Iphone 4 Vs. HTC HD7 ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

iPhone 4 sekil olarak cok cirkin, iPhone 3GS'nin sekli daha klas bence.

while (1<2)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

PanxeR bunu yazdı:
    -----------------------------

manhyak bunu yazdı:
    PanxeR bunu yazdı:

gördüğün üzere sadece dış kapı çatlamış iç ekranda her hangibi bir hasar söz konusu değil , parasını ver dış kabı kırayım böyle video çekip vereyim izle

çok kaptırmışsın kendini hoca bu gaz nerden?

bence sen fazla kaptırmışın hoca. Htc çok hızlı rami daha fazla falan filan diyolar adam gibi uygulama olmadıktan sonra istediği kadar ram olsun ne işe yarar. Video kalitesine sözüm yok ama dokunmatiği iyi deyil klavyeyi cok zor kullanıyosn. Sadece app store bile iphone u almak için 1. sebep :d

app store ile android strore neredeyse aynı ve android yakında apple ı geçecek çünki  iOS 1 telefon android 100 telefon var. zamanla farkı görürsün.

dokunmatiği iyi deme bana hangi telefonun hangi teknolojiyi kullandını bilirsen farkı olmadını anlarsın. 

Kapasitif yani elektrik ile kontrol edilen (sizin bildiniz iphone ekranı yani)  artık bir çok telefonda var benimki dahil . 

sana diyorum ki 1 tane iyi yanını söyle telefonu atip iphone alacam . benim telefonu gösterdim adam iphone 4 ünü satti wave aldı . 

millet iphone çıkartıp hava atmaya çalışıyor ama atamıyor çünkü eskisi gibi tekel değil bir + yani yok.

ben tarafsız olarak bakıyorum  , ve windows mobile yüklü htc leri araya sokmayın . onlar zaten dandik ama android ve anroid store ye de laf atmayın çünki kalitesi ortada.

Hoca diozda sen takmışsın ne desek daha iyi oldugunu kabul etmiycek

Dokunmatiği,uygulamalaı,appstore 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

manhyak bunu yazdı:

PanxeR bunu yazdı:

manhyak bunu yazdı:
    PanxeR bunu yazdı:

gördüğün üzere sadece dış kapı çatlamış iç ekranda her hangibi bir hasar söz konusu değil , parasını ver dış kabı kırayım böyle video çekip vereyim izle

çok kaptırmışsın kendini hoca bu gaz nerden?

bence sen fazla kaptırmışın hoca. Htc çok hızlı rami daha fazla falan filan diyolar adam gibi uygulama olmadıktan sonra istediği kadar ram olsun ne işe yarar. Video kalitesine sözüm yok ama dokunmatiği iyi deyil klavyeyi cok zor kullanıyosn. Sadece app store bile iphone u almak için 1. sebep :d

app store ile android strore neredeyse aynı ve android yakında apple ı geçecek çünki  iOS 1 telefon android 100 telefon var. zamanla farkı görürsün.

dokunmatiği iyi deme bana hangi telefonun hangi teknolojiyi kullandını bilirsen farkı olmadını anlarsın. 

Kapasitif yani elektrik ile kontrol edilen (sizin bildiniz iphone ekranı yani)  artık bir çok telefonda var benimki dahil . 

sana diyorum ki 1 tane iyi yanını söyle telefonu atip iphone alacam . benim telefonu gösterdim adam iphone 4 ünü satti wave aldı . 

millet iphone çıkartıp hava atmaya çalışıyor ama atamıyor çünkü eskisi gibi tekel değil bir + yani yok.

ben tarafsız olarak bakıyorum  , ve windows mobile yüklü htc leri araya sokmayın . onlar zaten dandik ama android ve anroid store ye de laf atmayın çünki kalitesi ortada.

Hoca diozda sen takmışsın ne desek daha iyi oldugunu kabul etmiycek

Dokunmatiği,uygulamalaı,appstore 

daha iyi değilde ondan 

hala dokunmatiği dion bana , getireyim kapıştıralım hoca..

kaybedersen ne vercen?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Hem millete nedir bu iPhone sevdasi diyorsun, hem kendin kutsal gorevinmis gibi iPhone dusmanligi yapiyorsun. Bu kadar kasmayin hoca, adam gibi madde madde karsilastirmasini yapin, alacak adam kararini kendi verir. Her satilan urunden pay mi aliyorsunuz anasini satim, Ihlas'in eve gelen saticilari gibi kafa agritmanin luzumu yok. 

while (1<2)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VisualBoy
    VisualBoy's avatar
    Erkek
    KrypT bunu yazdı:

Hem millete nedir bu iPhone sevdasi diyorsun, hem kendin kutsal gorevinmis gibi iPhone dusmanligi yapiyorsun. Bu kadar kasmayin hoca, adam gibi madde madde karsilastirmasini yapin, alacak adam kararini kendi verir. Her satilan urunden pay mi aliyorsunuz anasini satim, Ihlas'in eve gelen saticilari gibi kafa agritmanin luzumu yok. 

buna ek olarak, iphone a kilitlenmiş ve asla iphone a kilitlenemeyecek olanlar olmak üzere 2 grup oluşmuş, chip değerlendirmesi bulunursa güzel olur.

HolyOne'a ulasinca, bildirecegim...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

KrypT bunu yazdı:

bende karşılaştıralım diyorum hoca ,kendim karşılaştırarak aldım telefonumu , iyi ve kötü yanlarını biliyorum ama acaba iphone kullananlar yada sevenler (FAN LARI) 

kabulleniyor mu iyi ve kötü yanlarını ? 

2 3 sene önce olsaydı , iyi derdik o zaman da bi mms atamıyordu şimdi ise hiç bir + yanı yok varsa bana adam gibi söyle ama karşılaştırıp söyleyin

Ekran değil , İşletim sistemi değil , Kamerasi değil , Bataryasai değil , İşlemcisi değil 

peki nedir bu telefonu bu kadar populer yapan ?   = Özenti gençlik..

ha varsa ki bu yüzden tutuyor gel söyle bende bileyim , ben ne HTC ne Samsung taraftarıyım , fakat kullandım ürünleri fiyat / performans durumuna göre alırım.

tartışmak güzel birşey, herkez fikrini söylesin  ancak iş donanım olunca herşey ortadadır isterseniz uzun uzun karşılaştırma listeside yapabilirim ne değişecek?

bilen neyin ne oldunu biliyor, bu bilen araştırdığı için biliyor . 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

PanxeR bunu yazdı:

opusdei bunu yazdı:

Hocam iphone 4 tabiki.

Ama eğer istersen sana bir alternatif vereyim.Blackberry 9800 torch.Bence bunu al daha ii.

----------------------------

black berry mi ? hoca kafayımı üşüttün yoksa fazla mı küçük sırlar / gossip girl izledin ?

ne iphone nede blackberrry kullanıcı dostu değil.

http://www.youtube.com/watch?v=L_tuAVpEXFg

işte bu yüzden blackberry.

Karşılaştırma:

http://www.youtube.com/watch?v=iLvQpXapIrY

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Hangi Akıllı Telefonu Almalıyım?

Ülkemiz deki en iyi akıllı telefonlar ve özellikleri

iPhone 4

Kendi kullanıcı kitlesi bulunan iPhone'un en yeni ürünü iPhone 4 hiç şüphe yok ki pazarın en dikkat çekici ve iddialı ismi. Yenilenen iOS 4 işletim sistemi ile çağı yakalayan özelliklere sahip olan iPhone 4, artık çok daha güçlü bir donanıma sahip. Apple'ın Samsung ile birlikte geliştirdiği Apple markasını taşıyan A4 işlemci ise bu gücün mimarı durumunda. Cihazda saniyede 30 kare 720p HD video kaydı yapan bir kamera da atlanmayan detaylardan.

Donanım: 1 GHZ Apple A4 işlemci
    İşletim Sistemi: iOS 4
    Pil Performansı: 1420 mAh pil ile 300 saat bekleme ve 14 saat konuşmasüresi
    Sar Değeri: 0.93 W/kg
    Dikkat Çekici Özelliğ: Yüksek çözünürlüklü Retina Display ekran.

Samsung S8500 Wave

Samsung bünyesinde geliştirilen Bada işletim sistemi ile dikkat çekenS8500 Wave güçlü donanımı ile yoğun ilgi görmüştü. Cihaz 1 GHz işlemci, 2 GB dahili hafıza ve 5 megapiksellik kamera ile hem başarılı bir iş telefonu hem de modern anlamdaki tüm ihtiyaçları karşılayan eğlencelibir akıllı telefon olarak dikkat çekiyor. Telefonun DivX HD sertifikasınasahip pazardaki birkaç modelden biri olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Donanım: 1GHz ARM Cortex A8 işlemci, 2GB dahili hafıza
    İşletim Sistemi: Bada OS
    Pil Performansı: 1500mAh pil ile 450 saat bekleme, 8 saat konuşma
    Sar Değeri: 0.99 W/Kg
    Dikkat Çekici Özelliği: 3.3 inçlik Super AMOLED ekran

SonyEricsson Xperia X10

Japon – İsveç ortaklığının ilk Android'li akıllı telefonu olan Xperia X10, güçlü çoklu ortam özellikleri ve donanımı ile fark yaratma çabasında. Geçtiğimiz günlerde Android 2.1 güncellemesine kavuşan cihaz 1 GHz'lık Snapdragon işlemcisi ile çağı yakalıyor.

Donanım: Qualcomm QSD8250 Snapdragon 1GHz işlemcsi 384MB Ram
    İşletim Sistemi: Android 2.1
    Pil Performansı: 1500mAh pil ile 415 saat bekleme 10 saat konuşma
    Sar Değeri: 0.87 W/Kg
    Dikkat Çekici Özelliğ: En iyi kameralı Android telefonlardan biri olması.

Samsung i9000 Galaxy S

Dünyanın en güçlü akıllı telefonu ile tanışın. Samsung Galaxy S'in ARM Cortex A8 mimarisini taşıyan Hummingbird işlemcisi, entegre GPU ünitesi(PowerVR SGX540) ile birlikte saniyede 90 milyon triangles işlem kapasitesine ulaşarak en yakın rakibine 3 kat fark atmayı başarmış bir cihazdır. Donanımsal anlamdaki gücünü Android ile bütünleştiren Galaxy S, modern anlamda bir akıllı telefondan istenebilecek tüm beklentileri fazlasıyla karşılamayı başarıyor.

Donanım: 1GHz Hummingbird işlemci, 512MB Ram ve sistem belleği olarak kullanılabilen 8GB ve 16GB yığın hafıza.
    İşletim Sistemi: Android 2.2 Froyo
    Pil Performansı: 1500 mAh pil ile 576 saate kadar bekleme 6.3 saate kadar konuşma süresi
    Sar Değeri: 0.56 W/Kg
    Dikkat Çekici Özelliğ: Güçlü donanımı, Super AMOLED ekran teknolojisinesahip 4 inçlik geniş kapasitif dokunmatik ekranı.

Nokia N8

Nokia'nın merakla beklenen akıllı telefonu sonunda ülkemizde de satışasunuldu. Rakiplerinden donanım ve özellik olarak hiç de aşağı kalmayan cihaz, dikkat çekici bir fiyat etiketine sahip. Emektar mobil işletim sistemi Symbian'ın en genç üyesine sahip olan N8, çağa uygun onlarca fonksiyonel yazılımın ön yüklü olarak geldiği bir cihaz. İsteklerinizden taviz vermeden uygun fiyatlı bir akıllı telefon arıyorsanız Nokia N8 iyi bir seçim olacaktır.

Donanım: 680MHz ARM 11 işlemci, 256MB Ram ve 16GB dahili hafıza
    İşletim Sistemi: Symbian^3
    Pil Performansı: 1200 mAh pil ile 16 gün bekleme ve 12 saat konuşmasüresi
    Sar Değeri: 1.02 W/Kg
    Dikkat Çekici Özelliğ: Symbian^3 işletim sistemi ve hayranlık uyandırankamera performansı

BlackBerry Torch 9000

RIM'in yenilenen yüzünü yansıtan ilk akıllı telefon olan BlackBerry Torch 9000, başarılı iş özelliklerinin yanı sıra eğlenceden de taviz vermiyor. Geniş dokunmatik ekranın yanı sıra kızaklı yapıdaki dikey konumlandırılmış tam QWERTY klavye, cihazı çok daha işlevsel bir hale getiriyor. BlackBerry OS 6.0'ın ilk olarak yer aldığı telefonlardan biri olan cihazda, 5 megapiksellik bir kamera da atlanmayan ayrıntılardan.

Donanım: 512MB Ram ve 624MHz Marvell işlemci
    İşletim Sistemi: BlackBerry OS 6.0
    Pil Performansı: 1300mAh pil ile 432 saat bekleme 5 saat konuşma
    Sar Değeri: 0.86 W/Kg
    Dikkat Çekici Özelliğ: Hem çoklu dokunmatik ekran hem de tam QWERTY klavye yer almasına karşın son derece ince bir yapıda olması.

Motorola Milestone XT720

Dünyanın en ince Android telefonlarından biriyle tanışın. Motorola Milestone XT720, 720 MHz hızda çalışan Cortex A8 tabanlı OMAP işlemcisi ile rakiplerinden bir parça zayıf kalmış gibi görünse de aslında gayet tatminkar bir performans sergilediğini de belirtelim. Hayli iddialı birtasarıma sahip olan telefonda Android 2.1 yüklü olarak geliyor.

Donanım: OMAP 3430 720MHz işlemci, 512MB Ram
    İşletim Sistemi: Android 2.1
    Pil Performansı: 1390mAh pil ile 320 saat bekleme 9 saat konuşma
    Sar Değeri: 1.21 W/Kg
    Dikkat Çekici Özelliğ: İnce ve sıra dışı tasarımı 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Ben oldum olasi Apple'a gicigim. Gecen ay telefon alacaktim, Desire ve HD2 aradim, bulamadim. Ama gayet guzel durumda uygun fiyata bir iPhone 3GS buldum ve hic kacirmadan aldim. Su anda memnunum, verdigim paranin her kurusuna degiyor. Yani alinmayacak bir telefon, pis, kaka degil. Demek istedigim bu kadar fanatizmin luzumu yok. Ha telefonu kesfettikce Apple'a iyice ayar oluyorum orasi ayri. Ama dedigim gibi gayet memnunum.

while (1<2)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

htc hd7 yi tek geçerim hacı. telefonda oyun oynayan ya da müzik dinleyen biri değilim. geri kalan herşeyi zaten telefonum destekliyor. klavye evet biraz alışması zaman alıyor (ki benim uzun süreli ilk dokunmatik telefon kullanışım) bir süre sonra çatır çatır yazıyosunuz. internet browser olarak ie ve opera üzerinde yüklü geliyor. youtube videolarını özel bir yazılım ile izleyebiliyorsun. çift led flashı var ki ben genelde fener olarak kullanıyorum :D mp3 düzenleyici ses yükseltici windows media player üzerinde geliyor. msn 2011 de üzerinde gelen bir diğer program. ses kaydedici acrobat reader dijital pusula uzak masaüstü bağlantısı da beraberinde geliyor ayrıca kablosuz modem olarak da kullanabiliyorsun. deneme sürümü ile co-pilot geliyor gps için ancak 15 günlük deneme sürümü yüklü. bunun yerine garmin kurdum. hızına kadar herşeyi çok net veriyor. şarjım 24 saat gprs bağlantısı + günlük 1-2 saatlik görüşmeler ile 2 gün gidiyor. 5 günlük hava durumunu direk veriyor. borsa bilgilerini de yine kendi alıyor. 5mpx lik kamerası ile çok net görüntüler elde ediyorum ki fotoğraf makinemin kırılmasından sonra bu ilaç gibi gelmişti. sql server programı ile istediğim sql servere bağlanabiliyorum. bunlar haricinde pek ihtiyacım olan bir program olmadı şimdilik.

yazmamın sebebi iphone ile karşılaştırma amaçlı değil. sadece eğer htc yi tercih edecekse telefon üzerinde bulunanlar ve yapabileceklerini bilmesi açısından yazdım. ben çok memnunum elim ayağım telefon. kardeşim 8 senedir kullanıyor bir fiil daha tık etmedi. sadece bir kez bataryası değişti. sağlamlık açısından da güzel. yine telefon alacak olsam htc yi seçerim...

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
Toplam Hit: 7587 Toplam Mesaj: 42