İos 7 - Bir Devin Sonu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek

Apple kadar boktan bi firma görmedim

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fotoğrafçı
    burakbet
    burakbet's avatar
    Erkek

Apple'a düşünmeden bok atan arkadaşları bir iki dakka düşünmeye davet ediyorum.

la?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbtgezgini
    tbtgezgini's avatar
    Erkek

başlık hatalı bence. kullanıyorum denemeden sallamak anca ios düşmanlarının işi zaten alıştık. 

kullanan kullanır kullanmayan boşuna kelime yapmasın. her işletim sisteminin artıları eksileri mevcut hangisi size uyuyorsa onun  kullanın mk

...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    Quetzalcoatl bunu yazdı
    trampfd bunu yazdı
    Quetzalcoatl bunu yazdı

bak orada ne yazmışım önce üşenme oku ondan sonra yorum yap.

apple ın ilk iphone dan sonra mobil sistemlere getirdiği hatta getirdiği demeyelim var olan şeyi iyi pazarlayıp süsleyip insanlara sunduğu başka ne var? siri mi var? ne var çok büyük arge başarısı ürünü? 

Var olan şeyler derken, transistörün icadına kadar giderim eğer teknik bilgin varsa, ki sanmıyorum.

Zaten var olan şeyleri (dokunmatik ekran vs.) Apple o kadar ileri bir kalite çıtasına çıkartıp kullandı ki, işte bu tüm dünyadaki anlayışları değiştirdi. 

Anlamamazlıktan gelmeyin, şuan kullandığınız Androidler ve Samsung un ürettiği Galaxy ler tamamen Apple inovasyonunun ürünüdür, eğer iPhone olmasaydı şuan Nokia 6600 türevi birşey kullanıyor olacaktınız.

Ki verdiğim örnekler sadece telefon üzerinedir. Tablet olaylarına girecek olursak eğer :) Microsoft 2001 de dokunmatik laptop argesi yapıyordu, noldu neden vazgeçildi, sonra noldu da surface üretilmeye başlanıldı araştırırsan görürsün.

Not: Android, ios ve Windows Phone 8 cihazlarından üçüne de sahibim.

dokunmatik ekranı iyi bir kaliteye çıkartmadı. sadece kullanım alanını iyi belirleyip pazarladı. kapasitif ekran teknolojisi iphone dan önce de vardı.

evet şuan kullandığımız mobil cihazlar apple iphone dan sonra oluşmaya başladı buna lafım yok fakat apple iphone olmasaydı 6600 gibi modellerle yetinme konusuna katılmıyorum buna asla emin olamazsın. bu atıp tutmaktan öteye gidemez.

tablet konusunda da apple yine var olan teknolojiyi iphone dan aldığı ilhamla süsleyip tüketiciye sundu. arge kullanarak ipad e ne kattı?

microsoft un dokunmatik laptop argesini sonlandırmasındaki etkenlerden biri bill gates in dokunmatik ekranlara o yıllardaki bakış açısıydı. 

cihazlar ve dokunmatik teknoloji henüz yaygın değildi ve normal ekranlarla gayet rahat işi götürüyordu.

baktılar artık dünya dokunmatikleşiyor onlar da ilk olarak yine kendilerinin yaptığı gibi surface projesini yeniden hayata geçirip tüm dünyanın kullandığı sisteme monte ettiler. bunun nesi yanlış?

müdür nokia 6600 a bok atmayın amk 

bence en iyi telefondur 

birde iphone var s4 var karşılaştır diyen sivrilerde çıkacak onlarda şöyle düşünsün

çoğu kişiye sorsan dünyanın en iyi arabası 67 model mustang

ama mustangtan sonra binlerde araba çıktı özellik bakamından daha zengin

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ahmet & Elif.
    leadertay
    leadertay's avatar
    Erkek

bugün beta sürümünü biraz kurcaladım alıştığımdan garip gelmedi. adamlar ikonları değiştirmiş biraz o garip onun dışında bi sbsetting koymuşlar süper resmi yoldan kamera ayarları da mükemmel olmuş.  

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mirza Efe
    _Dert_
    _Dert_'s avatar
    Erkek

Bende 4s yukledim udidsiz.. Takilmalar yasaniyor o kadar kaygan degil.. Bazi yerler hala ingilizce aciklamali..

Foto giris menusu guzel olmus... Bi kac sefer ayarlara tiklamama ragmen acilmadi, aciliyor ama secenekler gelmiyordu simdi duzeldi :s

Isinma fena oluyor, dogal midir bilmiyorum wifi + konum servislerini acinca kasa isiniyor :s

Birde telefonu kapatamiyorum :) kapat secenegi geliyor ustune basiyorum aktif olmuyor ama vazgec aktif, sizde de bu hata var mi? diyordum son bir kez daha deneyim dedim meger kapat yazisini kaydircakmisim :))

_Dert_ tarafından 12/Haz/13 21:23 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek

http://www.wincomin.com/2013/06/11/apple-yeni-iphoneunda-windows-phone-kullanacagini-duyurdu/

http://shiftdelete.net/ios-7nin-tasarimi-degisebilir-45232.html?ref=promo

demek dünyanın en iyi tasarımcısı he? tam komedi :)

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nolanded
    nolanded's avatar
    Erkek

bence çok güzel olmuş.

msne beklerim: nolanded[at]tahribat.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

çocuk cahilliğini okuyarak kapamaya çalış ;

https://en.wikipedia.org/wiki/Jonathan_Ive

hele şu sana yeterde artar

https://en.wikipedia.org/wiki/Jonathan_Ive#Honours_and_awards

---

tamam siyasi konular yasaklandı, illa bir yerde tartışmaya çalışıyorsunuz da ; Jonathan Ive gibi bir adama kalkıp bok atmak sanıyorum beyinle yapılmış bir aktivite değildir.

Zira sir ünvanı alabilecek kadar sağlam işler yapan bir adamın ; hele hele tasarım müzelerine konulmuş ürünleri olan bir adamın yaptıklarını evde göt üstü osuruklu sandalyesinden kendince eleştirmeye çalışan bir adamın olmasıda komedi ötesidir.

-

Beğenmen için kimse zorlamıyor birader. Fakat beynin dışında bir organla yorum yapmaya çalışma bari

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

herşeyi geçtimde..

cahil adamda aynısını söylüyor işi bilen adamda :)

http://www.technopat.net/2013/06/13/ios-7-incelemesi/

baristbt tarafından 13/Haz/13 23:55 tarihinde düzenlenmiştir

http://www.leyladansonra.com/
Toplam Hit: 16318 Toplam Mesaj: 130