folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder İş Veren Olarak Hafta Sonu Dışarıya Çıkabilir Miyim ? ( Evraklar )

İş Veren Olarak Hafta Sonu Dışarıya Çıkabilir Miyim ? ( Evraklar )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Gerçekten çevirip ceza yazıyorlar mı yahu. 2-3 gündür şehirlerarası yolculuktu, hastaneydi, gece 3te MR çekimiydi fıldır fıldır yollardayım. Hiç yasak yokmuş gibi kalabalık trafik. Ne bir polis ne çevirme. Bilmiyorum. Salın o zaman aq bu kadar stres ediyorsunuz bizi izin çıkarmak için. Sanki gece vakti arabaya bulaşıyor hastalık. 

Günlük vaka 55k olmuş kitap basıyorlar Türkiyenin covidle başarılı mücadelesi diye..

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugur0
    ugur0's avatar
    Erkek

şu örnek gösterdiğiniz kağıdın hiçbir geçerliliği yok resmiyette onu söyleyeyim yani:D sadece o şekil kaşeli kağıt gösterirseniz yazmak isteyen yazar cezayı yinede^^

imza
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek
    ugur0 bunu yazdı

şu örnek gösterdiğiniz kağıdın hiçbir geçerliliği yok resmiyette onu söyleyeyim yani:D sadece o şekil kaşeli kağıt gösterirseniz yazmak isteyen yazar cezayı yinede^^

Hocam dümenden otobüs bileti iyi midir?

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    strike
    strike's avatar
    Erkek

Cikarsin hocam, ceza yazilirsa sulh ceza hakimligine idari para cezasina iliskin itiraz dilekcesi verip iptal ettirebilirsin. Sokaga cikma yasagi nedeniyle idari para cezasi yazilan birinin dilekcesini yazmistim, cezanin reddine karar verildi. Sokaga cikmak, temel anayasal hak ve ozgurluklerden olan seyahat ozgurlugu kapsaminda degerlendirildigi icin yazili genelgeyle bu hakkin kullaniminin engellenmesi hukuka aykiri bulunuyor mahkemelerce. Temel anayasal hak ve ozgurlukler sadece savas ve seferberlik gibi olaganustu durumlarda kanun ile sinirlandirilabiliyor, genelgeyle bu haklarin kullaniminin sinirlandirilmasi mumkun degil. Ayrica 3.150 TL idari para cezasi da yine hukuka aykiri, kabahatin haksizlik icerigi ile failin kusuru ve ekonomik durumu arasinda nasil bir iliski olduguna bakilmadan 2020 yeniden degerleme oranlarina  gore (789-3.180 TL) ust sinira cok yakin idari para cezasi kesiliyor. Umumi Hifzisihha Kanunu'nun 282. maddesinde de 2020 yili yeniden degerleme oranlarindan ayri olarak ust sinir zaten 1.000 TL olarak belirtilmis. Sokaga cikma yasagi nedeniyle yazilan idari para cezasi komple hukuka aykiri yani hocam, yazilirsa direkt itiraz edin.

strike tarafından 10/Nis/21 17:35 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek
    strike bunu yazdı

Cikarsin hocam, ceza yazilirsa sulh ceza hakimligine idari para cezasina iliskin itiraz dilekcesi verip iptal ettirebilirsin. Sokaga cikma yasagi nedeniyle idari para cezasi yazilan birinin dilekcesini yazmistim, cezanin reddine karar verildi. Sokaga cikmak, temel anayasal hak ve ozgurluklerden olan seyahat ozgurlugu kapsaminda degerlendirildigi icin yazili genelgeyle bu hakkin kullaniminin engellenmesi hukuka aykiri bulunuyor mahkemelerce. Temel anayasal hak ve ozgurlukler sadece savas ve seferberlik gibi olaganustu durumlarda kanun ile sinirlandirilabiliyor, genelgeyle bu haklarin kullaniminin sinirlandirilmasi mumkun degil. Ayrica 3.150 TL idari para cezasi da yine hukuka aykiri, kabahatin haksizlik icerigi ile failin kusuru ve ekonomik durumu arasinda nasil bir iliski olduguna bakilmadan 2020 yeniden degerleme oranlarina  gore (789-3.180 TL) ust sinira cok yakin idari para cezasi kesiliyor. Umumi Hifzisihha Kanunu'nun 282. maddesinde de 2020 yili yeniden degerleme oranlarindan ayri olarak ust sinir zaten 1.000 TL olarak belirtilmis. Sokaga cikma yasagi nedeniyle yazilan idari para cezasi komple hukuka aykiri yani hocam, yazilirsa direkt itiraz edin.

Hocam bilgi için teşekkür ederim. Dilekçenin örneği varsa paylaşabilirmisin? İşine lazım olanlar yararlansın?

alektamovikmovik
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kanoonline
    kanoonline's avatar
    Erkek

iş adresinle ikametgah adresin arasında yakalanırsan sorun yok. alakasız yerde tutarlarsa açıklaman lazım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Film yapımcısı adına kaşe yaptırıp sahte izin belgesi yazıp altına kaşe vurup gezen tanıdığım var. Bir kaç sefer polis çevirmiş. Kağıda üstün körü bakıp tamam geç demiş. :)

Bunları detaylı inceleyen yok zaten geçen yıl seyahat yasağı varken arkadaşım 1100 km yol yaptı 4 çevirmede sahte belgeyle geçti :)

Kendine İyi Bak ..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

Elektrikciyim arızaya gidiyorum diyorum gidemezsin diyor izin belgen olması lazım diyor. Haliyle müşteri elektrik kesik kombi çalışmıyor çıktım ulan 300m ötede beni mi bekliyor çevirme yasak diyor tutanak tutacak adam fabrikada çalışıyorsun ancak orda çalışırsın diyor ben mukellefim evraklar bunlar oda kaydı vergi levhası kimlik hepsini verdim hala olmaz diyor. Anlatıyorum senin elektrik arıza olsa ne yapacaksın? Elektrik arızaya cagiriirm diyor bak bak sanki elektrik arıza haspamin kaçağını bulacak dedim bu cezayı kes sen bana inan artık arızayı yapacak takatim kalmadı dedim sonra sen arıza diye geziyorsan ne yapacaz hava soğuk deli mi sikti beni gezeyim amk yazmadı ama anamdan emdigim süt burnumdan geldi gittim arızayı yaptim

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Dün şunu anladım ki hocam yaşadığın ile göre yasaklar var :D

Dayım uşakta evin önüne çıksa polis gelip geçiyor sorguluyormuş.

Ben istanbuldayım markete gittim dün herkes dışarda ve büyük çoğunluğunda maske yok. Sahile inip yürüyeyim diye düşündüm inan kalabalıktan geri döndüm yürüyemedim.etrafta denetleyen bir tane polis zabıta bekçi yok.

Kimsenin sikinde değil yasaklar. Nah biter pandemi bizde.

arkadaşı da samatyada polis durdurmuş yürüyüş yaparken. işte kimlik istemiş sorgulamış falan sohbet etmişler. Ceza gelmez de gelirse de e devletten itiraz et siliniyor demiş.

özetle şu an MIŞ gibi yapılıyor. ne zaman ki covid yeter artık bulaştığım ben gidiyorum türkiyeden derse o zaman pandemi biter.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

Sıkıntılı tamamen polisin insiyatifinde. Tedavim nedeni ile bir diş polikliniğine akşam gidip yaptırıyorum dişleri, kısa mesaj atıyorlar tedavi nedeni ile bla bla diye, saat 10 gibi çevirmeye girdim. Polis 10dk bekletti. Bu mesaj geçerli değil bir dahakine acımam diyerek izin verdi.

Toplam Hit: 3681 Toplam Mesaj: 27
pandemi