folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İnternet Bağımlısı Mısınız?

İnternet Bağımlısı Mısınız?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BOZO
    BOZO's avatar
    Erkek
    Gelişen teknolojiyle internet bir ihtiyaç haline dönüştü. Ancak getirdiği kolaylıklar kadar hayatı zorlaştıran yanları da var. Mesela sosyal hayattan kopmak, internete bağımlı olmak, onsuz yapamamak gibi..

Bu bağımlılık bazen öyle bir boyuta geliyor ki kişi, ailesinden, eşinden çocuklarından ya da arkadaş çevresinden kopup sanal bir yalnızlık hali içine giriyor. Tabi yanında getirdiği depresyon yalnızlık hissi de cabası..

Çocuklarımızın eğitiminde de internet önemli bir yer tutuyor. Ancak onlar yetişkinlerden daha korumasız. İnternet, bağımlılık haline geldiği zaman yavrularımızın ruh sağlıklarını bozacak bir etkiye de neden olabiliyor.

İnternet bağımlısı olduklarını nasıl anlayabiliriz?

İşte küçük ipuçları:

-Çocuğunuz her gün internete bağlanıyor, bağlıyken zamanın nasıl geçtiğinin farkına varmıyor, sorulduğunda inkar ediyor ya da yalan söylüyorsa internet bağımlısıdır

-Herkese mail adresi, ICQ numarası, sohbet odası adları vermek veya dağıtmaya çalışmak, internet dışı uğraşlarda ilginin kaybolması

-Bilgisayardan uzak kalındığında sinirlilik hallerinin gözlenmesi, e-postalara bakmak için aşırı istek duymak, sosyal faaliyetlerde azalma, dostları tarafından anlaşılmama duygusu, spor faaliyetlerinden uzaklaşma ve kondisyon kaybı.

Kaynak:haber3
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stifler
    Stifler's avatar
    Erkek
    değilim sanırsam

3 Hafta önce Sigara Öldürüyor diye okudum, sigarayı bıraktım. 2 hafta önce Alkol Öldürüyor diye okudum, Alkolü bıraktım. Geçenlerde Aşırı Seks öldürüyor diye okudum, okumayı bıraktım..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    bu siteye uye olanlarin kac tanesinin cocugu var ki ?

kendimiz icin olsa tamam ama benim cocugum henuz akilli uslu portakalin icinde duruyor henuz internet gibi bir aliskanligi yok.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tatarramazan
    tatarramazan's avatar
    Erkek
    bende cheesepodding denen şarkı indirme hastalığı var :)) albüm şarkı indirmeyince huzursuz oluorum...saolsunlar nette metal şarkıları bulmak kadar kolay bişey yok :P

Bu niymiş la?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Cocukmu?

Tahribatı ne yapacam peki?

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Tam olarak internet demesekte pc bağımlısıyız amk kesin ölümümde bu aletin başında olacak :D

λ
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    rene :
    Cocukmu?
    Tahribatı ne yapacam peki?
    --
    olay budur tahribatdan baska cocugumuz mu var bizim. gece kalkip bakariz, sabahin korunde kalkip bakariz
    7 gun 24 saat hep bakariz...

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BadMad
    BadMad's avatar
    Erkek

Gitti A.k Gençlik Sanki Bok Var İnternette.Zaman Gelecek Bu Lafı Hepimiz Söyleyeceğiz Ama İş İşten Geçmiş Olacak :)

To Be Or Not To Be
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Tahribat kapaliyken sosyallesiyorduk hafiften :) tahribat gelince eski moda girdik :) Ama ben bu aralar daha soyal olacagim :P

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    graywolf
    tulu
    tulu's avatar
    Dişi
    ben bagimlisiyim birde sosyalim
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    abi hem tahribat war hem baskete gidiyoz hem dersaneye konser sinema cabası demek ki internet warken de sosyal olabiliyosun :)

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
Toplam Hit: 3182 Toplam Mesaj: 23