İp Çakışdı !!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arahman
    arahman's avatar
    Erkek
    hepsine elinle ip adreslerini ver o zaman çakıştıysa.

Agrasif miyim neyim?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mc_rapier
    mc_rapier's avatar
    Erkek
    arkadas lar olayi cozdum otomatik olarak takiliyoz :D cakisirsa veririm manuel ip yi olur ya odeyemiom faturayi ondan bolem dedim el mahkum parasizlik in gozu kor olsun

ID no su 19140 olan mürid
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tiAgO
    tiAgO's avatar
    Erkek
    ağdaki bilgisayarların tamamı otomatik ip ise, kullandığın modemin dhcp server'i sana mutlaka ağda olmayan ip lerden birini verin. yani üç kişi koskoca ip bloğunda aynı ip leri niye verdiniz makinelere bilmiom ama :))
    sizin için en temizi otomatik yapılandırma.

bi arkadaş bazen eski sabit ip leri verir demiş. eski sabit ip vermeye çalışır eğer varsa başka bir ip atar dhcp server

saygılar,

-_tiAgo_ -
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    delikadir
    delikadir's avatar
    Erkek
    hiç aklın basıyomu otamatik ip yi mac adresine göre veriyo mac adresleride aynı olamayacağına göre sorun yok otamatiğe bağla sen işi gerisini sie

Benim için havada orta parmaklar Gören adam sanır hepsi yavşaklar son kalenderi delikadir size patlar zevki sefa sizin uçun alçaklar "www.zirvesoft.com -The great 3 people Programming Army"
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoExit
    NoExit's avatar
    Erkek

ne kadar sacma çözümler üretilmiş :) öncelikler ms-dos dan ipconfig ile sistemin calısıp calısmadıgını kontrol ediyorsun..büyük olasılıkla ordada ip 0.0.0.0 göstericektir.Daha sonra sistemde ki her hangi bir makina geçiyorsun aynı şekilde ipconfig ile sistemin aralıgını alıyorsun(eger otomatik ip ile calısıyorsa )..Çalışmıyorsa direk denetim masasından alabilirsin. daha sonra o makina geçip ip belirliyorssun ( aynı aralıkta ve farklı olmak sartı ile)..Bunların hepsini geçelim en iyisi tüm sistemi cakılı ip e alıyorsun ve hepsine aynı aralıkta ip veriyorsun...Eger olmazsa tekrar yardımcı olabilirim :)

Toplam Hit: 4261 Toplam Mesaj: 16