folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder İphone Eğimölçer Hakkında (15 Kişinin Ban Yediği Konu)

İphone Eğimölçer Hakkında (15 Kişinin Ban Yediği Konu)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

geçenlerde veritabanı silinmeden bir konu açmıştım iphone eğimölçer bug buldum diye.

düz bir zeminde

hep -1 değerini gösteriyor diye.

tbt de herkes benimle dalga geçmişti konuda. 15 kişi ban yemişti ..

Onu apple a bildirmiştim.

Telefon ile randevu almıştım randevu saatinde aradılar beni. Bir buçuk saat hatta tuttular ve kademe kademe yükselerek herkese aynı durumu anlata anlata yoruldum. Sonunda defalarca farklı iphone 6 ve 6plus ile denediler ve sonunda kabul ettiler. Hatta telefondaki temsilci çok şaşırdı :)

İphone 6 ve 6 pluslarda eğimölçerde olan bir hata olduğu onaylandı ve ilk defa ben bildirim yapmışım.  

ipad mini hediye gönderilimi yapılacak Mayıs ayının ilk pazartesi günü. Bu da 4 Mayısa denk geliyor sanırım :)

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

tebrikler hocam hak ettin, tahribatta boş adamdan çok ne var, kendilerine bakmadan başkalarını kolayca yargılayan "cool" tipler :) 

unbalanced tarafından 19/Nis/15 19:14 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Hocam öyle bir başlık yazmışsın ki, topunun kesilmesinden korkup da oynamayı bırakan çocuklar gibi kimse bir şey yazamamış :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yalnız senin telefon sorun var hocam. Bendekini kılıfla ölçüne -1 diyor tamamda kılıfsız 0 çıkıyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Azimli şıcan taşı delermiş. Tebrikler hocam.

Sen boşver bu tbt'deki boş kafaları. İlk okuldaki hocam derdi " Boş kafalar boş konuşur"

Sen bak kendi yoluna kim ne derse desin.

Tekrar tebrikler

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Yalnız senin telefon sorun var hocam. Bendekini kılıfla ölçüne -1 diyor tamamda kılıfsız 0 çıkıyor.

hocam defalarca kendi  test telefonlarında denediler.

belkide üretimde bazı telefonlarda olan bir hatadır.

ben kameranın çıkıntısından oluyor diye belirtmiştim ama onun önlemini almışlar kameradan kaynaklanmıyormuş. açıklamasını yaptı teknik abiler :)

bu arada unbalanced ve GodKlaus teşekkür ederim hocam :)

https://getsupport.apple.com/

bir sorun varsa randevu alıyorsun.

onaylamak için iphone den safari üzerinden o linke tıklamak gerekiyor ki iphone nin seri numarasını tanılasın diye.

sonra randevu onaylanıyor.

Saati geldiğinde onlar arıyorlar. Onların beni aradıkları numara : +353 (21)238 6260

ben (18.00) için randevu almıştım 18.00 da telefonum çaldı. Ve karşımda gerçek kişi vardı yani 2-3 dk hatta bekletme filan dahi olmadan şak diye gerçek kişi bağlandı. 18.00 da telefonu aradı yani net olarak. 

Görüşmeler iki parça halinde yapıldı. İlk aramayı anlatıyorum.

İlk konuştuğum bayan sanki sohbet edasında konuşuyordu benimle. 40 yıllık arkadaşmışız gibi konuşması vardı. Asla cıvıklık anlamında söylemiyorum, hava nasıl yağışlı mı orada filan diye sordu, siriyi kullanıyormusunuz diye bir de ağzımı yokladı filan :)

Sorunu anlattığımda önce 2 dk lık bir beklemeye aldı beni. Teknik ekip ile görüştü. Sonra beni onlara bağladı.

Onlar da samimi bir dille yardım etmeye çalıştılar. Bayağı sohbet ettik burada bir dost gibi. Sonra beni beklemeye alıp kendi test telefonlarında denemişler. 

yaklaşık 8-10 dakika bekledikten sonra tekrar döndüler ve evet bizde de böyle bir sorun var dediler. Bir üst düzey kurula bildirim açıyoruz eğer müsayitlerse onlarla görüştürmemiz gerekiyor öncelik ile siz müsayitmisiniz diye sordular.

Evet yanıtından sonra yaklaşık 10 dakika da öyle bekledim bir üst kuruldan ciddi bir tonda erkek ile konuştum. Türkçe konuşuyordu ancak yabancı olduğu belliydi sesinden.

Aynı durumu kendi kişiseliphone 6 sı ile denedi (bu arada anladım ki plus kullanmıyor adam  :) bel ki de apple hediye vermiştir 6 yı. )

Sonuç aynı çıkınca çok ilginç dedi.

Tabi ben her konuştuğum kişiye  kendi şaşkınlığımı anlatıyorum. Nasıl yani ilk defa ben mi bildirdim bu durumu diye vs.

Sonra çok teşekkür etti ve ilk konuştuğum bayan bağlandı. O da tekrar arayabileceklerini, bilgi alıp almak istemediğimi sordu. Evet tabi dedim kapatıık.

ikinci görüşme.

Konuyu açmadan 15 dakika önce tekrar aradı aynı numara bu bayan. Normal şartlarda sistemimizde sizin belirttiğiniz hata daha önce bildirilmiş olsaydı durumun farkında olduğumuz için bu kadar uzamayacaktı. Fakat sistemimizde ilk defa bildirilen bir durum olduğu için  birkaç blok uzağa bağlanmak zorunda kaldık dedi.

Bu soruna yol açan şeyin sebebini sorduğumda henüz araştırılıyor dedi. Tabi yine dost edası ile. Zaten apple yetkilisi ile telefonda konuşanlar bilirler bu konuşma tarzını.

Peki neden arandım ben dediğimde ise size teşekkür etmek amacıyla aradık dedi , Hatayı bildiren ilk kişi olduğum ve uzun süre hatta bekleyip onlara yardımcı olduğum için (yaklaşık 1 buçuk saat) Mayıs ayının ilk pazartesi günü bedelsiz ipad mini gönderimi yapılacaktır dedi.

Çok teşekkür ettim kapattım.

kaç Gb diye sorsam çok mu öküz olurum dedim. :):):):)

hea bir de TR den mi gönderilecek ABD den mi diye soracaktım unuttum.

Bir de niye mayıs ayı diye sonracaktım  da utandım işte...

piradomim hocam hata sadece benim cihazda olan bir şey değil ki. O yüzden cihazı almadılar.

myblackworldweb tarafından 20/Nis/15 15:31 tarihinde düzenlenmiştir

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

Bence tam numunelik konu amk :d harbi ban gölüne dönmüştü ortalık. Şimdi baktımda o ban yiyenlerden kimse yok konuda :d 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek

hayırlı olsun, çok kulağın çınlamıştır soykırım yaptırdın burda o.O

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bladex38
    bladex38's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Konuyu okuyup seninle dalga geçenlerden biriside bendim ama yazmamıştım konuya şimdi ben şahsım adına özür diliyorum ve tebrik ediyorum hocam seni tabletinde hayırlı olsun :))

Full Destek Notebook Onarım Merkezleri...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Tebrik ederim hocam, iyi yakalamışsın :)

Aynı hatayı alan bir iphone bulsak, bizde bağlansak, ipad mini verirler mi acaba bize de ? :)

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

tebrikler hocam :))

der die das
Toplam Hit: 7091 Toplam Mesaj: 66