folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder İnternetim Nasıl? Çok Anlık Yavaşlamalar/Kesilmeler Oluyor.

İnternetim Nasıl? Çok Anlık Yavaşlamalar/Kesilmeler Oluyor.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

Sana zaten şuan 35mbit vermiyorlar. download hızın 16mbit, upload hızın yok gibi birşey (256kbit).

O değerlerde (snr margin/hat zayıflaması ve vdsl2 kullanıyor oluşun) o hızlardan daha fazlasını alman lazım.

Alamaz hocam max değerde alıyor zaten. Hattı desteklemiyor zaten 35 mbps hızı. @Liquid haklı, paketinin hızını düşürtmen lazım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuuruls
    tuuruls's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı

Sana zaten şuan 35mbit vermiyorlar. download hızın 16mbit, upload hızın yok gibi birşey (256kbit).

O değerlerde (snr margin/hat zayıflaması ve vdsl2 kullanıyor oluşun) o hızlardan daha fazlasını alman lazım.

Alamaz hocam max değerde alıyor zaten. Hattı desteklemiyor zaten 35 mbps hızı. @Liquid haklı, paketinin hızını düşürtmen lazım.

Bunun TurkNetle herhangi bir alakası var mıdır peki? Yani onlar bir şeyde bi dalavere yapıyor olabilirler mi? İhtimal dahilinde mi?

Ben talep açtım ilk yorumdan sonra 35 destekleyen paket kullanıyorum, 25'e sabitler misiniz diye yazdım. Dönüş yok şu an ama doğru mu yaptım şimdi emin olamadım. Ve şöyle bir şey var bu durum bina içi tesisattan da kaynaklanıyor olabilir mi? Yeniletsek 35i rahat görebilir miyiz? Veya daire içi tesisat vs.? Çünkü milleniyle görüştüğümde 50-81 arası net alabileceksiniz dedi ama bundada 35 alırsınız diyor millenide o zaman yine aynı problemi yaşayacağım anlamına geliyordur bu.

25'e sabitlediklerinde göreceğim artık nolduğunu.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

Ankastre kutusunun oraya bağla ölç ne çıkacak

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuuruls
    tuuruls's avatar
    Erkek
    Foxxxxxx bunu yazdı

Ankastre kutusunun oraya bağla ölç ne çıkacak

Onu nasıl yapacağız :) Bir video var mıdır bununla ilgili?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

Kaç katlı ankastre kutusunda senin ismin vardır yoksa deneye bulacan bina içi tesisatta olabilir

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    tuuruls bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı

Bunun TurkNetle herhangi bir alakası var mıdır peki? Yani onlar bir şeyde bi dalavere yapıyor olabilirler mi? İhtimal dahilinde mi?

Ben talep açtım ilk yorumdan sonra 35 destekleyen paket kullanıyorum, 25'e sabitler misiniz diye yazdım. Dönüş yok şu an ama doğru mu yaptım şimdi emin olamadım. Ve şöyle bir şey var bu durum bina içi tesisattan da kaynaklanıyor olabilir mi? Yeniletsek 35i rahat görebilir miyiz? Veya daire içi tesisat vs.? Çünkü milleniyle görüştüğümde 50-81 arası net alabileceksiniz dedi ama bundada 35 alırsınız diyor millenide o zaman yine aynı problemi yaşayacağım anlamına geliyordur bu.

Modemden bakınca alabileceğin max hız yazıyor. İsslerin verdiği bilgiler her zaman doğru olmuyor, modemi takınca görüyorsun. Bina içi tesisatın çok sıkıntılı görünmüyor snr değerin kötü değil.

https://www.technopat.net/2018/07/17/snr-margin-ve-hat-zayiflamasi-degerinin-internet-hizina-etkisi-nedir/

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuuruls
    tuuruls's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı
    tuuruls bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı

Modemden bakınca alabileceğin max hız yazıyor. İsslerin verdiği bilgiler her zaman doğru olmuyor, modemi takınca görüyorsun. Bina içi tesisatın çok sıkıntılı görünmüyor snr değerin kötü değil.

https://www.technopat.net/2018/07/17/snr-margin-ve-hat-zayiflamasi-degerinin-internet-hizina-etkisi-nedir/

10 dB altı: Kötü
    11 dB – 20 dB: İdare Eder
    20 dB – 28 dB: Çok İyi
    29 dB üzeri: Mükemmel

diye yazıyor SNR'de bu blogda. benim 8-9 arası ikisi.

--

Hat zayıflaması da

20 dB altı: Harika
    20 dB – 30 dB: Çok iyi
    30 dB – 40 dB: İyi
    40 dB – 50 dB: Kabul edilebilir
    50 dB üzeri: Kötü

20-30 arasında benim yazılana göre çok iyi.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuuruls
    tuuruls's avatar
    Erkek
    Foxxxxxx bunu yazdı

Kaç katlı ankastre kutusunda senin ismin vardır yoksa deneye bulacan bina içi tesisatta olabilir

Bunu bi araştıracağım. Nasıl takılır, nasıl bulunur vs. diye. En kötü ihtimalle paraya kıyıp tesisatı yenilettiricem.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Ayni modem ayni sorunu yasiyoruz

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

alabileceğiniz maksimum hızdan fazla hız verildiği için kopmalar oluyordur. gördüğüm kadarıyla 17 mbit vermişler, 16-15 felan sabitlemelerini isteyin.

goo.gl/qBNZmW
Toplam Hit: 14391 Toplam Mesaj: 34
internet xiaomi tp-link türk telekom