Ipod Alternatifi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    o6u2
    o6u2's avatar
    Erkek

flac çalan cowon'lar var. fiyatları da ideal gözüküyor.

ayrıca konu içinde philips önerilmiş, ben mp3 playerda philipsten uzak durmanı tavsiye ederim hocam :)

iriver gibi alternatifler de düşünülebilir.

geçen sene bi arkadaşın zen xfi-2 sini denemiştim ses kalitesi çok tatmin ediciydi. xfi-3 de iyidir herhalde. flac de çalıyor. x-fi serisi creative'in high-end müzik çaları. tabi kulaklık çok daha önemli bir etken, mp3 çaları aldığın paranın belki iki katına varan paralara bi kulaklık alacaksın zannımca audiophile'lik var biraz şeyhte :)

http://kocaer.me
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

samsung yp t9 var yıllardır kullanıyorum, yeni serilerine bakabilirsin.

der die das
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Philipsin ucuz katmandaki ürünlerinin ses kalitesi hakkaten iyidir. heralde mp3 çaları da öyledir ama surround efekti mi koyyor ne koyyor ses güzel çıkıyor ama gercek ses gibi değil.

Hifimanda DAC varmış kulaklığı da o klas bişi alırsam fayda edebilir ama tabi dinlemeden karar vermemek lazım 700 dolarlarda falan geziyor.

Creative e ses konusunda güvenirim herzaman

Neden ipod almıyorsun diyorsanız iki sebebi var. ITunes dan nefret ediyorum. PClerime Itunes kurmak istemiyorum ve güzel flaclarımı 128 bit mp3lere cevirmek istemiyorum. Bi mp3 atıcam diye itunes kuracam update edicenmi dicek, login olacam medialara girecem medyaları atacam syncronize yapacam ölme eşeğim ölme.

Onun dışında çoğunluğun kullandığı mallardan uzak durma gibi bir saplantım var. Örneğin herkezde iphone var ben o malı çok üstün özellikli bişey olmadıkça almam. Mesela Ipad 1 kullanıyorum çünkü o çıktığında o ayarda bi tablet yoktu. ama bugun alsam ipad almam.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek

rockbox'a bir bak. ipod için bütün o itunes olaylarını çıkartıyorsun aradan. cihazdan keyif alıyorsun hakikaten. yok illa ipod olmasın diyorsan hifiman veya cowon iyidir.

Aman, kendini asmış yüz kiloluk bir zenci, Üstelik gece inmiş, ses gelmiyor kümesten; Ben olsam utanırım, bu ne biçim öğrenci? Hem dersini bilmiyor, hem de şişman herkesten. İyi nişan alırdı kendini asan zenci, Bira içmez ağlardı, babası değirmenci, Sizden iyi olmasın, boşanmada birinci... Çok canım sıkılıyor, kuş vuralım istersen.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Philipsin ucuz katmandaki ürünlerinin ses kalitesi hakkaten iyidir. heralde mp3 çaları da öyledir ama surround efekti mi koyyor ne koyyor ses güzel çıkıyor ama gercek ses gibi değil.

Hifimanda DAC varmış kulaklığı da o klas bişi alırsam fayda edebilir ama tabi dinlemeden karar vermemek lazım 700 dolarlarda falan geziyor.

Creative e ses konusunda güvenirim herzaman

Neden ipod almıyorsun diyorsanız iki sebebi var. ITunes dan nefret ediyorum. PClerime Itunes kurmak istemiyorum ve güzel flaclarımı 128 bit mp3lere cevirmek istemiyorum. Bi mp3 atıcam diye itunes kuracam update edicenmi dicek, login olacam medialara girecem medyaları atacam syncronize yapacam ölme eşeğim ölme.

Onun dışında çoğunluğun kullandığı mallardan uzak durma gibi bir saplantım var. Örneğin herkezde iphone var ben o malı çok üstün özellikli bişey olmadıkça almam. Mesela Ipad 1 kullanıyorum çünkü o çıktığında o ayarda bi tablet yoktu. ama bugun alsam ipad almam.

hoca şimdi o iş öyle değil, sen kaliteli ses veren bir cihaz arıyorsun, şimdi ipod en iyisi diye birşeyde yok en iyisinin hangisi olduğu hangi chip i kullandığına göre değişir, creative in ürünleri profesyonel olmadığını söyleyebilirim.(misal emu usb audio ses kartları üretiyorlar ama hiç bi prodüktör tercih etmiyor, çünkü sesler kristal berraklığında değil.) şurdan kontrol et: http://www.everymac.com/systems/apple/ipod/ipod-faq/ipod-processor-type-portal-player-samsung.html

ayrıca apple ın A6 chip ses kalitesi olarak iyi. şimdi sandisk e bok atmamak lazım Sansa Fuze+ flac fln çalıyor. dediğim gibi en iyi chip hangisinde varsa onu satın al. ses kalitesi için bu önemli. ayrıca kulaklık çok önemli ses kalitesi için profesyonel bişey arıyorsan şöyle birşey http://www.akg.com/site/products/powerslave,id,1082,pid,1082,nodeid,2,_language,EN.html hiç olmadı bunu satın alman lazım http://www.akg.com/site/products/powerslave,id,1064,pid,1064,nodeid,2,_language,EN.html

tabi ses kalitesini önemsiyorsan...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek

gerçekten müzik dinlemek istiyorsan kesinlikle cowon alacaksın. 

mp3 değil flac dinleyeceksin ve farkı göreceksin :) 

http://www.cowonglobal.com

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Selanikli
    Selanikli's avatar
    Erkek
    mehmetdiyebiri bunu yazdı

philips gogerar raga güzel. 20 saate kadar şarjı gidiyo. flac de çalıyo (yazıyor ama henüz denemedim) fiyatı da gayet hesaplı.

aynen hocam güzeldir bende var mavisinden ama bende denemedim hiç flac çalıyor mu diye ama bence çalıyordur süper bir şey full sound özelliği var ufak olduğundan 10 numara çakmak cebine atıyorum unutuyorum kalıyor orda :D

< id="Search" ="/Search.asp" method="POST" name="Search">< ="text" name="search" />< ="submit" name="B3" value="Ara" />
    Selanikli tarafından 10/Oca/13 15:16 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Hocam senin ilacın sansa clip plus + rockbox firmware.

İlla sandisk olmaz diyorsan rockbox firmware destekleyen diğer cowon, iriver ya da eski ilk nesil ipodlardan varsa onu kullanabilirsin.

http://www.rockbox.org/

Rockbox candır, flac dahil envai çeşit formatı destekler, equalizer desteği var, var da var.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

çok mp3 çalar kullandım ama içlerinde en güzeli ipod nano idi.. şahane bir ses çıkışı vardı. üstelik sapasağlam dı :)

ama üst seviye cihazlar illa ki var. flac çalınacaksa sadece cihaz yeterli olmayacaktır. kaliteli bi kulaklıkta gerekecektir.

kullanmadım ama kalitesini çok kez duyduğum cowon cihazlara bakabilirsin. kulaklık akg falan olabilir. sana kalmış :)

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Türkiye'de Cowon'ları nereden temin edebiliriz?

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
Toplam Hit: 3313 Toplam Mesaj: 34