folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder İnsanlar Özgürmüdür????

İnsanlar Özgürmüdür????

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_worm
    pc_worm's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    444 bunu yazdı:

bu oyuna isteğimiz dışında dahil olduğumuz anda özgürlüğümüz bitmedi...

yeni bir kapı aralandı, oradan kafayi uzatip, o okyanusta mucadele edip, ruzgarlarla bogu$acaksin ve sonunda bogulacaksin veya ba$langicta vazgecip, kendini derinliklere bırakip bogulacaksin...

hala ozgurluk senin elinde, eger istersen bu oyundan hemen cikabilirsin, kimse seni bu oyunda tutmak icin baskı yapmiyor...

(şebnem ferah'tan kesitler)

cehennemin dibine gitmeden nasıl çıkabileceğiz ki?

jack daniels 160 yaşında
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_worm
    pc_worm's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    pezevenk bunu yazdı:

özgürlük diye birşey yoktur. bunlar bizim ürettiğimiz kavramlar.

işte bende bunu söylüyorum, özgürlük diye bişey yok!

jack daniels 160 yaşında
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MitNickKevin
    MitNickKevin's avatar
    Erkek
    pc_worm bunu yazdı:

ya ikisinide istemiyorsak...

Git başını duvarlara vur belki programdan çıkarsın o zamanda iki olasılıktanda belki kurtulursun...

Bilgi ceza, Bilgi suç ve Taşımak ağır. Unutmak ise öğrenmekten daha çok zaman alır...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    bu kavramları biz ürettiğimiz için Cennet ve Cehennem bu işin dışında kalır çaktın. biz bunları sorgulayamayız kendi özgürlük anlayışımız bile aramızda çelişiyor ise bu kavramları basit terimlerle açıklayamayız.

ftw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MitNickKevin
    MitNickKevin's avatar
    Erkek

Sadece hayvanlar öldükten sonra yok olup giderler oysa insanlar yüce varlık olduğu için cennet ve cehennem vaat edilmiştir, sen kendini hayvan ile eşitmi görüyorsunki ne cenneti nede cehennemi istemiyorsun...

Ben şahsen cenneti isterim, kim istemezki ömür boyu huzurlu bir yaşam, hüriler filan oooh :)))

Bilgi ceza, Bilgi suç ve Taşımak ağır. Unutmak ise öğrenmekten daha çok zaman alır...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_worm
    pc_worm's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    MitNickKevin bunu yazdı:

Sadece hayvanlar öldükten sonra yok olup giderler oysa insanlar yüce varlık olduğu için cennet ve cehennem vaat edilmiştir, sen kendini hayvan ile eşitmi görüyorsunki ne cenneti nede cehennemi istemiyorsun...

Ben şahsen cenneti isterim, kim istemezki ömür boyu huzurlu bir yaşam, hüriler filan oooh :)))

konumuz benim ne istediğim değil özgürlük var mı yok mu? Bence yok, olay bu işte...

jack daniels 160 yaşında
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_worm
    pc_worm's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Neyse ben cevabı buldum. Kuran-ı Kerim den bir ayet :

"Ben insanları ve cinleri yalnız bana ibadet etsinler diye yarattım."

O zaman özgürlük sıfır...

jack daniels 160 yaşında
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

eğer konuyu dini inançlar olarak ele alırsak evet özgürüz. Nasıl mı? Herkes istediğine inanmakta özgürdür. İnanmamakta demiyorum çünkü misal Allaha inanmıyorsanız baska bir seye inanıyorsunuzdur. Cennet veya cehennem secme özgurlugu elınızde. Inandıgınız surece. Inanmamak ınanmanın yadsımasıdır. Inanmıyorum dedıgınızde ınanılan seyın varlıgını teyıd etmıs olmuyormusunuz?

Bır baska yaklasımla konuyu yasam ve sosyal durumlar olarak ele alırsak ilahı hiç bir seyı karıstırmassak özgür degılız. Cunku butun devlet duzenlerı su veya bu sekılde amma genıs ama kucucuk bır hucre olmak kaydıyla bırer hapıshanedır. Okullar iş yerleri ekonomık konular hastaneler parklar her yer ama her yer bırer hapıshanedır. Acıklama ıstersenız Machıvellı nın kıtaplarını okuyuverın ama kısaca acıklama geceyım yınede. Okula gıdersınız bır gun boyunca ( ve ardından gelen gunler boyunca) sızı bır sınıfa doldururlar ve adına egıtım dedıklerı seyı vermeye calısırlar. Hapıshanelerın esprısıde genel gayesı bu degılmıdır zaten? Bır suz ıslersın ve gezıp tozma ınsanlarla gorusme ıstedıgını yeme ıcme ıstedıgın saatte yatıp kalkman belırlı bır duzene sokulmazmı? E o zaman özgurluk dıye bır sey yoktur o halde bana gore ama bu buz dağının altıı dır sadece. Bız gordugumuz kısma bakalım ustune yanı. Bır bakıma özguruz dıyebılırız..... Çelışkı? Hayır yok.. Sozlerım bıraz karısıktır o kadar..

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    ya nası adamsın sen ya. tuğrul baba bunlar bonus karttan çıkıyorlar galiba.

olay şoyle sen kıçından uydurduğun ozgurluk kavramı ile Allah'ı sorgulayamazsın anladınmı. sana göre özgürlük birinin kafasına balta saplamak olabilir. bana göre değil. çaktınmı olayı. bunlar bireysel mevzular. kişiden kişiye göre değişir.

ftw
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sorcerer
    sorcerer's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

manyak manyak soru daha.

özgürmüsünüz tabi özgürüz.. Sen özgür olmasan gelipte buraya bu topiği açabilirmisin ? veya ben gelipte buraya zorla cvp yazabilirmiyim. istediği şeyi istediğin gibi yapıosun..

özgürlük demek her istediğini  her zaman yapmak demek değildir.. ozaman nolur lam ben özgürüm hadi şu marketi yağmalıyalım ben özgürüm bugun işe gitmiyem..

ohh ne güzel özgürlük. o özgürlük değildir o artık laşkalıktır.. özgürlük düşüncelerini istediği gibi dile getirmektir.. Hiç kimsede %100 özgür olamaz..

Coco cola gibiyim hayatın tadıyım, rocco gibiyim çok şekerim, albeniyim bahanem çok, çikolatalı gofretim beni sevmeyen yok!...
Toplam Hit: 13064 Toplam Mesaj: 52