İphone Tamirinden Anlayanlar İçeri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

Selamlar müridler bir tanıdık bir telefoncuya bataryası değişsin diye cihazı veriyor adam telefonun ebesini "*****

Şimdi ben bunun soketlerini taktım anakart ısınıyor ama ekranda görüntü yok kurtarma modu vs işlemedi

iTunesa bağlamadım daha açmanın bir yolu var mıdır sizce bu cihazı

Başka telefoncu parçalarını çalmışlar demiş ama ben eksik parça olarak sadece vidalar ve koruyu plakayı kayıp olarak gördüm

No way out
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek

Fotodan tam belli olmuyor ama bord da değişmiş parça varmı? baktınmı ayaklarına ısı felan vurulmuş mu? önce bir bord u incelemek lazım. Birde ekran soketinde bir sorun olabilir.

EDİT : Ekran gelmiyor demişsin. İtunes e bağladın mı peki? görüyormu telefonu? bağlayıp bir test et bakalım ekranlamı alakalı yoksa farklı bir sorun mu.

wordros tarafından 01/May/20 04:48 tarihinde düzenlenmiştir

alektamovikmovik
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Telefon bu şekilde çalışsa bile çok sürmez ısınıp kendini kapatır. Zira işlemci açıkta. Üstündeki metal koruyucu yok. O koruyucunun altında termal macun var. Macun işlemcinin ısısını metal işeyip soğutuyor.

Batarya değişen adamın işlemci ile ne işi var? Kaldı ki iPhonelar bataryası en kolay değişen telefonlardan 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    wordros bunu yazdı

Fotodan tam belli olmuyor ama bord da değişmiş parça varmı? baktınmı ayaklarına ısı felan vurulmuş mu? önce bir bord u incelemek lazım. Birde ekran soketinde bir sorun olabilir.

EDİT : Ekran gelmiyor demişsin. İtunes e bağladın mı peki? görüyormu telefonu? bağlayıp bir test et bakalım ekranlamı alakalı yoksa farklı bir sorun mu.

Yarın daha detaylı fotoğraflarını çekeyim şimdi kapattım geri cihazı

Bataryayı değiştir diye vermişler bu şekilde geldi cihaz 

No way out
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Telefon bu şekilde çalışsa bile çok sürmez ısınıp kendini kapatır. Zira işlemci açıkta. Üstündeki metal koruyucu yok. O koruyucunun altında termal macun var. Macun işlemcinin ısısını metal işeyip soğutuyor.

Batarya değişen adamın işlemci ile ne işi var? Kaldı ki iPhonelar bataryası en kolay değişen telefonlardan 

Hocam aslında açıp iclouda yedeklememiş resimleri alsam yeterli 

Ya da o metal koruyucuyu bir şekilde çıkma bulurum 

Ben de bilmiyorum şarj değiştirme işinden nasıl anakartta girmiş işlemciye girmiş kısa devreden şüpheleniyorum aslında ama işlemci takar takmaz ısınmaya başlıyor

No way out
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek
    SaviorAngel bunu yazdı
    wordros bunu yazdı

bord u bile değiştirmiş olabilir.

alektamovikmovik
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    wordros bunu yazdı
    SaviorAngel bunu yazdı
    wordros bunu yazdı

No way out
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek
    SaviorAngel bunu yazdı
    wordros bunu yazdı
    SaviorAngel bunu yazdı
    wordros bunu yazdı

Parçalarda bir oynama yok macunlar harici. Pc ye bağlamayı denedin mi ?

alektamovikmovik
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bir insan mal bile olsa bu kadar zarar veremez telefona. Youtube videosundan kör bile koklaya koklaya bataryayı değişir. 

Bu telefonun anakartı dızlayıp yerine elinde olan bozuk anakartı taktı tahminim. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    wordros bunu yazdı
    SaviorAngel bunu yazdı
    wordros bunu yazdı
    SaviorAngel bunu yazdı
    wordros bunu yazdı

Parçalarda bir oynama yok macunlar harici. Pc ye bağlamayı denedin mi ?

taktım görmüyor pc telefonu

işim garibi telefonun gerçek sahibinin umrunda değil yani onlar çöp olarak verdi bana ben bunu hayata döndürürsem bana kalacak anlaşılan 

anakartta kısa devre olabilir mi nasıl anlarım ya da anakartı değişmiş mi onu nasıl anlayabilirim

No way out
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

batarya problemli olmasın? :)

noname tarafından 01/May/20 18:08 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
Toplam Hit: 1451 Toplam Mesaj: 16
iphone tamir