İş Yerindeki Eğitim Durumum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Devlet kurumu olsaydı izin hakkın vardı ama özel sektör olunca pek öyle bir imkanın olduğunu düşünmüyorum. Aranan elemansan göz yumarlar yoksa işin zor.
    Git aile hekiminden rapor al, başka bir şeyi de bahane edip çıkarmasınlar..

vatandaşa kafam girsin!..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı
    mizahi bunu yazdı

anayasa madde 42

Madde 42 - Kimse, eğitim ve öğretim haklarından yoksun bırakılamaz. 

http://www.basarmevzuat.com/dustur/kanun/5/2709/a/2709sk-01.htm

http://forum.memurlar.net/konu/1587395/

Ne alaka hocam? adamı zorlamı tutuyolar işyerinde?

bu kanun 4a yi da kapsar, 4b yi de, 4c yi de seyh. isyerine aldigin adami nasil 40 saatten fazla calistiramiyorsan, egitim almak istiyorsa, isyerinden okulu icin belirli bir izin vermek zorundasin. 

ben ozelde de calistim, devlette de. sikiyorsa izin vermesinler. masaya dayanma, yasaya dayan :)

All I need is a possibility.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

@mizahi hocam abd ile kariştırmıyosun değil mi :)   eğt öğr haktır ama iş kanununa göre işçinin tanımı işverene bağlı emir talimatlarında çalışan vs. bağımlılık var. keşke anayasal hak diye izin veren işverenler olsa. işçinin temel hakkı olan ucrette sıkıntı var daha. kamuda da mesai saatleri icinde yasak. ama gecici 1 2 gun idarı ızın alabiliyosun o da zor olmakla birlikte idareciye bağlı. tavsiyem kötü olmamak, bir seferlik rapor olabilir ya da konusabilirsin. 

işten cıkarmanın da sartları belli özursuz 3 gun gec gelmek 2 gun gelmemek vs. bunlar harıcınde bir özürün varsa bildirirsin. vermeseler de ihbar tazminatı ve veya kıdem tazminatı ödemek durumundalar.

///______________
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saposcol
    saposcol's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam bende uzun süre çağrı merkezinde çalıştım. Özel sektörde yok okulum vardı, eşim hastaydı çocuğum doktora gidecek gibi kişisel özel durumlar pek önemsenmiyor..

Yöneticilerinle süper iyi geçinip izin koparabilirsin, vardiyanı ayarlatabilrisin. Yada bazı günler için rapor alacaksın. Başka alternatifi yok.

Yasal süreci bilmiyorum, diyelim ki izin süren var. Eğer bunu kullanmak istiyorum dersen yada  bir şekilde kullanırsan, en kısa zamanda alakasız hatalarından dolayı işten çıkarılırsın.

En basiti, performansını beğenmezlerse ik tarafından izleme süreci başlatılır, iki kere uyarılır üçünde işten çıkarılırsın.

Hakedeni hayatıma sokarım, haketmeyenin hayatına sokarım..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

Isci sallamiyor, isveren sallamiyor, o madde ne icin var o zaman. Ustad bari sen yapma. 

Bunun uygulamasi devlette zaten var. egitim durumu icin tayin isteyen bile var. Ozel sektorde de belirli bir kesimde uygulamasi var. Isci vazgecilmezse, gelecek vaad ediyorsa, onu zaten isveren bile gonderiyor. Ama siradan bir iste calisan adam da okumak istiyorsa, isten cikmayi da goze alacak, dava acmayi da, haklarini aramayi da. O kanunu oraya isci mi koymus, devlet koymus. Ama suistimal ama yararina, sonunda bir ucundan egitim sektorune bagli tutsun da vatandasini ben her zaman destekliyorum.

All I need is a possibility.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Sevgili Kardeşlerim,

İş yerinde durumu tatlıya bağladım. Olmasaydı 5 günlük baş ağrısından rapor alıp yan gelip yatmayı düşünüyorum. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

Sevindim senin adına. 

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    nevorapat bunu yazdı

Sevindim senin adına. 

Eyvallah hocam.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    pikaçu bu iyi haber.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 2315 Toplam Mesaj: 20
hukuk okul i̇s