folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder İnternet Altyapı Sorunu Hk.

İnternet Altyapı Sorunu Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Türktelekom un sitesine gir, internet sorgulama ekranına git, adresini ayarla ve internet hizmeti veremiyoruz yazısını kuşbakışı harita görüntüsü ile beraber al. (Yan binalar da görünsün.) Sonra sana en yakın binaya sorgulama yap orada hizmet veiryoruz yazısı gelecek yine senin bina ve o bina görünecek şekilde ekran alıntısı al. 3. genel bir ekran görüntüsü al haritadan senin evi kırmızı halkaya al ve benim ev diye belirt ve internet erişimi yok diye belirt sana en yakın binayı mavi ile belirt ve internet erişimi var yaz. Bu 3 adet ekran görüntüsünü Cimer üzerinden BTK ya yolla. Ekran görüntülerini eke koydukdan sonra şikayet kısmına döşe. Şu şu şu zamanlarda aradım fakat hizmet veremeyeceklerini vs belirttiler şöyle böyle benim bu gibi ihtiyaçlardan dolayı internet erişimine ihtiyacım var de elzem durumları yaz. Güzel ve teknik bir dil ile yaz. 

Yukarıdaki taktik ile bağlattım ben. Telekomu arayıp istek yapınca bilmem kaç yılı kaçıncı çeyrek yatırım planına dahil edildiniz vs diyordu ama btk reis e yazınca halloldu. 

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PhYtOn
    PhYtOn's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Hizmet veremedikleri için cayma bedeli talep edemezler. 

Umarım, teşekkür ederim.

ilteris bunu yazdı

Türktelekom un sitesine gir, internet sorgulama ekranına git, adresini ayarla ve internet hizmeti veremiyoruz yazısını kuşbakışı harita görüntüsü ile beraber al. (Yan binalar da görünsün.) Sonra sana en yakın binaya sorgulama yap orada hizmet veiryoruz yazısı gelecek yine senin bina ve o bina görünecek şekilde ekran alıntısı al. 3. genel bir ekran görüntüsü al haritadan senin evi kırmızı halkaya al ve benim ev diye belirt ve internet erişimi yok diye belirt sana en yakın binayı mavi ile belirt ve internet erişimi var yaz. Bu 3 adet ekran görüntüsünü Cimer üzerinden BTK ya yolla. Ekran görüntülerini eke koydukdan sonra şikayet kısmına döşe. Şu şu şu zamanlarda aradım fakat hizmet veremeyeceklerini vs belirttiler şöyle böyle benim bu gibi ihtiyaçlardan dolayı internet erişimine ihtiyacım var de elzem durumları yaz. Güzel ve teknik bir dil ile yaz. 

Yukarıdaki taktik ile bağlattım ben. Telekomu arayıp istek yapınca bilmem kaç yılı kaçıncı çeyrek yatırım planına dahil edildiniz vs diyordu ama btk reis e yazınca halloldu. 

Hocam, kablotv ve net ile anlaştım, bu hafta içi gelip bağlayacaklarmış. Bu nedenle de iptal edeceğim mevcut aboneliklerimi.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jargonphp
    jargonphp's avatar
    Erkek

Türkcell süperbox kotasız 159 liraya var fakat kullananlar memnun mu onu bilmek lazım

“Bâkî kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş”(Gazel-i Baki)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    jargonphp bunu yazdı

Türkcell süperbox kotasız 159 liraya var fakat kullananlar memnun mu onu bilmek lazım

Evde Turkcell hatlı bir telefonda hız testi yaparak kalitesine bakabilirsin.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    jargonphp bunu yazdı

Turkcell bölge yöneticisi ile konuştum turkcell in şimdiye kadarki müşteri memnuniyeti en yüksek ürünü. 

1.sebep sonunda sınırsız 4g paketler olması 

2. Altyapı derdi olmaması ve gerektiğinde yazlığa alıp götürebilmeniz

3.anında çalışmaya başlaması öyle başvur 1ayda bağlansın derdi yok

4 kurulum öncesi evine gelip hız testi yapıp ortalama alacağın hızı sana söylemeleri 

5 4.5g hızındaki ve 20mbpslik pakette fiber internette bile olmayan bir upload hızı olması. 

Fiyat konusuna gelirsek tüm bu artılarına göre ben daha pahalı olmasını beklerdim

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    jargonphp bunu yazdı

Turkcell bölge yöneticisi ile konuştum turkcell in şimdiye kadarki müşteri memnuniyeti en yüksek ürünü. 

4 kurulum öncesi evine gelip hız testi yapıp ortalama alacağın hızı sana söylemeleri 

5 4.5g hızındaki ve 20mbpslik pakette fiber internette bile olmayan bir upload hızı olması. 

Fiyat konusuna gelirsek tüm bu artılarına göre ben daha pahalı olmasını beklerdim

fişten söküp misal arkadaşımın evine gidebiliyormuyum bu superbox ile abi ?

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    RimPalace bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    jargonphp bunu yazdı

fişten söküp misal arkadaşımın evine gidebiliyormuyum bu superbox ile abi ?

Telekom un baskısı sebebiyle eskiden sınırsız yer değiştirme varken şuan ayda 2 defa lokasyon değiştirme hakkınız var. 

Vınnwifi ler gibi kotasız olmadığından sabit fiber internet kategorisine giriyor o sebeple atıyorum muşa gittin müşteri hizmetlerini arayıp oraya aldırıyprsun anında internet geliyor döndün geri 1 hafta sonra yine aynısını söyleyip açtırıyorsun ama dediğim gibi ayda 2 defa konum değiştirme hakkı var

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PhYtOn
    PhYtOn's avatar
    Erkek

Arkadaşlar dün kablonet bağlandı, şükür ki net var artık ancak bir şey sormak istiyorum. Kablosuz alanında 2 adet wifi görünüyor birinin sonunda 2.4g yazıyor diğerinin ise 5g yazıyor. Telden 5g ler görünüyor, bağlanıyorum ancak laptop ım üstünden sadece 2.4g görünüyor. Bilgisi olan var mı?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    PhYtOn bunu yazdı

Arkadaşlar dün kablonet bağlandı, şükür ki net var artık ancak bir şey sormak istiyorum. Kablosuz alanında 2 adet wifi görünüyor birinin sonunda 2.4g yazıyor diğerinin ise 5g yazıyor. Telden 5g ler görünüyor, bağlanıyorum ancak laptop ım üstünden sadece 2.4g görünüyor. Bilgisi olan var mı?

5Ghz ve 2.4Ghz olarak 2 tane frekans var yeni iyi modemlerde. 

5Ghz daha kısa alanda daha iyi hız ve ping süresi sunar atıyorum küçük ev veya salonda.

2.4Ghz ise daha geniş alanda internet sunar ancak 5ghz e göre daha yavaştır.

Laptopta 5ghz i görmeme sebebin wifi kartının 5ghz'i desteklememesi.

PanxeR tarafından 30/Haz/19 10:24 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

Türk telekom çalışanıyım. 

Müteahhit, binayı yaparken, alt yapı için binadan dışarıya daire sayısına göre telefon hattı bırakıp, ondan sonra telekoma alt yapı bağlantısı için müracaat etmesi lazım. Ama müteahhitler, masraf çıkmasın derdinde olduğundan, bu kabloyu çekmezler, sizleri madur ederler. İzmir buca da buna benzer 5000 in üzerinde bina var alt yapı bekleyen. Hangi biri ile uğraşcaz? Müteahhit 3 kuruş daha fasla kar yapcak diye, telekoma atıyor hep suçu. Yeni binaya taşınırken, alt yapı çekilmişmi bi bakıverin hocam. Ekip müsaitliği, iş yoğunluğuna göre süre 180 gün değil, yıllarda alabilir. Yeraltı kablolarını çaldığı zaman hırsızlar, o ekip 1 hafta çevrimdışı işte.ekip sayısı az. İş çok. Azcıkta sizler gayret edin arkadaşlar.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
Toplam Hit: 14592 Toplam Mesaj: 56
internet altyapı problemi