İnternet Kopma Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

3 gündür çıldıracağım artık, en fazla 5 dakikada bir internet kopuyor 30 saniye içinde tekrar geliyor, internete bağlı olduğum süre içinde sürekli böyle, işin ilginci lol oynuyorum saatlerce anlık kesinti bile olmuyor bu şekilde olan kopmalar oyun içindeyken olsa anında farkedilir, wow oynayamıyorum zaten 3 dakikada bir dc ama dediğim gibi lol oyununda bir kopma olmuyor, akk yenilensin öyle bir deneyeyim dedim bu gün yenilenmiş ama değişen birşey yok, diğer bilgisayarı denemek aklıma geldi az önce acaba sorun bilgisayarda mı yoksa modemde falan mı diye diğer bilgisayarda böyle bir sorun yok kopma falan olmuyor, verilerim D sürücüsünde format atmak sorun değilde bu sorunun sebebini bir türlü anlayamadım

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    massive93
    massive93's avatar
    Erkek

Aynı sorun bende de mevcut . Sorunu çözmeye çalışıyorum bende. Bilgisayarım msi ge70 2oe windows 8.1 sürümlü. 

Wifi kopma sorununu saçma sapan bir anda yaşayabiliyorum. Bağlantıyı kesip tekrar bağlandığımda internet geliyor fakat tekrar tekrar olabiliyor bu durum. Benim şüphelendiğim durum ip çakışması gibi birşey. manuel ip vermeyi denedim . modem ayarları ile oynadım . ama çözüm bulamadım yardımlarınız için teşekkürler ...

İnternetim kesildiğinde (wifi bağlantı simgesinde ünlem ve internete girememe durumunda):

İnternet normal halde iken ağ ayrıntıları bu şekilde. 

massive93 tarafından 10/Kas/14 15:52 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Hem ipv4 hem ipv6 dns bilgilerini sil otomatik alsın.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoJetski
    whoJetski's avatar
    Erkek
    massive93 bunu yazdı

Aynı sorun bende de mevcut . Sorunu çözmeye çalışıyorum bende. Bilgisayarım msi ge70 2oe windows 8.1 sürümlü. 

Wifi kopma sorununu saçma sapan bir anda yaşayabiliyorum. Bağlantıyı kesip tekrar bağlandığımda internet geliyor fakat tekrar tekrar olabiliyor bu durum. Benim şüphelendiğim durum ip çakışması gibi birşey. manuel ip vermeyi denedim . modem ayarları ile oynadım . ama çözüm bulamadım yardımlarınız için teşekkürler ...

İnternetim kesildiğinde (wifi bağlantı simgesinde ünlem ve internete girememe durumunda):

İnternet normal halde iken ağ ayrıntıları bu şekilde. 

kardeş bende msi kullanıyorum senın sorunun kıller networkten onu devre dışı bırak sorunun çözülür.

Hayat bir denklem...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

benimde tam tersi dizi filan izleyince problem yok. lol oynayınca kopmalar pingin tavan yapması gibi problemler var :/

bende oyundan sanıyordum ama sende tam tersi bi durum var ilginç

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo
    Kreyzi bunu yazdı

benimde tam tersi dizi filan izleyince problem yok. lol oynayınca kopmalar pingin tavan yapması gibi problemler var :/

bende oyundan sanıyordum ama sende tam tersi bi durum var ilginç

dün gece 40 dklık oyunda 8 kere koptum :D

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

wifi sistemlerinde uzun suredir bu olay var nedir bilemiyorum ama yaklasik 8-9 aydir farkli farkli noktalarda yasadim ve sorunun cozumunu bulamadim bu olay sadece pclerde degil telefon ve modemlerde de var. 25-30 farkli modem bi okadar tel pc denememe ragmen kablo ile bagli olanlar dahil olmak uzere (kabloda cok sik degil) internet kesintileri ping cevaplanmasinda sikinti yasaniyor sebebini acikcasi bilmiyorum ancak dns sistemlerinde sikinti var gibime geliyor sorunun cevabini bulan olursa burayada yazarsa sevinirim

delimiyim ben?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Bende her türlü kopuyor 

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek
    ayhun bunu yazdı

wifi sistemlerinde uzun suredir bu olay var nedir bilemiyorum ama yaklasik 8-9 aydir farkli farkli noktalarda yasadim ve sorunun cozumunu bulamadim bu olay sadece pclerde degil telefon ve modemlerde de var. 25-30 farkli modem bi okadar tel pc denememe ragmen kablo ile bagli olanlar dahil olmak uzere (kabloda cok sik degil) internet kesintileri ping cevaplanmasinda sikinti yasaniyor sebebini acikcasi bilmiyorum ancak dns sistemlerinde sikinti var gibime geliyor sorunun cevabini bulan olursa burayada yazarsa sevinirim

tib - tayyip - fiş :)

Yazana zahmet vermeyen yazı okuyana lezzet vermez...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek

Hacılar hangi servis sağlayıcısını kullanıyorsunuz?

Modemin arayüzüne girip hat değerlerini yazabilir misiniz? (ör: noise margin 14dB, attn./zayıflama 9 dB, max. bit rate 10031 kbit gibi)

Hat değerlerine göre kopmanın sebebini bulabiliriz.

@ayhun ping değerlerindeki sıkıntı genellikle saturasyon durumunda oluşur. Ör: 4 mbit'lik hattın tamamını kullanırsan paket kaybı başlar. Aynı şekilde hattının bağlı olduğu dslam, dslam'ın bağlı olduğu santral veya ping attığın server da kapasitesini aşıyor olabilir. (allah torrençıların bilgisiyarına ateş salsın :) )

Telefondaki sorun ise çok daha farklı. Mobil operatörler trafiğin büyük kısmını radyolinkler ile taşıdığından ve  çoğu zaman yeterli kapasite olmadığından paket kaybı yaşanması normal.

arbeit macht frei
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek

bunu yaptım sorun çözülmüştü bende

Windows 8'de sık sık kablosuz ağdan çıkma sebebiniz güç seçenekleri olabilir.

Windows 8 Kablosuz Ağ Sorunu Sorun Giderme Aşama 1

1. Klavyeden Windows (üzerinde windows simgesi olan tuş)  tuşuna basın.
    2. Windows 8 İngilizce ise Power Options Türkçe ise Güç seçenekleri yazın.
    3. Hangi Güç planını kullanıyorsanız onu seçin ve Change Plan Settings /  Plan ayarlarını değiştiri seçin.
    4. Change Advanced Power Settings / Gelişmiş Güç ayarlarını değiştir'i seçin.
    5. Scroll aşağı indirin ve Wireless Adapter Settings / Kablosuz ağ adaptörü ayarlarını seçin.
    6. Power Saving Mode / Güç tasarufu modu altında Pilde ve  Prize takılı yazan yerlerde Maximum Performance / En yüksek performans seçin.

Windows 8 Kablosuz Ağ Sorunu Sorun Giderme Aşama 2

1. Denetim Masasına gidin. Network and Internet >Network and Sharing Center (Denetim Masası\Ağ ve Internet\Ağ Bağlantıları) yolunu izleyin.
    2. Kablosuz ağ bağlantınızı seçin (Mavi renkli ve bağlı görünen) iki kere tıklayın.
    3. Açılan pencereden Özellikleri seçin.
    4. Daha sonra Yapılandır'ı seçin (Configure)
    5. Güç Yönetimi altında Allow computer to turn off this device to save power / Güç kazancı için bilgisayar bu aygıtı kapatsın işaretini kaldırın.
    6. Tamam tıklayarak kapatın
    7. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Belamı bulmusum bulduqum kadar..
Toplam Hit: 2353 Toplam Mesaj: 15