folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder İş Veren Olarak Hafta Sonu Dışarıya Çıkabilir Miyim ? ( Evraklar )

İş Veren Olarak Hafta Sonu Dışarıya Çıkabilir Miyim ? ( Evraklar )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

Merhabalar, 

Hafta sonu zorunlu olarak annemin yanına gitmem gerekiyor. Bir arkadaşım matbaa sahibi, iş veren olarak 

- Vergi Levhası ( Üretici koduyla ) 

- İmza Sürküsü

- E-Devletten bağkurlu olduğuna dair belge

Telefonunda bulunsun sorun yok dedi.

Benim hala şahış şirketi açık, 

Vergi Levham ayakkabı üreticisi ana faaliyet koduyla, ve altında parekende internetten satış koduyla açık. 
    İmza sürküm var, Bağkur girişi ve faaliyeti devam etmekte. Altımda çalışan sigortalı biri yok. 
    Muhasebecim de, iş veren olduğunu gösteren başka belge yok bunlar yanında olsun dedi. 

Mağazam kapalı, ama mağaza kapanışı henüz maliye tarafından gerçekleşmedi. Zaten adresi eve taşıdım memur gelene kadar hala başka semtte mağazam var gözükmekte.

Sizin yönergeleriniz nedir ? 
    Cumartesi ve Pazar yasaktan muaf olabilir miyim ?
    Ekstra belge lazım mı ? 

Taksi ile gidip geleceğim çalışıyorsalar, yada o arkadaşla onun aracıyla gidip geleceğim.
    Polis çevirmesinde sorun oluşur mu, zorluk çıkarırlar mı bahenemiz nedir .) 

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

Edit ; Polis arkadaşımla araştımda şimdi, İst.'da şehir içi sorun olmaz evraklarını yanına al yeterli dedi 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

Buda edit 2 garanti olsun ; Faaliyet kodlarım ; 

+ DERİDEN AYAKKABI, MES, BOT, ÇİZME, POSTAL, TERLİK, VB. İMALATI (TAMAMIYLA TEKSTİLDEN OLANLAR İLE ORTOPEDİK AYAKKABI VE KAYAK AYAKKABISI HARİÇ)

+ RADYO, TV, POSTA YOLUYLA VEYA İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILAN PERAKENDE TİCARET

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek

sen bu belgeleri hazırla zaten açıklama yapmana gerek kalmaz.

imzayı bıraktım basıyorum artık
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek
    dertli bunu yazdı

sen bu belgeleri hazırla zaten açıklama yapmana gerek kalmaz.

Hepsi tam sorun yokta

Vergi levhasını çıkarırken 

Perekende satış faaliyet kodu vergi levhasında çıkıyor. Ayaklabı üreticisi çıkmıyor. Ama sicil kaydımda ve faaliyet kodlarımda üretici olduğum gözüküyor.

Pdf düzenleme ile el ile eklesem ne olur ki acaba ? Sonuçta faaliyet kodum var sicilimde var, sadece vergi levhasında çıkmıyor. Sebebi de, ana faaliyet kodunu internet satışı olarak aldırmam ikincil faaliyet kodunu üretici olarak göstermem

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Film yapımcısı adına kaşe yaptırıp sahte izin belgesi yazıp altına kaşe vurup gezen tanıdığım var. Bir kaç sefer polis çevirmiş. Kağıda üstün körü bakıp tamam geç demiş. :)

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

Haftasonu calisma izni diye bir evrak cikar google aramalarinda orneklerini bulabilirsin ve altina sirket kasesini basip imza at. Polis durdurursa o evragi gosterir gecersin

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek
    blackhammer bunu yazdı

Haftasonu calisma izni diye bir evrak cikar google aramalarinda orneklerini bulabilirsin ve altina sirket kasesini basip imza at. Polis durdurursa o evragi gosterir gecersin

Hocama katılıyorum. Örnek evraklardan bul çıkart kaşeni bas yanında tek onu gezdir. İş durumunu sorguladıklarındada zaten çalışıyor ve sigortalı gözüktüğün için sorun çıkmaz. Ama diğer vergi levhası vb. evraklarda çoğu polis anlamıyor yada çok böyle her dükkanı olan piyasaya çıktığı için sıkıntı yaratıyor. Genelde birde durdurulduğunda sadece şöföre soruyorlar. Ticarileri durdurduklarını görmedim ve ticariler çalışıyor.

alektamovikmovik
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

Hocam zaten adamlar o kadar adam çeviriyorlar hangi birini tam araştırsın etsin, belgeyi görüp geç diyorlar çoğunlukla.
    Tanıdığım kafeler, oteller vs bi tane a4 e çalışandır yazısı hazırlayıp altına kaşe imza çakıp veriyor zaten herkes onu gösteriyor, sorun olmuyor.
    Başta zaten bir entegrasyon hede hödö de yoktu şmdi var mı bilmiyorum bunu doğrulayabilecekleri.
    Ben de aynı şekilde bi kağıt hazırlattım tanıdık kafeye imzalı , kaşeli. Çevirirlerse onu gösteririm diye yanımda taşıyorum da daha çevrilmedim güzegahımda.

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek

Hocam bi tane otobüs bileti ayırttır. Çevirirlerse mesajı göster geç. 

Seyahat edenler kısıtlamadan muaf.

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

keşke burdada sokağa çıkma yasağı olsa cumartesi ense yapsam :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
Toplam Hit: 3672 Toplam Mesaj: 27
pandemi