İphone Alacaksanız Acele Edin

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    Yazilimci bunu yazdı
    muaythaist bunu yazdı

arkadaştan 1000TL'ye dual sim s6 aldım, şiir gibi kullanıyorum. son versiyonun bi öncekini temiz ikinci el alın kullanın abi, para bolsa hayır hasenat yapın geçin şekli şemali :)

Hocam ben elimdeki iphone 6 yı sattım. Bu telefonla konuşurken kulağına tuttuğunda ekran ışığının kapanmasını sağlayan sensör arızalıydı. Telefoncuya söyledim ve sattım. Onu tezgaha koyacak ve satacak yada yaptırıp satacak ama içi açılmış olacak kim bilir nasıl satacak. Yani temiz telefonu insan neden satsın ki? Paraya ihtiyacı olan taahhütlü alıp kutuyu açmadan bozduruyor. 20. aydan sonra taksitleri ödemezse btk telefonu kapatıyor. Kime, nasıl niçin güveneceğiz. Ben 3300 verip sıfır aldım. Kafam rahat. Temiz 3 senesi var telefonun.

Arkadaştan aldım demiş zaten hocam :) Bende senin gibi tereddüt ediyordum ama etrafınızda ki tanıdıklara bi sorun satıyor musun diye çoğu evet der telefon değiştirme hastası bi millet olduğumuz için. Hem tanıdık olduğu için ucuza alırsınız hemde cihazın geçmişini bilirsiniz.

Hocam onuda denedim :) o da arızalı çıktı. Benim sütten ağzım yandı. Sıfır candır gerisi heyecandır. 100 liralık nokia olsun sıfır olsun.

Titanyumun gücü adına!!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek

iphone 6s için en ucuz neresi var şu an?

. . .. . ... .
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

iPhone fiyatına sallayanlar valla telefonun fiyatı gayet makul vergiler ve TL'nin değeri problem..

Kendine İyi Bak ..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

sıkıntının üreticide değil operatörlerdede değil TL nin değerinde olduğunu unutmayalım.

arabada oldugu gibi ceptede devlet üretmeden üreticiden daha fazla kâr etmek istediği için zaten her türlü bize giriyor

+ olarak kur yüzünden TL sürekl değer kaybediyor

Şimdi operatör fiyatlarına gelecek olursak siz bir kredi satıyorsunuz (siz telefon aldıgınızı sanıyorsunuz ancak mikro kredi çekiyorsunuz ) hem paranın sürekli değer kaybetmesi hem ürünlerin ülkeye dolarla girmesi hemde TL de faizin yüksek olması sebebiyle vade farkı yüksek. 

Siz avrupada yada amerikada olsanız faizle dolar çekseniz geri ödeyeceğiniz tutar nerdeyse çektiğiniz tutar ile aynı oyüzden yabancı operatörler okadar ucuza verebiliyor ayrıca türkiyedeki gibi saçma sapan damga vergisi TRT vergisi ÖTV KDV  yok adamlarda. 

Şu son yıllarda ne yaparsanız yapın , ingilice bir web sitesimi yaparsınız tercümanlık mı yaparsınız döviz ile geliriniz olsun yoksa bir hosting ücreti öderken bile amk 5 euro 20 TL yi geçti g.te giriyor

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

yok mu bi 6s temiz alalım

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

2 senede bir 1000 liralık telefon alırım, garanti bitende 3-5 demem satar sıfır telefon alırım yine benzer fiyata.

Altı ucu telefon mk...

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Apple uygulamalara bile %30 zam yapmış kur farkından dolayı. Apple bile yapıyorsa vay halimize. Apple bayağıdır 1 TL = 1 dolar kabul ediyordu mağaza alımlarında.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Tahminimden de fazla zam geldi. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Tahminimden de fazla zam geldi. 

Şansımın en derin en ücra noktalarını mikiyim. Ne güzel 1 ay içinde alıcaktım şimdi aldık havamızı.

7 plus 128gb istiyodum 4199TL idi 5k olmuş. Ya hep beni buluyor böyle şeyler....

Ahh ulan bu dolar ne olucak böyle anasını satıyım aldı başını gidiyor. Bizde bu ürünleri ne dolarla alıyoruz -.- Apple açsın bi fabrika türkiyede 2k'ya 7plus alalım :D

12klık masaüstü 14k oldu 

4.2klık ayfon 5k oldu 

Bu doları düşürmek için ne yapıcaz millet olarak yada devlet ne yapıcak ? 

Dolar eskiden 1.5 liraydı şimdi 3.81 -.-

GodKlaus tarafından 19/Oca/17 04:47 tarihinde düzenlenmiştir

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek

Apple Store da önceki fiyatlar tam olarak neydi? 

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
Toplam Hit: 6950 Toplam Mesaj: 53
vergi zam