folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Ipad Air Taniltildi Sizce Nasil, Alinir Mi?

Ipad Air Taniltildi Sizce Nasil, Alinir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek
    mataramasuko bunu yazdı
    break bunu yazdı
    DjBlueMaN bunu yazdı

Apple kalitedir,piyasada apple ile yarışabilek tablet tanımıyorum,kullanım rahatlığı olsun,şarj süreleri olsun,dayanıklılık,estetik,uygulama zenginliği ve güvenlik....daha birçok şey sayabilirim.

Apple firmasınında beni sinir eden kısımları yok mu ? Elbette var,

İstediğin sürümü kullanamıyorsun,bir kere yazılım güncelledin mi bir daha geri dönüşü yok,seve seve adamın istediği yazılımı kulllanacaksın,

Aparatları çok pahalı,Yıl 2014 olacak halen 5 mp kamera ile kandırıyor insanları.....gibi gibi

5 MP kamera gercekten az ama. Onlarda sonraki seriye koyup onlari satmayi planliyorlar.

Ipad 6'da parmak okuyucu, 8 MP, RAM ve islemci hizlandirip satacaklar.

parmk okuyucu, kamera vs benim için gereksiz apple keşke kamerasız ve ucuz bi 7inç tablet yapsa da alsak 

edit: 3g olacak tabi ki :)

3G cok gereksiz bence ekstra masraf demek diger adi. Telefonumda 4 GB internet var gerekirse paylastiririm. Kaldi ki cogu yerde WIFI mevcut. 

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackace
    blackace's avatar
    Erkek

retinali mini bekledigim gibi geldi. retina ekran ve 64 bit a7 islemci ile mukemmel performans saglar. ben lansmanda tr online store tanitilir ve sonrasinda satisa baslar siparisi gecerim diye bekliyordum ama olmadi oda ocak ayina kaldi sanirim. retina ipad 4 umu satip retinali yeni mini alicam hem performans hemde tasinabiliik mukemmel olacak.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek

1 Kasim' da ABD' de satisa sunuluyor tablet. 10 saat pil omru icin bile alinir. :) 

Fazlada elestiri almadi zaten.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    break bunu yazdı
    DjBlueMaN bunu yazdı

Apple kalitedir,piyasada apple ile yarışabilek tablet tanımıyorum,kullanım rahatlığı olsun,şarj süreleri olsun,dayanıklılık,estetik,uygulama zenginliği ve güvenlik....daha birçok şey sayabilirim.

Apple firmasınında beni sinir eden kısımları yok mu ? Elbette var,

İstediğin sürümü kullanamıyorsun,bir kere yazılım güncelledin mi bir daha geri dönüşü yok,seve seve adamın istediği yazılımı kulllanacaksın,

Aparatları çok pahalı,Yıl 2014 olacak halen 5 mp kamera ile kandırıyor insanları.....gibi gibi

5 MP kamera gercekten az ama. Onlarda sonraki seriye koyup onlari satmayi planliyorlar.

Ipad 6'da parmak okuyucu, 8 MP, RAM ve islemci hizlandirip satacaklar.

Hocam bu işe megapiksel ile bakmayın lütfen. 8 MP'lik iPhone'un bir çok telefondan çok daha kaliteli fotoğraf çektiğini bilirim. Adamlar mercekleri geliştiriyor, yazılımı uyumlu hale getiriyor vs.. vs.. 5 MP kamera yaptı diye çok kötü olacağını düşünmeyin derim.

Öte yandan haklısın, 5 MP gerçekten düşük, sonraki seride bunu yükseltecekler.

**

İşin özü ; artık ne Apple'dan ne Samsung'dan cihaz konusunda pek yenilik beklemeyin.

Daha ince olur,
    Kamera çözünürlüğü artar,
    Su geçirmez olur,
    Dayanıklığı artar,
    Ram ve işlemci arttırılır,
    Hafıza artar,
    Malzeme ve tasarım değişir.

Steve Jobs gibi yaratıcı bir insanın bilişimde henüz sağlam yerde olduğunu düşünmüyorum (gibi değil de, kadar desek daha doğru sanırım). Buna rağmen Apple'ın parmak izi koymayı akıl etmesi, Steve Jobs'un kurduğu ekibin hala üretken olduğunun göstergesidir.

Fakat iPhone 5C, iPad Mini, iOs 7 bile başlı başına Steve Jobs çizgisinden koptuklarının kanıtıdır. Hadi değişikliğe eyvallah ama ucuz diye çıkan 5C daha da ucuzlamazsa, iOs 7 daha hızlanmazsa, iPad Mini telefonla yarışacak ram, işlemci, kameraya sahip olmazsa ; Apple'ın durumu kritikleşecek.

Apple sever ve Steve jobs'u idol olarak gören biri olarak konuşuyorum ; Apple'ın bu şekilde devam etmesi ve senelerce aynı satış rakamlarına katlayarak ulaşması mucize olacaktır. Henüz değil ama 2-3 sene sonrasında (bu mantıkla giderse), satışlarda azalma olacaktır.

**

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    blackace bunu yazdı

retinali mini bekledigim gibi geldi. retina ekran ve 64 bit a7 islemci ile mukemmel performans saglar. ben lansmanda tr online store tanitilir ve sonrasinda satisa baslar siparisi gecerim diye bekliyordum ama olmadi oda ocak ayina kaldi sanirim. retina ipad 4 umu satip retinali yeni mini alicam hem performans hemde tasinabiliik mukemmel olacak.

iste hocam senin ki ihtiyac degil tuketim cilginligi. ayrica eskisini satarken haber et bana :)

zumsuk 5c ucuz degil renkli iphone diye cikardilar yanlisin var cheap deil color yani

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Tablet ne işe yarıyor lan? Hayatımda hiç tablet eksikliği hissetmedim. Latpop, masaüstü pc ve cep telefonum var. Neden tablet alayım? Ne işime yarar? Bir söyleyin bakayım.

krypt tarafından 23/Eki/13 17:19 tarihinde düzenlenmiştir

while (1<2)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek

Artık pilde bi devrim yaratmaları lazım . Olmuyo böyle hergün şarj etmek

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek
    JackDaniels bunu yazdı

Artık pilde bi devrim yaratmaları lazım . Olmuyo böyle hergün şarj etmek

bence fazla kurcalama diger ucunu bize takarlar üreten tüketir korkuyorum acıkcası

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek
    KrypT bunu yazdı

Tablet ne işe yarıyor lan? Hayatımda hiç tablet eksikliği hissetmedim. Latpop, masaüstü pc ve cep telefonum var. Neden tablet alayım? Ne işime yarar? Bir söyleyin bakayım.

Film, muzik, internet ve oyun en yaygin sebep alman icin. Cep telefonundan acil internet isini halledersin fakat ultra keyifli gezinti yapamazsin film ise zaten eziyet olur, oyunlarda verdigi keyif zaten bambaska.

Is icin alinir. Musteri ziyaretlerinde brosurleri Ipad' den gosterecegim ben. Aninda notlarimi alacagim.

Kitap okumak icin alinir.

Surekli seyahat eden kisiler icin ucakta kullanmak icin alinir. Sehirler arasi degil yurtdisi 10 saatlik ucan kisiler icin.

Cocuklarin eline vererek yaramazliklarini bir nebzede olsa azaltabilirsiniz.

Artirilabilir.

break tarafından 23/Eki/13 17:45 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

ipad mac air alamayanların alternatifi işte kıvırma yöntemlerini siktir et param yoktu ipad aldım denir

"
Toplam Hit: 3402 Toplam Mesaj: 34