folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder İşe Yaramayan Fanlardan Vantilatör | Nasıl

İşe Yaramayan Fanlardan Vantilatör | Nasıl

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ari41
    ari41's avatar
    Homo
    ilteris bunu yazdı
    ari41 bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı
    KasiRGamsi bunu yazdı

usb kablolari varsa onlarla kasaya baglayip elektirik verebilirsin

usb kabloları derken hocam. Direk anakart a taktığımız 4 pin dalgası var ucunda.

Ben pc fan indan yaptim evde kullaniyorum. Basit ama cok kullanışlı.  Buraya resim eklemeyi bilseydim eklerdim görüntüyü 

hocam önce cevap yazarken yukarıdaki gibi butonlara tıklayın sonra göz at deyin resmi seçip upload a basın yüklenir.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

@ari41 aynen hocam bu şekilde diyordum. Siz orda usb den direk bağlamak yerine aradaki Molex kabloyu neden kullandınız onu anlamadım

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ari41
    ari41's avatar
    Homo
    ilteris bunu yazdı

@ari41 aynen hocam bu şekilde diyordum. Siz orda usb den direk bağlamak yerine aradaki Molex kabloyu neden kullandınız onu anlamadım

Sorduğun sorunun cevabini inan bende bilmiyorum neden boyle bi sacmalik yaptim. Direk baglamak varken boyle ugrasmisim. Aradaki kablo olmadanda yapilabilir bence. Bakma küçük  olduguna. Yataga 1 metre mesafede PC masasina koyuyorum  gece cok isime yariyor:)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    ari41 bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

Sorduğun sorunun cevabini inan bende bilmiyorum neden boyle bi sacmalik yaptim. Direk baglamak varken boyle ugrasmisim. Aradaki kablo olmadanda yapilabilir bence. Bakma küçük  olduguna. Yataga 1 metre mesafede PC masasina koyuyorum  gece cok isime yariyor:)

4 lü yaparsam acayip güzel bişey olacak :) 

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı:

hocam önce cevap yazarken yukarıdaki gibi butonlara tıklayın sonra göz at deyin resmi seçip upload a basın yüklenir.

Bu özellik ne zamandan beri var ? 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    DE5TROY3R bunu yazdı

Bu özellik ne zamandan beri var ? 

Ben de yeni üyeyim hocam :) nezaman eklenmiş bilemiyorum 

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

hocam 4 tane dandik fan için koca psu şart mı ? Altta arkadaşın dediği gibi 5V şarj aleti ile hepsini çalıştıraazmıyız ?

Çalıştırır. Ama temel lise fizik bilgisi ve seri-paralel bağlamayı bir araştır derim.

Çalışır ama çok yavaş dönebilir kısacası

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek

Madem böyle bişi yapcan serinlemek için, '' Evde buzlu klima yapımı''na bak nette bir sürü var hem daha serin olur böyle kuru rüzgar üflemez.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    Enquinx35 bunu yazdı

Madem böyle bişi yapcan serinlemek için, '' Evde buzlu klima yapımı''na bak nette bir sürü var hem daha serin olur böyle kuru rüzgar üflemez.

Daha önce öyle bi girişimim oldu ama tek fanla yaptıydım hiç iyi olmamıştı :) 4 fanla güzel olur gibi .

next next next install
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

hocam 4 tane dandik fan için koca psu şart mı ? Altta arkadaşın dediği gibi 5V şarj aleti ile hepsini çalıştıraazmıyız ?

Çalıştırır. Ama temel lise fizik bilgisi ve seri-paralel bağlamayı bir araştır derim.

Çalışır ama çok yavaş dönebilir kısacası

Meslek lisesinde hocalar derse girip zaten salaksınız amk bide size boşua ders anlatmayayım diyip kendi kendilerine triplere giriyorlardı :D  Lisede hiç ders görmedim ben ama seri paralel bilyorum yani aslında benim burada aydınlatmaya çalıştığım nokta 4 fana nekadar enerji lazım tam randıman iin nasıl hesaplanır vs. Bir de aklımda küçük bir devre yapmak o devreye elektrik vermek gibi birşey vardı. Bakalım yaparsam buraya atarım zaten :)

next next next install