İnternetin Yeni Para Birimi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Media
    Media's avatar
    Erkek

neden internette bitcoin gibi ancak  bir insanın yönettiği para birimi kurulmuyor.Alışverişler artık online olarak yapılıyor a para birimini ortaya atsam  insanlar para yatırarak a para birimi satın alıp internette alışveriş yapsa ne gibi şeyler bizi bekler merak ettim.

....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek

Ripple blokchain teknololojisini kullanıp merkeziyeti olan bir coin.Uluslararası birçok bankayla anlaşması var.Transfer süresinin hızı  ve free ücretlerin ucuz olması neticesiyle bitcoine göre artıları mevcut.

Yüzlerce coin ve yüzlerce proje var.Gerçek hayata geçirebilmek için önce bu piyasaların regüle edilmesi gerekiyor.Biraz daha zamanı var ama gerçek paranın yerine kriptoparalar geçecek.

Wort tarafından 04/Şub/19 02:46 tarihinde düzenlenmiştir

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

kripto paraların resmileştirilmesi gerekiyor ama kaynağını takip edemeyeceğin bir şeyi resmileştirmek mantık işi değil .

artık 12 yaşındaki bir çocuk bile para aklayabilir , çok kolaylaştı . bir söz vardır .

"You follow drugs, you get drug addicts and drug dealers. But you start to follow the money, and you don't know where the fuck it's gonna take you."

https://www.youtube.com/watch?v=Z7M71wmwWRo 

my4 tarafından 04/Şub/19 04:12 tarihinde düzenlenmiştir

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

para = altın 

altın yoksa para da yok

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

karşılığı olmayan bir para para değildir.

sanal coinlerin hiç birinin karşılığı yok

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

Günümüzde kullandığımız gerçek paraların karşılığı var mı, benim bildiğim kadarı ile bankadaki toplam mevduat'ın %10'u kadar olmayan para yaratma hakkı tanınıyor bankalara geri dönüş olarakta %30 istiyorlar hem de.

Yani 100 lira paraya karşı 10 lira elektronik para basıp 30 lira geri istiyorlar.

100 lira para oluyor size 130 lira, 100 lirası gerçek 30 lirası karşılıksız debt üzerinden oluşturulan sahte para.

"
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

Günümüzde kullandığımız gerçek paraların karşılığı var mı, benim bildiğim kadarı ile bankadaki toplam mevduat'ın %10'u kadar olmayan para yaratma hakkı tanınıyor bankalara geri dönüş olarakta %30 istiyorlar hem de.

Yani 100 lira paraya karşı 10 lira elektronik para basıp 30 lira geri istiyorlar.

100 lira para oluyor size 130 lira, 100 lirası gerçek 30 lirası karşılıksız debt üzerinden oluşturulan sahte para.

"
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Şu ortamda benim Çin de dünya param var veya Rusya da bunu nasıl paraya çevirip sisteme sokacağım devletlerin gözünün önünde buna aklım yatmıyor veya altınım sair ederim var şu anki dünyada buna aklım almıyor ben Biraz deep net takılayım. 

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    pompaci bunu yazdı

para = altın 

altın yoksa para da yok

Günümüzde basılan paraların -altın olarak- hiçbir karşılığı yoktur.  1973 yılında Amerika Altın olayını bırakıp , Kısmi Rezerv sistemine geçmiştir. Bretton Woods sistemi dolayısıyla bu durum tüm dünya piyasalarını etkilemiştir.

Yani günümüzde her devlet sanal para yaratmaktadır. -Kısmi Rezerv Sistemi- diye aratın. 

-0- 

Şimdi olay şuna dönüyor. Bitcoin için SANALPARA deniliyor , yahu bankalardaki tüm mevduat hesapları zaten sanal , o paranında bir tam bir karşılığı yok(kısmi rezerv) tamamen SANALdiyebiliriz.
    Bir kriz çıktığında millet bankalara hücum ettiğinde niye ekonomi batıyor? Bankalar iflas ediyor ? Çünkü ortada -maddi- bir para yok.

italyan tarafından 04/Şub/19 20:15 tarihinde düzenlenmiştir

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    Allura bunu yazdı

Yok mevzu şu şekilde oluyor. 

Ben bankayım.Piyasada yalnızca 100 lira olduğunu düşünelim.Sen geldin o parayı benim bankama yatırdın. Ben bu paranın %10'unu tutuyorum. 

90 lirayı kredi olarak birisine veriyorum. Bu adam parasıyla bi ticaret yapıyor. 90 lirayı alan kişi parasını getirip bankama yatırıyor. 

Bu sefer bu paranın 9 lirasını rezerve atıp , 81 lirasını kredi kullandırtıyorum. 

A - 100 lira yatırdı
    B - 90 lira yatırdı

Rezerve 19 lira ayırdım. (maddi para)

C-90 liralık kredi çekti
    D-81 liralık kredi çekti

Benim Kasamda 19 lira para var. 
    A ve B'nin 190 lira sanal parası var.
    C ve D'nin 171 lira bana borcu var.

Ama piyasada gerçek olan tek para o ilk 100 lira.

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
Toplam Hit: 3579 Toplam Mesaj: 29
para