folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder İnternet Hızını 20 Kat Arttıracak Yeni Bir Tarayıcı Geliyor

İnternet Hızını 20 Kat Arttıracak Yeni Bir Tarayıcı Geliyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

Konunun yeri burası değil biliyorum.

Ancak "bilgisayar ve internet teknolojileri" kategorisine açılan konu anasayfada çıkmıyor.

Mantığa aykırı Tahribat felsefesi için...

Ayrıca konuyu <strong style="font-size: 13.3333330154419px;">"bilgisayar ve internet teknolojileri" bölümüne açtım. Sonra sildim. Sildiğim halde konuya giriş linki orada duruyor. Konuya tıklayınca silinmiş diyor. Burada da bir hata var. Hiç göstermeli.

Google, Apple, Microsoft ve Mozilla, mevcut internet hızını 20 kat arttıracak dünyanın en hızlı internet tarayıcısını birlikte geliştirme kararı aldı.

Şu anda kullanılan Chrome, Safari, Edge ve Firefox tarayıcıları JavaScript’i kullanıyor. JavaScript çok güçlü bir dile sahip olsa da kullanıcıların istediği mükemmel hıza erişilmesini sağlayamıyor. Bytecode isminde yeni bir temel oluşturacak olan Google, Apple, Microsoft ve Mozilla, şu anda JavaScript kullanan tüm tarayıcılardan çok daha üst seviyede bir yeniliğe imza atacak.

Bu dört büyük şirketin en iyi geliştiricileri bir araya gelerek WebAssembly’le birlikte farklı bir Bytecode geliştirerek internet hızının günümüze oranla 20 kat daha hızlı olması için çalışacaklar. Taşınabilir kod olarak bilinen Bytecode, bir yorumlayıcı tarafından çalıştırılmasının yanı sıra makine diline de derlenebiliyor. Yazılım tarafından desteklenen komutlar, alışılmış donanım komutlarına benzemezler. Bu dört büyük şirketin oluşturacağı Bytecode, üzerinde yapılacak geliştirmeler sayesinde standart web uygulamalarını çok daha hızlı bir şekilde çalıştıracak. 

WebAssembly şu an yapım aşamasında olduğu için geliştiriciler şimdilik wasm’yi Mozilla’nın yayın desteğe sahip asm.js’sine dönüştüren bir script sunmayı amaçlıyorlar. Şimdilik çıkış süresi belli olmayan projenin en kısa sürede sonuçlandırılması hedefleniyor.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

konuya bir ekleme yaptım onu da okumanızı tavsiye ederim

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Mozilla'nın ortak olacağını sanmıyorum. Adamlar özgürlükçü sırf bu yüzden Google ile anlaşmayı kestiler sonrasında Google Chrome çıktı. Birde aman Microsoft ortak olmasın. Bir İnternet Exlorer faciası daha kaldıramaz internet camiası.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Mozilla'nın ortak olacağını sanmıyorum. Adamlar özgürlükçü sırf bu yüzden Google ile anlaşmayı kestiler sonrasında Google Chrome çıktı. Birde aman Microsoft ortak olmasın. Bir İnternet Exlorer faciası daha kaldıramaz internet camiası.

bende şaşırdım nasıl birleşecekler diye

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

Hepsi birbirine ters firmalar. Bizim ülkenin koalisyon ortakları gibi bisey cikmis ortaya.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

web programcılarına bir dert daha geliyor :)

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

tamam haberi copy paste yapıyosun da, başlığı bari kendin gir abi

mynet haberden farksız

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

unutulur gider bir süre sonra 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Haberi daha önce okumuştum, bilgili kişilerden yorum belkiyorum şahsen oluru var mı acaba ? yoksa şişirme haber mi ?

Cesnist tarafından 20/Haz/15 00:05 tarihinde düzenlenmiştir

طדṮ
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

Başlığı okuyunca yeni protokol geliyor sandım. 

ASM. JS şu an mevcut zaten, microsoftunda typescripti var. O yüzden son paragraf pek inandırıcı gelmedi fakat wasm gelecek, c/c++ temeli olanlarıda front-ende taşıyacak.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

javascript bir sitenin çalışmasını 20 kat yavaşlatıyor mu diyor şimdi bu değişik haber?

Bağımsız test kuruluşlarıyla test yapmışlar sanki siktimin editörleri. İlgi çekici haber başlığını zikeyim denir bu xxnet haber editörlerine.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
Toplam Hit: 2244 Toplam Mesaj: 13
chrome tarayıcı hızlı yeni mozilla safari