folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İran Kendi Savaş Uçağını Üretti Hayırlı Olsun

İran Kendi Savaş Uçağını Üretti Hayırlı Olsun

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    İran%20kendi%20savaş%20uçağını%20üretti

Resmi İRNA ajansının haberine göre, "Azarakeş" adı verilen uçak, Savunma Bakanı General Mustafa Muhammed Najar ve diğer askeri yetkililerin katıldığı törende, İsfahan kenti üzerinde deneme uçuşu yaptı.

Haberde, bölge valisi Murtaza Bahtiyari'nin "Topraklarımızda imal edilen bu savaş uçağının başarısı, ülkemizin teknolojik başarısının bir örneğidir. ABD'nin bölgedeki müttefiklerine silah sattığı bir dönemde, ülkemizin uzmanları İran'ın askeri alanda kendine yeterliliğini sağlamak için günlük ilerlemeler kaydetmektedir" dediği belirtildi.

İran, Eylül 2006'da Amerikan savaş uçağı F-5'e benzer bir uçak geliştirdiğini açıklamıştı. Tahran, Amerikan F-18 modeli üzerinden bir başka savaş uçağı da geliştirmişti. ABD ise geçen hafta, Suudi Arabistan'a 20, İsrail'e 30 ve Mısır'a 13 milyar dolarlık askeri yardım yapılacağını açıklamıştı.

haber 7 

bir biz yapamadık. bu yüzden dışa bağlı olduğumuz için utanıyorum helal olsun müslüman bi ülke kendi uçağını üretti.güzel ama :(

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omer1984
    omer1984's avatar
    Erkek
    rene hoca şu uçak işine bi el atsa bizde üretcez ama :)

lisan-ı münasip....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xous
    xous's avatar
    Erkek
    adamlara brawo be iran kadar olamadık

sokayım onun tezine...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    aslında hiç zor değil elektronik yazılım ve donanım abd den aldığımız uçak malzemelerinin bir örneğini yaparak yapabiliriz. ama buna karşı çıkan birileri var diye düşünüyorum.tofaş fiat da karşı olur.abd ajanları bizim mühendislerimizi öldürmüştü intihat etti diye kim vurduya getirdiler. keşke bizde yapsaydık böyle bişey 90 aydır uğraşıyoruz ama. çok az. iran abd ile ab nin önünü kesiyor helal diyorum.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    o isim ne öle yaw "esrarkeş" der gibi :D ama helal olsun elin oğlu yapıo :P
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    armagedon
    armagedon's avatar
    Erkek
    Bizde Anca F*16 ları F*20 ye Çeeviririz Modifiyeyle..A.q. Neyse Bunada Sükür Biz İmal Edemesek Bile Baya Bi Alet Hedevat Elimizde Çok Şükür.. Bravo Adamlara.. Bize Yollamazlar İnsallah..:F

İnsan Gibi Yaşa...Adam Gibi öL..! Ekmeğini Böl.. Vatanını Böldürme..!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek

komedi ak :)
    f 16ları çevririz diyen arkadaşara:
    o uçak sıfırdan üretilme bi uçak değil arkadaşlarım iranın psikolojik savaşının bir parçasıdır.rus miglerini biraz değiştirip alın size iran uçağı diye kakalıyorlar iyi de yapıyorlar aslında.şu an iranın ürettik dediği çok sayıda şey sovyet,rus silahıdır
    türkiyede dünyanın en büyük hava filolarından biri yok ordumuz şöyle böyle yapar demeyin,yakında en yeni savaş uçakları JSF ler katılıcak türk ordusuna.İranlılar editliyip koyuyo,bu marifet değil psikolojik savaş haricinde

bkz:uçan bot (78 de  kullanılıyordu,TSK gereksiz olduğu için almadı,su yüzeyindeki sıkıştırmadan faydalanıp zıplıyotdu olay bu)
    bkz:yaptık deidkleri roketler (güdüm özelliği yok )
    Gözünüzde büyütmeyin bu iranı.Biz yıllar önce yapımına başladık uçaklarn ve çok sayıuda parçanın üretimi de ülkemizde yapılıyor..Parçadan  öte zırhlı raçlar,insansız uçaklar,deniz savunma sistemleri,obüsler ,füze rampaları vs vs

not:bu  irandaki uçak olayı yeni değil baya eski bi mevzu

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    philist
    philist's avatar
    Erkek
    Sana katılıyorum dostum. Halimiz içler acısı. İnşaallah bir gün biz de üretiriz. Bunun için üzerime düşeni yapıyorum. Yapmayanlar utansın hacı. Eminim forumdaki bir çok kişi de bir google, bir F 35 üretme hayali ile yaşıyor bunun için çabalıyor. Ya da tek başıma ben yırtınıyorum. Olsun safımı belli ediyorum ya.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    8mm
    8mm's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Bu konuda neden herkes herşeyi biliyor? Ve nasıl biliyor?

Askeri malzeme,askeri personel sivil insanların,herkesin bilmesi gereken bir mevzu değil ki?

Bizim insanımız ne kadar da çok şeyi biliyor. Yolda giden adam biryer sorar bilmesende anlatmaya çalışırsın hem kendi zamanından yersin hem de karşındaki adamın zamanını öldürürsün yanlış yere gönderirsin,üstünede okkalı bir küfür yersin.

Ne oluyor bize ya?

Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın. 8mm@tahribat.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek
    ya anasını satim yaptılarsa yaptılar.. hepsinin a.q!! biz zırhlı araçlar üretme konusunda iyiyiz..

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    qaMbLer
    qaMbLer's avatar
    Erkek
    8mm bunu yazdı:
    -----------------------------

Bu konuda neden herkes herşeyi biliyor? Ve nasıl biliyor?

Askeri malzeme,askeri personel sivil insanların,herkesin bilmesi gereken bir mevzu değil ki?

Bizim insanımız ne kadar da çok şeyi biliyor. Yolda giden adam biryer sorar bilmesende anlatmaya çalışırsın hem kendi zamanından yersin hem de karşındaki adamın zamanını öldürürsün yanlış yere gönderirsin,üstünede okkalı bir küfür yersin.

Ne oluyor bize ya?

-----------------------------

ben onu zevk olsun die yapıorum bildigim yeride yanlıs tarif ediorum ck mutlu oluorum ^^^^

Burdan bütün kızlara sesleniyorum. Malın Varsa Zekatını Vereceksin Kardeşim
Toplam Hit: 3407 Toplam Mesaj: 27