folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Insan"İn Dostu Gercekten Varmi Sizce?

Insan"İn Dostu Gercekten Varmi Sizce?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    msdead
    msdead's avatar
    Dişi
    Anarsist bunu yazdı:
    -----------------------------

Hani derler ya insan'in tek dostu kendisidir diye; bence bu dogru'nun en iyi anlatilis seklidir.

Rehberlerinizi iyi secin, bazen size yanlis yola ailenizden biri bile surukleyebiliyor; bilincli veya bilincsiz yapilmis olsun farketmiyor..

Babaniza bile guvenmeyin, isine gelmedimi oda sizi satacaktir, dusman dahi kesilebilir.

Sizler ne dusunuyorsunuz bu konu hakkinda, sizce gercek dostlarimiz var mi? 

daha neler :D babama güvenmeyipte kime güveneceğim :D

10 , 15 yıllık dostlarım var taaa cocukluktan halen yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmez...

ama ne yalan söylim şu saatden sonra dost bulunmuyor ne kadar eski ise karşındaki o kadar sana yakın oluyor :S

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

seni büyüten yemeyip yediren giydiren içiren para veren babana güvenmiyceksinde kime güvenceksin ?????? galiba sen bu cümleyi yabancı filmlerden duydun yada çevrede derler bazı gerizekalı insanlar bu devirde babana bile güvenmiycen diye bende e aptal o senin baban seni adam etmiş büyütmüş ya kime güveneceksin ?sözüm saana değil böyle düşünen bazı yaratık düşünceli cahillere. sende böyle düşünüyorsan değiştirmende fayda var.

bizim köyde bir gece adamı kurşuna dizdiler.aile kavgası yüzünden. adamın köpeği 1 ay mezarı başından ayrılmamıştı dost diye buna derim örnek olarak.

İnsan oğlunun dostu doğarken beraber yediğin içtiğin arkadaşların olabilir. 10yıl 15 yıl beraber yaşadığın arkadaşların olabilir.tabi zamanla herkes ayrılıyor bi yerlere dağılıyor

dost: uğrunda ölebilecek birisine denir bence. vs gecenin 3 ünde evini açabileceğin birisi yada senin gidebileceğin birisi.zor anında yanında olan yani.

aşık veyselde derki: dost dost diye diye nicesine sarıldım benim sadık yarim kara topraktır. kara topraktır.

en yakın dost ise yaratıcıdır.

Siyasal islam donunuzu alır, radikal islam kellenizi... Kökten devrimci Radikal Hack nerede o günler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    qral
    qral's avatar
    Erkek

bence yok aga dostun yok.

hemde kesinlikle yok.

en azından benim için yok.

bunları yazarken ağlıyorum şu anda ne pis bir dünyada yaşıyoruz.

herkes çıkarlarına göre davranıyo.

zaten sevgilim de bıraktı..:(

inşallah allah hepimize gerçek dostlar versin...

tahri hepinizi seviyorum:(:(:(:'(

bokvarsendegel@hotmail.com iletişim adresim;)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PIROMANTANRI
    PIROMANTANRI's avatar
    Erkek
    ...sadece insan zihni sevgi kadar yavan bir şeyi üretebilir.(matrix revolutions/ajan smith)

Birgün yapacak fen şu siyah toprağı altın/Her şey olacak kudret-i irfan ile...inandım.(Tevfik Fikret/Haluk"un Amentüsü)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    qaMbLer
    qaMbLer's avatar
    Erkek

ben cok aradım bu sorunun cevabını

anladım ki gercekten dostum warmıs ...

biri kendim birisi bnmde ona zarar gelmesin die herşeyi yapıcamı bilen alpay die birisi

dün gece cok kötüydüm ve evden cıktım arabayı kaçırdım akm

sadece basıodum sadece basıodum yollar bombos telefonum caldı bakmadım 5 defa aradı en sonunda actım dediki nerdesin çarşıdayım otobana gidiorum dedim

bekle dedi geliorum

5 dk sonra yanıma geldi arabayla oda kaçırmıs arabayı gördüm dedi seni anladım bişey oldugunu bişi yapmandan korktum falan dedi işte

sonra indik sahile akm gece gece aldık içkilerimizi dertleştik orda anladım bana destek cıkması boşwer buda geçer demesi

yüregim cız etti sevindim aslında bi dostum warmıs dedim

neyse

benm başım agrıo fazla içmişim :(

arabadan 15 tane extra cıktı :| babamdan da fırca yedim sabah sabah amk :|

Burdan bütün kızlara sesleniyorum. Malın Varsa Zekatını Vereceksin Kardeşim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahir
    tahir's avatar
    Erkek
    evet öyle babalarda var ama "ana ve babanın rızası olmadan allahın rızasıda olmuyor allahın rızası babanın rızasına bağlı "(Tirmizi)

Cenab-ı Hak sana amel defterinin oku dediği zaman yanına da Kur"an-ı Kerim"i koyacak Soracak: "Bu günahı Benim kitabımın neresinde buldun da yaptın," buyuracak Mahmud Efendi Hz. (k.s.)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek

babama bile güvenmiycem heeee 

bakın ark lar böyle şeylerle bizi annemizden babamızda ayırmaya çalışıyorlar byle şeymi oluryaaaa

akıl var mantık var 

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    qaMbLer
    qaMbLer's avatar
    Erkek

tahir bunu yazdı:
    evet öyle babalarda var ama "ana ve babanın rızası olmadan allahın rızasıda olmuyor allahın rızası babanın rızasına bağlı "(Tirmizi)
    birader bu herkes için geçerli deil söliyim sana

ne annemi nede babamı seviorum babamada güvenmiorum

bunu burda cogu kişide bilir

evden kacıp gittigimde bi kere bile nerde die sormamıs

döndügümde nie geldin demiş bi babayı sevmemi bekliosun ?

Burdan bütün kızlara sesleniyorum. Malın Varsa Zekatını Vereceksin Kardeşim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickhel
    nickhel's avatar
    Erkek
    İnsanın dostu kendisi değildir bu tamamen dışa dönüm bi matematik problemi gibi geliyor bize ,mühim olan doğru arkadaşı bulamabilmekte..
    herşeyi beraber yapabildiğin,herşeyi pozitif düşünebilidğin , herşeinle kabullenebildiğin.aşkı kastedmiorum onu ta sittir et..
    bulduğun dost gerçek dostsa hiçbirzaman seni yanıltmaz.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimist69
    pesimist69's avatar
    Erkek
    mayrip hocam resim harikaymış.

Bir Klübü Büyük Yapan Taraftarlarıdır; GFB-KFY-CK-UNIFEB
Toplam Hit: 3762 Toplam Mesaj: 28