IP Ve IP Saçmalıkları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GeyikbeN
    GeyikbeN's avatar
    Erkek
    Herkezin bildiği gibi IP numarası internete yada özel bi ağa bağlanan makinanın neredeyse herşeyidir. İşte bu basit anlatım birçoğumuzun bu konuyu hafife almasını sağlamaktadır. Genellikle bu formu okuruyorum ama gülmek için... O kadar havalanan uçanlar varki aklım hayalim duruyor nutkum tutluyor. IP numarası kullanarak bilmem mail bombardımanına tututmuşta bilgisayarı kitlemiş, yada IP sini gizlemiş SALDIRMIŞ(???) yaf allahaşkına spofferların sadece ağlarda ve uydu sistemlerinde kullanıldığını herkez biliyor artık. Bir bilgisayara girmek sadece IP numarası bulmak ile mümkün olsaydı sanıyorum benim ufak kardeşimde girerdi. Yada IP aralıkları taraması yaparak acemi kullanıcıların Açık Trojanlarını bulmak bişey başarıldığını ispat etmez. çünkü un var yağ var şeker su var üstüne üstük bide helva var. Hayatında hiç bir ICMP açığından yararlanarak bilgisayar sistemlerine ufakta olsa sızabilmiş bir kişinin yada programın ne adını duydum nede varlığını. Örneğin ünlü Sistem Casuslarından KEvin bile girdiği telefon hatlarından(wardialer ile) tek faydayı çalıştığı telekom şirketinin şifrelerinden yararlnarak yaptı. Ama tabiki Bu işin ehilleri var saygı duymak gerekir. yaptıkları iş yüzünden değil düşünme yetenekleri yüzünden. Adamlar DirectX açığını kullanarak bilgisayara girişi izni yolunu bulabiliyorlarsa helal olsun denir. Diğelim ki elinizde Online olan statik yada dinamik Bir IP numarası var. Ne yapacaksınız. Valla ben şimdiye kadar IP yi yazıpta HACK diyince hackecek bir program görmedim. Varlığıda mümkün değildir. e ne olacak tabiki AÇIK(bu kelimenin bu konuda anlamını bile bilmeyen biçok kişi olduğunu biliyorum ) aranacak yani veri transferi yapılabilecek listen yada connected durumunda olan bir port. sonra ??
    işte burdan sonra işin içine bilgisayar bilgisi zeka yorum ve en önemlisi crackerlık giriyor. Site çökertmek diye bir kavram yoktur. Giriş hakkı elde etemek diye bir kavram vardır. anlatmak istediğim azda olsa anlaşılmıştır heralde. Bu IP konusunda sallamayı bırakalım artık Yazıktır vatana millete yeni yetmelere güvercinlere okuyan gözlere ...

Arkadaşlar Atarken Az Ufak Atalım Reca Edicem. Hayır Bazı Arkadaşlar Kafa Göz Bırakmıyo Ortalıkta Yarıp Atıyo Valla...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WhiteThales
    WhiteThales's avatar
    Erkek
    Ip bilinerek guclu bir makineden saldırı yapılabilir.

ddos
    nuke

WhiteThales
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GeyikbeN
    GeyikbeN's avatar
    Erkek
    Peki yapılabilir diyelim. Saldırıdan kastın ne ki? bana bunu biraz açarmısın?

Arkadaşlar Atarken Az Ufak Atalım Reca Edicem. Hayır Bazı Arkadaşlar Kafa Göz Bırakmıyo Ortalıkta Yarıp Atıyo Valla...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WhiteThales
    WhiteThales's avatar
    Erkek
    dememize gerek yok yapılıyo..

modem in internet baglantısıyla ilişkisi kesilebilir güzelce..

kar$ı tarafın zırt pırt netten dusurulmesi saglanabilir.

WhiteThales
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GeyikbeN
    GeyikbeN's avatar
    Erkek
    :) Ya allah aşkına artık eski teknoloji modemler yok artık hepsi soft modem o eski isa modemler yok bağlantı yoğunlaştığında hattan düşmek yerine bağlanılanı zaman aşımına uğratır. yok öyle modem kopmaları falan istesen al bi ipye ping at iddle ıa bak 512 den aşşağı çıkacakmı sen chat semalarında kalmışsın hala

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WhiteThales
    WhiteThales's avatar
    Erkek
    du$uruyolar karde$im..
    arkada$a yaptılar bunu..
    hayret bişey ya.
    töbee :)

Irc server lar da kesiliyo bilyosun ddos la ?

dedicated server warsa altında..(boyleydi galiba)..oyle bi du$urursun ki

WhiteThales
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tehlike
    Tehlike's avatar
    Erkek
    selam arkadaşım ben sana açıklayayım ıp numaralarından senin makinenin içine giriliyor içindeki lazım olan bilgileri kendisine alıyor sonrada makinanın içindeki bütün bilgileri silliyor ve sen pc yi kapatıyorsun bir açıyorsun windovs kısa yoolu eksik diyor işte bütün olay böyle sen nereden biliyorsun dersen hem az çok biliyorum hemde dün akşam aynısını benim makinama yaptılar oradan biliyorum :))

Etikete Gerek Yok Eskilere Sor Beni
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GeyikbeN
    GeyikbeN's avatar
    Erkek
    Bende Zanten Makinaya IP ile Girilemediğini idda etmedim tabiki yapanlarda var Ama üfürmekle olmaz bu işler iki dosya download edip bir iki dökğman okumakla öften püften programlar bulmakla olmaz bu işler zeka ister. Benim makinama yaptılar demişsin doğrudur yapmışlardır. ama sana tavsiye bak bakalım hack yapacam diye kurduğun backoffice schoolbus tarzı programlrın yada çektiğin dosyaların kaç tanesi trojan içeriyo. Cevabı bulursun.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    meleon
    meleon's avatar
    Erkek
    lan geyik madem öyle delikanlısın yaz ipni herkez görsün bir denesinler bakaklım oluyormu olmuyormu

HeR SeÇiM BiR VaZgEçİşTiR
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GeyikbeN
    GeyikbeN's avatar
    Erkek
    sunucu IP adresim : 195.175.12.97
    işlemci ip adresim : 81.212.246.61ü

Al yazdım

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    meleon
    meleon's avatar
    Erkek
    ne şimdi bu numaralar telefon numarasımı 195 nerenin kodu

HeR SeÇiM BiR VaZgEçİşTiR
Toplam Hit: 4478 Toplam Mesaj: 13