İphone 7 Plus & Huawei Mate 9

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek

Merhabalar şu anda telefonum Samsung S6 geçen gönderilen güncelleme ile 1 yıllık verilerimin silinmesinbe sebep oldu o yüzden samsung u kafamdan tamamen sildim artık telefon alacağım.

İphone 7 Plus hem İos hemde Portre modu müthiş çekiyor. Pro kamera gibi resimler aldım arkadaşın telefonundan bu yüzden aklım orda

Bunu yanında Huawei Mate 9  Telefonu kullandığım yerde çok yağmur kar oluyor bundada su geçirmezlik belgesi yok maalsef ama özellikler baya hoşuma gitti andoroid alsam huawei alcam.

İkisinin arasında kaldım. Tavsiyeleriniz nelerdir ?

Her yarın geriye kalan hayatımızın ilk günü....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=7zNFTELiFKk

iphone alırsan 2 yıl boyunca kafan rahat olur. Garantinin bitmesine yakın sıfırıyla değişim yaptırırsın ister satarsın ister devam edersin. Birde bu yönden bak.

mkyb tarafından 15/Şub/17 19:19 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

s6 edgeyi satmayı düşünüyor musun hocam :D

fiyatı seni etkilemiyorsa ben iphone 7 plus derdim. ki sorduğuna göre etkilemiyor seni.

huawei de iyidir 3 4 modelini kullandım. çok farklı marka model android de kullandım

amiral gemisi android uzun süreli kullanmadım.

kullandığım tüm androidler özelliği ne olursa olsun bi süre sonra hantallaştı.

rom vs de çok denedim ama kesinlikle uzun soluklu stabil hale getiremedim.

ios olarak 4 4s 5 5s 6 kullandım.

şu an iphone 4 ile beraber çıktığı diğer android modeller arasında dağlar kadar fark var.

hani fanboy değilim ama fiyatını önemsemiyorsam ios tercihim oldu her zaman.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Diathorus
    Diathorus's avatar
    Erkek

Huawei bilmem ben iphone 7 Plus kullanıyorum kendimce artı ve eksilerini yazayım.

Artılar

• Şarjı muhteşem, benim kullanımıma 2 gün dayanıyor. 2 günden kastım şu, örneğin pazartesi sabah 10:00 şarjdan çıkardığımda çarşamba günü öğleye doğru tekrar şarja takıyorum.
    • Kamerası gerçekten tatmin edici. Ön kamera 7mp bence mevcut telefonlar içerisinde en iyisi. Arka kamera da özellikle portre fotoğraflarda uygun açıyı ve ışığı bulursan sanki dslr makinalar gibi çekiyor.
    • IP67 suya ve toza karşı dayanıklılık. Şu ana kadar bu özellik hiç lazım olmadı ama bir telefonda bu tarz bir özelliğin olması güzel bir şey. Youtube' da rekor dayanıklılık videoları var incelemeni tavsiye ederim.
    • Stereo hoparlörleri çok iyi ses veriyor. Kulaklık çıkışıda oldukça iyi.
    • iOS işletim sistemi ile birlikte, A10 Fusion işlemci ve 3 gb ram ile çok uzun ömürlü bir telefon olacağı kesin. 5 sene rahat gideri var temiz kullanırsan.

Eksiler

• 3,5mm kulaklık girişi yok. Yani aynı anda hem şarj edip müzik dinleyemezsin. Ek aparat alman lazım.
    • Coil Whine isimli bir tane kronik problemi var. Telefonun iç tasarımından kaynaklı bir olay. Örneğin sessiz bir odada video çektiğinde sanki rüzgar esiyormuş gibi uğultu geliyor.
    • Kutusundan çıkan şarj adaptörü ile 3 saatte şarj oluyor, hızlı şarj yok. Ipad adaptörü ve yüksek çıkışlı bir powerbank kullanabilirsin.
    • Dar açılı ön kamera.

Aklıma gelenler bu kadar. Sormak istediğin bir şey olursa elimden geldiğince cevaplarım.

Döviz zammı gelmeden önce almıştım, gerçekten çok memnunum kesinlikle tavsiye ederim. Mat siyah rengi kullanıyorum 32gb.

Diathorus tarafından 15/Şub/17 19:51 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Hocam 2 side çok yüksek özelikli cihazar fakat en büyük etken android vs ios var önce orada karar vermen gerekiyor.

ios ne olursa olsun yılarca alacağın beklemeyeceğin her sene otomatik gelecek yazılım desteği %100 uyumlu uygulamalar problemsiz süprizsiz bir işletim sistemi. 7plus un portre modu gerçekten çok iyi fotolar çekiyor huawei p9 ile çekmiştim ondan daha iyi fakat mate9 kamerasını birebir test etmediğim için bilmiyorum fakat  video olayını da işin içine katarsan iphone dan daha iyisi yok arkadaş.

Ekran kasa tasarım olayına gelirsek huawei bence burada daha iyi , evet iphone7 plus çok güzel bir telefon ama malzeme kalitesi ve tasarım huawei daha iyi.

Neden iphone

Değeri hiç düşmez , yıllarca yazılım desteği , suya ve toza dayanıklılık , kamera + ları 

Neden Huawei 

Bence en iyi android telefon üreticisi , foto konusunda ip7 benzeri performans , daha kaliteli kasa , daha iyi ekran kasa oranı. 

Sen önce işletim sistemine karar ver bu arada , KAPASİTİF TUŞLARI EKRANIN İÇİNE KOYAN BÜTÜN ÜRETİCİLERİN TA MINA KOYAYIM.

Abi yapmayın şunu htc , huawei güzel cihazlar üretiyorsunuz home botunu ayrı olsun ekranda tuş olmasın. Ayıp mk.

Bonus : Yakında huawei p10 ve p10 plus çıkacak. P serisi biraz daha iyi olur diye düşünüyorum mate serisine göre. 

PanxeR tarafından 15/Şub/17 19:44 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek

Eski bir iphone kullanıcısıyım yaptım bir hata geçtim samsung a allah var beni fazla üzmedi S6 ama 1 yıl oldu ömrü benim için 1700 e almıştım şimdi satsam en fazla 1200 eder herhalde o kadar bile etmez belki

Huawei istememin sebebi gerçketen çok fazla öven insan var ve çoğu menun bu telefondan ama işte 1 yıl sonra ne olur onu bilmiyorum.

İphone 7 Plus özelikle kamera konusunda çok baskın bana göre

BU arada Değerlendirme için mesaj yazan arkadaşlara teşekkür ediyorum..

Her yarın geriye kalan hayatımızın ilk günü....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

iphonelar video çekiminde her zaman en iyisidir zira Android telefonlar beyaz dengesini iyi yapamıyor. iOS bu konuda çok iyi. Ancak fotoğraf konusunda diğer telefonlara göre tırt. 

Sanal tuşsuz telefon piyasada kalmayacak gibi zira dokunmatik tuşun kalesi Samsung bile Galaxy S8 ile sanal tuşa geçiyor. 

Samsung telefonlar iyidir hojdur ama banana. Ömrü kısa telefon yapıyor adamlar. Malzeme ömrü kısa.

Tam anlamıyla bozulmayan ama can sıkıcı tasarımsal hatalar yapmış adamlar. Mesala parmak izini okuyan ana ekran tuşunun plastik üstüne boya olması ve zamanla çizilmesi.

Bunun sonucunda parmak izini keyfine göre okumaması gibi. Bu olay S6'dan beri var. iphone'da ise o tuş safir. Yani dünya üstünde elmastan sonraki en sert 2. katı madde. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek
    Diathorus bunu yazdı

Huawei bilmem ben iphone 7 Plus kullanıyorum kendimce artı ve eksilerini yazayım.

Artılar

• Şarjı muhteşem, benim kullanımıma 2 gün dayanıyor. 2 günden kastım şu, örneğin pazartesi sabah 10:00 şarjdan çıkardığımda çarşamba günü öğleye doğru tekrar şarja takıyorum.
    • Kamerası gerçekten tatmin edici. Ön kamera 7mp bence mevcut telefonlar içerisinde en iyisi. Arka kamera da özellikle portre fotoğraflarda uygun açıyı ve ışığı bulursan sanki dslr makinalar gibi çekiyor.
    • IP67 suya ve toza karşı dayanıklılık. Şu ana kadar bu özellik hiç lazım olmadı ama bir telefonda bu tarz bir özelliğin olması güzel bir şey. Youtube' da rekor dayanıklılık videoları var incelemeni tavsiye ederim.
    • Stereo hoparlörleri çok iyi ses veriyor. Kulaklık çıkışıda oldukça iyi.
    • iOS işletim sistemi ile birlikte, A10 Fusion işlemci ve 3 gb ram ile çok uzun ömürlü bir telefon olacağı kesin. 5 sene rahat gideri var temiz kullanırsan.

Eksiler

• 3,5mm kulaklık girişi yok. Yani aynı anda hem şarj edip müzik dinleyemezsin. Ek aparat alman lazım.
    • Coil Whine isimli bir tane kronik problemi var. Telefonun iç tasarımından kaynaklı bir olay. Örneğin sessiz bir odada video çektiğinde sanki rüzgar esiyormuş gibi uğultu geliyor.
    • Kutusundan çıkan şarj adaptörü ile 3 saatte şarj oluyor, hızlı şarj yok. Ipad adaptörü ve yüksek çıkışlı bir powerbank kullanabilirsin.
    • Dar açılı ön kamera.

Aklıma gelenler bu kadar. Sormak istediğin bir şey olursa elimden geldiğince cevaplarım.

Döviz zammı gelmeden önce almıştım, gerçekten çok memnunum kesinlikle tavsiye ederim. Mat siyah rengi kullanıyorum 32gb.

Coil whine olayi bende yok, her turlu test yaptim. On kameranin biraz daha genis acili olmasi gerektigine katiliyorum, bunlar disinda en mukemmel ayfon budur.

Ehl-i Byte
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

İki gündür gidip bakıyom mate 9 un kamerası s7den geri , el terleyince dokunmatik sıkıntı cikariyo mate 9 da bunun yaninda s7 edgede de arka taraf çok terletiyo kayar en iyisi biraz daha beklemek 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Ziraatci bunu yazdı

İki gündür gidip bakıyom mate 9 un kamerası s7den geri , el terleyince dokunmatik sıkıntı cikariyo mate 9 da bunun yaninda s7 edgede de arka taraf çok terletiyo kayar en iyisi biraz daha beklemek 

S7'nin ekranı Amoled olduğundan kamerası daha iyi izlenimi yapabilir. Gerçek ve doğru karşılaştırma için 2 telefonlada çekilmiş fotoğrarafları bilgisayarda karşılaştırmak gerek. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek
    @mykb "iphone alırsan 2 yıl boyunca kafan rahat olur. " Hocam bak bu kısım önemli. Yani ömürlük olmasa bile bir kaç yıl rahat gitsin dersen android bazı modeller dışında marka bazlı bu şekilde tercih yapamıyorsun. Apple bu konuda her türlü dövüyor. Yani sonradan kendisi bitiriyor telefonlarını o ayrı olsun o kadar. Android e meylin varsa tercih önemli. Ben 2 aylık inceleme ve araştırma ile piyasada samsung rüzgarları eserken 2015 Ocakta G3 aldım. Ahanda oldu 2 yıl bir kere performans olarak üzmedi beni. Kronik üstte çatlama sorunu vardı ancak kullanımını performansını asla etkilemiyor bir de kılıfla kullanıyorsan zaten belli olmuyor. 2 yıl oldu hala daha bir kere takılmışlığı donmuşluğu vs olmadı cenavar cenavar. Arıza yapsa da yeni bir şeyler alsam diye düşünüyorum (kapitalizmin köpeği olduk) bazen ancak elimdekine şükredip vazgeçiyorum. Benden kaynaklı bir sorun olmaz ise bir yıl daha gideri var. LG gerçi sonradan çok bozdu kendini. Nokia dan sonra bu kadar bariz ayağına sıkan firma görmedim ben. Neyse... Demem o ki bir kaç aydır evet huaweinin adı sık sık duyulur oldu. Sadece popi mi yoksa hak ediyor mu bakmak lazım iyice (son 2 aydır uzağım piyasaya bilmiyorum o yüzden). Ancak başka markalarada model bazlı bak derim. (gerçi şimdi düşündüm lg zaten öldü, sony çortladı, samsung pusuda bir şeyler patlatacak gibi ortada başka adam akıllı üretici kalmadı :))))) ) Xiaomi vb markaları düşünür müsün emin değilim çünkü hepsi ithalatçı garantili. Şu an hemen alacaksan ibre apple dan yana. Acelesi yoksa bile beklemek mantıklı olmayabilir çünkü önümüzde bi fuar var yeni modeller tanıtılacak ancak satışa ne zaman çıkarlar belli değil.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
Toplam Hit: 4969 Toplam Mesaj: 45
iphone iphone