folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Intikam Zamani Nerede Arkada$Lar?

Intikam Zamani Nerede Arkada$Lar?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vampire
    vampire's avatar
    Erkek

beyler bir kaç şey diyeceğim

oyun motoru diil grafik motoru onun adı oyunlarda yapay zekadan gelen işleler grafik motoru ile işlenip ekran kartına yollanarak basit şekilde bir game oluşturursunuz bunun yanında vbasicde geniş çaplı bir oyun yazmak size mantıklı geliyorsa mantığınızı değişin vbasic adı üstünde basit yani kendini ne kadar aşar oyun yazmak illaki c yada türevleri ile olacak bir şey diil zaten sen ben oyun yazabilirim diyorsan bu işi iyi bilirsin ve bir dile bağımlı kalmazsın hatta kendi oyun dilini geliştirisin bunun yanında da güzel bir grafik motoru yazarsın ki open gl ile bütünleşik olması oyunu daha hoş yapar birde yapay zeka yazarsın

javaya laf eden kişi java nın adı kadar kısa olmadığını bilesin uğraşmadığın dilleri yazma ayrıca trde hiç bir unide 4 sene c dersi yok gerek pc muh.de gerekse elektirik elektronikte ayrıca pc muh. yada elektirik okuman yada her neyse senin pcyi yada pc programlama dillerini çok iyi bileceğin anlamınada gelmiyor unutmayınki şu anda dünyayı götüren gerek yazılımar gerekse dillerin yüzde 98'i pc mühendisleri tarafından yazılmadı yada her ne haltsalar

javayı bilmiyenler lütfen java hakkında yazmasın java acizlerin dili olmadı olmazda

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

vampire ağzından bal damlıyor çok teşekkürler öncelikle şunu söylemek isterim ki kedi uzanamadığı ete pis dermiş. burdaki kedi cukurova mı artık orası tartışılır

herneyse senin c++da senin bişeyler yazamaman demek kimsenin yazamacağı anlamına gelmez Bence isteyen istediği dilde istediği programı yazabilir . yeterki içinde istek olsun

ve burda önemli olann bi noka ise biz iyi kötü bu oyuna emeğimizi verdik yaşımız 17 olabilir senin deyiminle sana göre newbie de olabiliriz ama emeğe saygı denen şeyi öğrenememişsin.

sırf sizin gibiler yüzünden size inat İntikam Zamanı oyunu bir gün bitecek.

söyleyeceklerim şimdilik bu kadar

Zimbabwe
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNeT
    LaNeT's avatar
    Erkek
    Dostum unutttuk galiba pusu adında bi oyun wardı ve 100'lerce kez konusu ve görüntüsü değişirildi üzerinde tam 3 yıl süre boyunca oynandı.. intikam zamanını hiç duymadım ama warsa ki o da sırasını bekleyecek..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Teo
    Teo's avatar
    Erkek
    Valla bence Cukurova haklı arkadaşlar, eskiden bende projeye köstek olduğunu düşünüyordum hatta bayağı bir küfürleştik, kavga ettik, mailleştik ama sonra adamın packetstorm.securify.com , neworder.box.sk , olympos.org gibi sitelerde yazılarını ve yaptığı projeleri gösterince fazla söze gerek kalmadı.Adam işi biliyor, boş konuşmuyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    truvaa
    truvaa's avatar
    Erkek
    Kim işi biliyor anlamadım...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Vampire kardeşim, illa domaltım seni bunu mu istiyorsun, yani mutlaka kendini kanıtlıyacaksın dimi!!!
    Java hakkında kimse kötüdür, iyidir falan demedi kendi kendine gaza gelmişsin, burası yeri değil ama sana java'nın neden güvenilmez olduğunu öyle bir ispat ederim ki hiçbir şey diyemezsin, bu biiiirrr...

Oyun motoru (game engine) ile grafik motoru aynı değildir..Grafik motoru kabaca Abobe Photoshop'un ICC engine gibi yapılara denir ve grafikleri Render etmeye yarar, Handle etmeye değil, bu ikiiiii...

Oyun motoru hiç bir zaman senin tabirinle yapay zekadan(aslında yok böyle birşey) veri falan alıp direkt grafik kartına göndermez.Sadece 3D objeleri,sesleri,efektleri,axis hareketleri hatta Multiplayer yönetimini bile kontrol eder ama yapay zeka (olasılıklara,taktik) gibi işlemlere karışmaz.Görevi objelere uygun çok hızlı poligon çizilmesi sağlamak, poligon çakışmalarını önlemek (polygon level collision detection), efektleri yaratmak (Slow motion,quick motion) .... gibi işlemleri real-time olarak yapmaktır ve bunları asla kendi direkt grafik kartına gönderemez.Bunu directX yapar.Yoksa her ekran kartı modeli için oyunun ona uyan versiyonunu çıkarmaları gerekirdi, bu  üçççç........

Bence hiçbir dili küçümseme, çünkü en fazla zarar veren ve hızlı bulaşan virusleri çoğunluğu sadece senin basit dediğin VB-Script ile yazılmıştır ve çok isim yapmıştır.(ör: FunLove, Nimda-scrpt...) bu dörttt..

Ders konusunda, seçmeli olarak aldığım 2 kredilik kriptoloji de bile fonksiyon örneklerini hangi dil ile yaptırdıklarını sanıyorsun.Yani illa dersin adı C-1,C-2... olması mı lazım.Bu da dört...

Bakın beyler, bir konuda yorum yapıyorsam biliyorumda yapıyorumdur, sallamıyorumdur.Gönül isterki bütün oyunlara rakip bir oyun bağımsız bir Türk yazılım grubu tarafından yapılsın.Ama bunun için çoook fazla deneyim, bol para ve bolca zamana, çok iyi iş bölümü yapılmış bir sağlam projeye ihtiyaçınız var.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    8mm
    8mm's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

çukurova benim yaş 25 ben oyun yazabilir miyim? izin verio musun? :P

hey büyük rabbim yaw..

Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın. 8mm@tahribat.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    peki cukurova senin derdin ne niye işimize burnunu sokuyosun herkez kendi işine baksın bi gün intikam zamanı çıkınca cdsini sana yollarım ozamanda mesaj yazarsın buraya artis artis

Zimbabwe
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    8mm
    8mm's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Bak kardeşim ben sadece şuna taktım yaşı konu etmişssin.. Ben sana birşey söyliimmi benim tanıdığım bir velet var 15 yaşında var yok oyun diye seni yazar içinede seni koyar oynar..Yapılan işe saygı göster yada daha iyisini yap buraya koy görelim kaseni.. ok? Kuru gürültüsün..Teori teorii.. Pratiği göreliö,sözde kime sorsan ingilizce biliyor..

Eywallah..

Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın. 8mm@tahribat.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    8mm ; ben sana gösteririm de ürkensin diye korkuyorum kardeş.Sen git o zaman 15 yaşındaki arkadaşına ver birkaç defa sanada birşeyler öğretsin.Boşyere entry doldurmamış olursun ve benle sidik yarıştırmaya kalkmazsın.
    Boş yazıyorsunuz arkadaşlar, herşey hayal ürünü, yok oyunda şuda olsun buda olsun, olsun am... koyım. Her boq olsun.Ama hani ortada ne var... bir avuç hayal ürünü.İlk başta bir kaç satır c++ kodu gönderdiniz.İnceledik ve arkadaşlar bu iş böyle olmaz şöyle daha mantıklı olur dedik sonra günah keçisi olduk.Şimdiye kadar ne sorduysanız ve hangi uslubla sorduysanız elimden geldiği kadar cvp verdim.
    Madem kararlısınız gösterin! söyleyin projenizi, yazın kodlarınızı millet cvp versin.Yok biz kendi aramızda hallecez derseniz gidin kendinize özel bir mail grubu kurun.
    Size bu işin nasıl olması gerektiğini ve neden yapamıyacağınız  uzun uzun anlattım.(önceki yazılarımı okuyun) Ama sanırım işinize gelmediği için siz bana çamur atıyorsunuz.Ben hala yardım etmekten yanayım ama akıllı ve mantıklı sorular veya kodlar gönderip "kardeş, bir göz at" derseniz, elimden geleni yaparım onun dışında artık karışmıyorum ...
    Bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olunmaz.
Toplam Hit: 5798 Toplam Mesaj: 28