İphone 7S Plus'ın Tasarımı Sızdı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek
    ayhun bunu yazdı
    Florenzi bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    Florenzi bunu yazdı

Özellikle Apple "artik taklit ediyor" dusuncesine anlam veremiyorum. Piyasa da Çin'li firmalar ile neredeyse 50 tane firma var. Her biri her modelinde yeni birşeyler deniyor. Tabi ki bu yüzden birbirine benzeyecek model ve özellikler olacak. Bir kere Apple marka değeri ile, müşteriye değer vermesiyle, malzeme kalitesiyle, işletim sistemi ile sektörün açık ara lideri iken modellerinde tek seferde en iyisini yaratması zaten saçma. Mesela ekran bu kadar yer kaplıyor iken parmak izinin arkaya geçmesinden doğal ne olabilir ki? Her durumda lider olmak, özgün olmak gibi bir dertleri yok ki. Zaten kilit konularda çok öndeler. Şuan Apple'ın fark yaratmak için yavaş yavaş adımlarla ilerlemesi bile yeterli. Arkadaşlar bu firmanın değeri 320 milyar dolar. Tabi ki tüketici bazında eleştirilebilir. Lakin Apple hâlâ büyümeye devam ediyor. Neden mi? Sektörde sakin ve sindire sindire ilerlediği için.

Nokiada zamanında Android'e geçmeyeceğiz Symbian'a devam dedi ve sonuç ortada. Kullanıcıların isteklerine kulak tıkayan firmaların sonu iyi değil.

Malzeme kalitesi konusunda katılmayacağım geçenlerde ıstatistik paylaşılmıştı en çok iPhonelar servise geliyormuş.

Hele ki 3 ay önceki soğuk havalardan kendini kendine kapanmaları tam rezaletti. O havada arkadaşın Samsung Note 5 karların içine düştü 1 saat sonra bulduk karların altından çıktı halada çalışıyor. Bendeki iPhone ise o sırada soğuktan kapanmıştı.

Hocam o istatistiği paylaşan kim? Hangi ülkede, hangi dönem, kaç tane farklı markada arızalı telefon üzerinden yapılmış o istatistik? 100 bin adet üreten firma ile 1 milyon adet üreten firma mı karşılaştırılmış? Sen dahi muş'lu konuşuyorsun. Üretim yönetimi biliminde amaçlardan biri de üretim bandında hatayı en aza indirebilmektir. Telefonun kapanması çok doğal bir olasılık Mustafa. Bunun hiç olmayacağının garantisini kimse vermez, veremez de. Ancak yukarıda yazdıgım gibi en az hata oranını verir sana. Apple müşteri memnuniyeti odaklı olması ile de bu noktada. Bir önceki mesajda yazdım Mustafa. Onlar da herşeyin farkında. Ama yine diyorum herşey bir anda piyasaya sunulmaz.

Editine edit: Mustafa hâlâ herşeyin tek seferde olmasını istiyorsun :) Bak 3.5 mm girişi kaldırması bile tek rakibinin kendisi olduğunun göstergesi. Mesela Samsung bunu zamanında yapamaz mıydı? Hem de Apple'dan önce. Peki neden yapmadı sence? ;)

adamlar kend müsterilerini kendinden soğutmak istemedikleri için. android kullancıları fanatik değildir genelde amacları tam performans kullanmaktır cihazı. apple olemi hayır çünkü fanatikleri var bişey yapsa kesin vardır bi bildiği diyip bide şov yapyorlar :) o yüzden telefon üreticileri fantazi yapmak yerine tam en iyi kullanımı sunmaya çalışyorlar. 3 yazılımsal özellik koyup 760p ekran vermiyorlar

Apple bitti okeye dönüyor 5 senesi kaldı teknolojiye yetişemiyecekler bu hızda giderlerseler. ayrıca merak ediyorum apple dediğiniz firma neyni kendi üretiyorki yeni teknolojiye sahip olsun?

Telefonunu bilmem de ürettiği bilgisayarlara yetişebilecek bir firma yok.

since 2005 // tbt
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Apple'ın bilgisayarlarına laf edilemez zira adamlar yapıyor abi. Cidden yapıyor. Pahalı mahalı. Ekranı, kasası vs Apple kalitesini yakalayabilen PC üreticisi yok. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı

Hocam bu sızan parçalardan yapılmış prototip diye biliyorum ben ama yanlış mıyım?

Ben bunu tekrar uplayım. Gözden kaçmasın :D

iyibu! yeniden..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu seferde Gold modeli sızdırıldı :

https://www.youtube.com/watch?v=PydDMeYQNPQ

Tasarım %99 bu olacak gibi. Ancak parmak izi sensörünün arkada olup olmaması soru işareti. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ergingur
    ergingur's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Bu seferde Gold modeli sızdırıldı :

https://www.youtube.com/watch?v=PydDMeYQNPQ

Tasarım %99 bu olacak gibi. Ancak parmak izi sensörünün arkada olup olmaması soru işareti. 

Ben parmak izi sensörünün ekrana gömüleceğini düşünüyorum ki öyle yapması lazım bu şekilde yaparsa kendi ayağına sıkar Apple. 

Ayrıca çerçeveleride bu kadar incelteceğini sanmıyorum.

Hayat herşeye rağmen gülümsemeye değer..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

alt tarafı telefon la :D

batıdaki adam asgari ücretle üç tane flagship alabildiği için siklemiyo, bizde 3 asgari ücretle bi flagship alamadığımız için her bitin her hertz in hesabını yapıyoruz :D

parası olan zaten gidip ya samsungun ya apple ın flagshipini alacak. piyangodan 60 trilyon kazansanız hiç biriniz gidip xiaomi almazsınız. geriye sadece f/p muhabbeti geliyo.

müşteriye değermiş bilmemneymiş zaten türkiyede beklenecek şey değil, ölsen kimse siklemez telefonun bozuluncamı adam yerine koyacaklar. 

tonla para veriyosun apple koyuyo, o kadar parayı bana ver ben de 7/24 derdini dinliyim 

black implies white, self implies other, life implies death.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Parmakizine bir şey diyemem ancak Apple'ın çerçeveleri inceltmesi gerek. LG G6 ve Samsung Galaxy S8'e bak birde iPhone'a bak.

Bu çerçeve farkı 2017'ye kadar pek sırıtmıyordu ancak sırıtıyor. Kaldı ki 2-3 sene içerisinde sırasıyla önce çerçeveler komple iptal olacak elimizde sadece ekran tutacağız. Sonrasında telefonlar katlanabilir olacak ve kola takabileceğiz.

Gelecekte akıllı telefonlar böyle olacak :

https://youtu.be/nPreMCCvMCs?t=57s

Akıllı saatler insanları buna hazırlamak için piyasaya sürülen ara geçiş teknolojisi.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rocketadam
    rocketadam's avatar
    Erkek

Bu 7s in fiyatı ne olur ki. Daha yeni 7 aldım pişman olmasak bari.

bu arada g2 den 7 ye geçtim başıma bir şey gelmeyecekse iPhone öyle söylendiği gibi bir telefon değilmiş (benim beklentim çok yüksek olabilir ya da daha alışamadığımdan olabilir)

Bir milletin zenginliği hisse senetleri değil, hissi senetleridir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    rocketadam bunu yazdı

Bu 7s in fiyatı ne olur ki. Daha yeni 7 aldım pişman olmasak bari.

bu arada g2 den 7 ye geçtim başıma bir şey gelmeyecekse iPhone öyle söylendiği gibi bir telefon değilmiş (benim beklentim çok yüksek olabilir ya da daha alışamadığımdan olabilir)

4'ten aşağı bekleme hocam. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    matr0x
    matr0x's avatar
    Erkek

rahat olun parmak izi arkada falan olmayacak. :)

Tanrının bana baş edemeyeceğim bir şey vermeyeceğini biliyorum. Sadece keşke bana bu kadar güvenmeseydi diyorum...
Toplam Hit: 8925 Toplam Mesaj: 54
apple apple iphone 7s iphone 8