mukavim_'s avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Temmuz/2003
  Erkek
  Takip edilesi bir konu

  Birisi veya bir şey (köpek vs.) seni kovaladiginda istemsizce dönüp dönüp bakarsın ya, ışte bu tür engelleyemedigimiz reflekslerimiz var sanırım, ve her duygusal durum için(öfke,panik,suçluluk vs) bunun gibi belli kalıplar olsa, bilinse zaten şifre çözülmüş demektir. Elbette herkeste tutmaz bu. Ama uygulanan budur bence.
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  yNsr
  yNsr's avatar
  Kayıt Tarihi: 24/Nisan/2007
  Erkek

  CIA başvurdum kabul alirsam öğrenir bu tarz konulri size sevis edrim :)

  merakliysan bu tarz konulara The mentalist ve psych, lie to me

  dizisini takip edebilirsn.

  yNsr tarafından 08/May/13 01:27 tarihinde düzenlenmiştir

  In every job there is a no
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  karakutu
  karakutu's avatar
  Kayıt Tarihi: 30/Ağustos/2005
  Erkek
  zigana bunu yazdı

  hepside tecrübe . insan aslında sanıldığı kadar derin çözülemez bir varlık değildir. gaza çabuk gelir. menfaati sever. yemekte verilen tekliflerin kabul edilme olasılığı her zaman yüksektir. hoşlandığı şeylerden bahsetmek , karşı cins vs. vs. o kadar zor değil yani :)

   

  hocam burada sana katılmıyorum, zaaflarına kolay pes eden kişiler için geçerlidir.

   

  analize gelince doğru sorular ve iyi bir gözlemle birlikte aradığın cevapları çok çabuk elde edebilirsin. 


  Mevzu derin http://twitter.com/cemiyetmikrobu | http://cahilinsanlardernegi.blogspot.com
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Lotus
  Lotus's avatar
  Kayıt Tarihi: 22/Eylül/2012
  Homo

  esnaflar hep der ya insan sarrafı olmak, sanırım çok fazla insan ile diyalog kurmaktan kaynaklanıyor hareketlerini sezebilmek tamamı analiz, sen analiz yapmak istemiyor bile olsan kendiliğinden bir süre sonra kimin ne durumda ne davranış göstereceğini tahmin edebiliyor olmaya başlarsın, belki birazda empati kurmak bu durumda ben ne yapardım, yada ben bunu yaptığım zamanlarda ne düşünüyorum, bir insanın gerçekten içten güldüğünü nasıl anlarsın mesela sadece kendi gülüşünle kıyaslarsın gerçekten gülse şöyle şöyle davranması gerekirdi gibisinden tabi senin tüm analizlerini bozabilecek ayarsız insan çok memlekette tahmin edilebilir davranmayan insanlarla sürekli karşılaşıyoruz yada yalan söylemek konusunda uzmanlaşmış insanlar olduğunuda görüyoruz , sonuçla 100 kişi  içinden 95 ini tanısan bile 5 tanesi illaki tahmin edilebilir olmayacaktır

 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Ayro
  Ayro's avatar
  Kayıt Tarihi: 08/Ağustos/2005
  Erkek

  NE yaparsan yap ; bir yerde 6. hisse inanıyorum. Bizim ailede mevcuttur. 

  ---

  Fakat altında ; psikoloji ve beden dili yapyıor. Kimisi bilinçli yapar, kimisi bilinçsiz. 

  Satış ve pazarlama ile ilgili birşeyler yaparsan , yavaş yavaş göreceksin. Seminerler verirler zaten. Oralardan sonra , farklı insanlarla farklı şekilde konuşmaya başladığında işler değişiyor.

 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  1049
  1049's avatar
  Kayıt Tarihi: 04/Ağustos/2005
  Homo

  Hocam bu konularla ilgili kitaplar falan var ama ne derece güvenilir bilmem. Yalnız beden dili hakkında yazılıp çizilenlerden doğru bir kaynak bulursan onun bile çokça faydasını görürsün. Mesela kalabalık bir ortamda ayağını durmadan sallayan birisini görürsün. Adam bunu istemdışı yapıyordur ancak ruh halini sadece ayak sallamasından bile çözersin. Ana göre ya stres altındadır, ya sıkılmıştır ya da sigara gibi bir bağımlılığı vardır ve canı sigara istiyodur.

  Ya da bir insan karşıdaki insandan etkilenmişse istemdışı olarak onun hareketlerini taklit eder. Mesela bacak bacak üstüne atarsın sonra karşıdaki de 3-5 dakika sonra bacak bacak üstüne atar. Bu bulunduğun ortamda dominant kişi olduğun ve karşıdaki insanı etkilediğin anlamına gelir. Bunun gibi yüzlerce detay var. Sadece bunların 3-5 tanesini bile bilsen bir insanı rahatlıkla tanıyabilirsin.

  Bir de bitane program gibi bir şey vardı youtube'da türkçe altyazılıydı. Bi adam var işte programa katılan adamla uzun uzadıya konuşuyor. Sonra bir kağıt kalem veriyor ve doğum gününde istediğin bir hediyeyi yaz ve kimseye göstermeden cüzdanına koy diyor. Adam yazıp cüzdanına koyuyor. Aradan 1-2 hafta geçiyor tekrar programa geliyor adam. Sonra sunucu kağıdı istiyor. Adam kağıdı çıkarıp açıyor ve kameraya gösteriyor. 

  Adam da kağıtta yazılmış olan hediyeyi çıkarıp adama veriyor. Bu da mesela insanları tanımayla alakalı bir olay. Çünkü buradaki adam da tamamen insanın düşüncelerini manipüle ediyor ve kendi fikirlerini sanki karşısındakinin fikriymişcesine yediriyor. Diğer bir deyişle insan hackliyor :)

  1049 tarafından 08/May/13 03:09 tarihinde düzenlenmiştir

  dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar.
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Nvidia
  Nvidia's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 13/Nisan/2013
  Erkek
  Zor bir konu ama isteyen gerçekten uzmanlaşıyor kimiside doğuştan bu konulara yetenekli oluyor

  Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  COURAGE_x
  COURAGE_x's avatar
  Kayıt Tarihi: 03/Aralık/2003
  Erkek

  Bunlar belki eski bilgiler hemen hemen hepiniz bunları okumuşsunuzdur..

  Olayımızda bir anne, bu annenın ıkı kızı ve bir adam var.
  Birgun kız kardeşlerın anneleri ölür.İki kız kardes annelerine cenazelerine giderle r.Kucuk olan kız kardes,dha once hayatında hıc gormedıgı,ılk defa cenazede gordugu bir adama aşık olur.Yalnız bir dahada hiç görmez.aklındanda çıkamaz cenaze nedeni ile kimseye soramaz ve bu adamla orda tanışamaz.Fakat daha sonra büyük kız kardeş hayatını kayıp eder.

  Sizce cinayet kimin tarafından gerçekleştirilmiştir.?

  ---------------------------------

  Yıllarca kırmızı bültenle aranan bir türk amerikadan gelir havaalanında göz altına alınır amerikan pasaport isim soyisim vs. Kompile değişmiştir ve ana dili gibi ingilizce konuşur, hiç bir suçlamayı kabul etmez ve türkçe bilmediğini türk olmadığını söyler.

  Yaklaşık 12 saat farklı kişiler tarafından sorgulanır, sonunda karşısına geçen bi istihbaratçı uzun bir süre oturur ses çıkarmaz,

  ve türkçe derki (Terlemişsin kravatını gevşet) adam elini atar kravata sağa sola çekiştirip gevşetirken jeton düşer ama olay biter:)

  ------------------------------

  İstihbarat tarihinde adı ‘‘yüzyılın ajanı’’ olarak geçiyordu. Bizzat Almanya'nın Türkiye Büyükelçisi Franz von Papen tarafından kendisine ‘‘Çiçero’’ ismi takılmıştı. Arnavut asıllı Yahudi olarak geçmişti bir çok ülkenin resmi kayıtlarına. İngiliz Büyükelçiliği'nde çalışırken, gizli savaş sırlarını Almanlar'a aktardığı için Alman casusu sanılıyordu. Hatta, 1960'lı yıllarda Almanya'ya yerleşmiş ve Alman hükümeti tarafından kendisine emekli maaşı bile bağlanmıştı. Milli İstihbarat Teşkilátı (MİT) tarafından yazdırılan tarihçede ise ilk kez, yüzyılın casusu Çiçero'nun Türk olduğu ve Türk istihbaratı hesabına çalıştığı açıklanıyor.

  ---------------------------------------------

  bir gün soğuk karlı bir kış gününde şerif bir cinayet haberi alır ve cinayetin olduğu eve gider ve görürki evin içinde bir kadın yanan bir sobanın yanında sere serpe yere uzanmış ölü bir şekilde duruyordur hemen olayı araştırmaya başlar ve o eve en yakın evde yaşayan bir başka kadını sorguya alır.Kadını sorguya alır ve kadın anlatır:
  -Akşam hava soğuktu ve ormanda odun kesiyordum sonra eve geldim içeri girerken komşumun lambasının halaa yanıyor olduğunu gördüm ve evine doğru yaklaştım kapıya 2-3 kez vurdum ama açan olmadı cama doğru yürüdüm ve camın buğusunu sildim kadını içerde sobanın yanında ölü olarak gördüm der..

  ve bu ifadenin üstüne şerif kadını cinayetten içeri atar ...

  NEDEN?


  Soğuk havada oluşan buğu, evin iç tarafındaki cam yüzeyinde olur, Dış tarafta buğu olmaz.
  Kadının yalanı burada ortaya çıkıyor..

  --------------------------------------

  Biri bize diş temizleme kurdanı üretelim fabrika kuralım büyük para kazanırız fikri ile gelseydi herhalde güler birde aşağlayıcı bir cevapla birde dalga geçerdik.

  En az yatırım isteyen ve geniş kapsamlı bir iş koludur.

  Dondurma çubuğu (ice cream stick), çöpşiş çubuğu, barbekü materyali, chopstick denilen Uzakdoğuluların kullandığı yemek çubukları...
  Tüm bunların üretim teknikleri birbirine oldukça yakın. İlkel örnekleri saz kamışından yapılırken, şimdi gelişmiş tipleri, baskılı modelleri ve hijyenik çeşitleri otomatik makinelerde yapılıyor.

   


  Altın'ı olan kuralı koyar,kuralı koyan altın'ı alır!
 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  YekteranBaymedir
  YekteranBaymedir's avatar
  Kayıt Tarihi: 10/Temmuz/2009
  Homo

  http://www.imdb.com/title/tt1196946/

  forumda önerilmişti, 4. sezona geldim güzel dizi

Toplam Hit: 1441 Toplam Mesaj: 14