folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Isınmayan/Fan Sesi Olmayan(!) Laptop Önerisi

Isınmayan/Fan Sesi Olmayan(!) Laptop Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    abdullahazad bunu yazdı
    iLLuMiNaTi bunu yazdı

9000 Üst limit canlarım :)

hocam hem limit koyup hem istediğin özellikler konusunda çok katı olman biraz garip değil mi?

i5 ayda ryzen 5 düşünüldüğünde, ram veya grafik kartı da belirtmediğim için hayır değil.

Tek konu var zaten ısınmaması ve/veya fanın sessiz olması.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    deja-vu bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    Ccaglayan bunu yazdı

Oyun oynamicak iş için kullanıcam diyorsan bu konuda macbook pro nun üstüne tanımam ha oyun oynicam dersen işler maalesef ki değişir.

macbook görmesek inanıcaz amına koyim :D asdfasdf

cayır cayır bağırıyo aletler, bide ince tiz bi fan sesleri var çok sinir bozuyor.

H serisi + sessiz fan istiyosan workstation serilerinden alacaksın, yoksa her türlü o fan sesini duyarsın. git thinkpad p1 ya da dell precision falan bak. 

Kız arkadaşım Mac Pro 2019 kullanıyor tepe model 2k dolara almıştı, alet Chrome açınca bile coşuyor :D içine Ferrari koyup LPG Motor takmışlar soğutma rezil alet yetişemiyor 

Deme ya o kadar mı ?

O seviyede coştuğunu gerçekten tahmin etmezdim..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Hocam teşekkür edeirm fakat hani bileşenden çok deneyim yada tecrübe ile sabit yada kanıtlanmış soğutma sorunu olmayan sessiz fanlı cihaz arıyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

benim macbookta ilk zamanlar baya bir süre ses cikmadi, sonra fan sesi cikarmaya basladi, ama degistirince kesildi. Suan neredeyse hic ses yok yine..

Hocam intel islemci al öncelikle, amd'yi hic ama hic begenmiyorum. Ben de amd kullaniyorum (laptop degil) ama aldigima bin pismanim.. Isler yoluna girsin ilk isim sanirim kasayi degistirmek olur (ki iyi özellikli bi kasa topladim, tek sikinti amd-- ryzen 7)

Laptop olarak bizde 13 ünc xps var, gayet stabil sessiz calisiyor. Türkiye'de fiyatlari limitini asiyor mu bilmiyorum. Tanidigin birileri varsa almanya'dan falan getirtebilirsin. Biz 1500 euroya aldik bi de vergi iadesiyle 1250 euroya mi ne geldi laptop. Simdi daha da uygun fiyati.

bunu almistik 1238 euroya düsmüs.. 1000 euroya geliyor yani vergi iadesiyle

https://www.computeruniverse.net/de/dell-xps-13-9380-f7wv2-i7-8565u-8gb256gb-ssd-13-fhd-w10

bunlarin daha farkli cok modelleri var onlara bakabilirsin. Yurtdisindan birini bulabilirsen daha iyi olur (iki sikintisi oluyor, garanti ve klavyenin farkli olmasi)

unbalanced tarafından 08/Eki/20 14:56 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

benim macbookta ilk zamanlar baya bir süre ses cikmadi, sonra fan sesi cikarmaya basladi, ama degistirince kesildi. Suan neredeyse hic ses yok yine..

Hocam intel islemci al öncelikle, amd'yi hic ama hic begenmiyorum. Ben de amd kullaniyorum (laptop degil) ama aldigima bin pismanim.. Isler yoluna girsin ilk isim sanirim kasayi degistirmek olur (ki iyi özellikli bi kasa topladim, tek sikinti amd-- ryzen 7)

Laptop olarak bizde 13 ünc xps var, gayet stabil sessiz calisiyor. Türkiye'de fiyatlari limitini asiyor mu bilmiyorum. Tanidigin birileri varsa almanya'dan falan getirtebilirsin. Biz 1500 euroya aldik bi de vergi iadesiyle 1250 euroya mi ne geldi laptop. Simdi daha da uygun fiyati.

bunu almistik 1238 euroya düsmüs.. 1000 euroya geliyor yani vergi iadesiyle

https://www.computeruniverse.net/de/dell-xps-13-9380-f7wv2-i7-8565u-8gb256gb-ssd-13-fhd-w10

bunlarin daha farkli cok modelleri var onlara bakabilirsin. Yurtdisindan birini bulabilirsen daha iyi olur (iki sikintisi oluyor, garanti ve klavyenin farkli olmasi)

Ryzen dan neden memnun değilsin hocam. Yazılımlarda çıkarttığı sornlar falan mı? Ben de bi emulator yüklerken dinden imandan çıkıyordum birkaç ay öncesine kadar da yavaştan bakıp düzeltiyorlar eksikleri. Bu hafta bi yükleme yaptım emulatorde ek bişiler kurmadan sorunsuz çalıştı mesela. Ha ama intel in tadı bi başka tabi :D Ben de bir sonraki sistemimde (muhtemelen öyle birşey hiç olmayacak ahonomi çoh eyi oldundan) intel kullanacam.

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Monster lar hakkında bilgisi olan ?

Teknik servisi olsun, teknik özellikleri olsun, dediğim gibi soğutma muhabbeti olsun

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Ryzen dan neden memnun değilsin hocam. Yazılımlarda çıkarttığı sornlar falan mı? Ben de bi emulator yüklerken dinden imandan çıkıyordum birkaç ay öncesine kadar da yavaştan bakıp düzeltiyorlar eksikleri. Bu hafta bi yükleme yaptım emulatorde ek bişiler kurmadan sorunsuz çalıştı mesela. Ha ama intel in tadı bi başka tabi :D Ben de bir sonraki sistemimde (muhtemelen öyle birşey hiç olmayacak ahonomi çoh eyi oldundan) intel kullanacam.

ben uzun süre donanim bilgisinden geri kaldim hocam. Birinin tavsiyesiyle kendi sistemimi kurdum. Amd ryzen 7 aldirdi bana.  Zaten ilk tokadi sanallastirmadan yedim :) onunla ilgili bir sürü ugras falan, ama genymotion kurdum emulator olarak. Kardesime de bir bilgisayar topladim ona da intel i7 aldim. Arada daglar kadar fark var :)

en basitinden, ikimizde de sivi sogutucu var, onunki 2 benimki 3 lü fan. Onunkinde zerre ses cikmiyor, ben bios ayarlarindan en düsük moda aldim ses bir nevi gitti ama hala var.. :) ki sistemde kasanin kendi fanlarindan 3 tane daha var..  PC acilis dügmesine basiyorum, yaklasik 45 saniyede windows görünüyor. Onunkinde yemin ederim 5 saniyede geliyor :)

Anakart ve cpu haric diger tüm bilesenler ayni. ama sonuc böyle..

Performansindan cok da memnun degilim. Android gelistirme yaparken (xamarin ve flutter) build esnasinda bekletiyor, yine visual studio ilk acilista yine bekletiyor. tam özellikleri böyle

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Geçen bi bilgisayar açtım lenovo tinkped. Termali yenileyem fanı temizleyem diye. Neyse termalleri çaktık kasayı kapatıcam, fanı bulamıyorum aq. Fan yeri boş kaldı. Kafayı yedim. Meğersem hiç fan yokmuş içinde. BİR LAPTOP HİÇ FANSIZ NASIL 5. YAŞ GÜNÜNÜ DEVİREBİLİR AKLIM ALMIYOR

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    iLLuMiNaTi bunu yazdı
    deja-vu bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    Ccaglayan bunu yazdı

Oyun oynamicak iş için kullanıcam diyorsan bu konuda macbook pro nun üstüne tanımam ha oyun oynicam dersen işler maalesef ki değişir.

macbook görmesek inanıcaz amına koyim :D asdfasdf

cayır cayır bağırıyo aletler, bide ince tiz bi fan sesleri var çok sinir bozuyor.

H serisi + sessiz fan istiyosan workstation serilerinden alacaksın, yoksa her türlü o fan sesini duyarsın. git thinkpad p1 ya da dell precision falan bak. 

Kız arkadaşım Mac Pro 2019 kullanıyor tepe model 2k dolara almıştı, alet Chrome açınca bile coşuyor :D içine Ferrari koyup LPG Motor takmışlar soğutma rezil alet yetişemiyor 

Deme ya o kadar mı ?

O seviyede coştuğunu gerçekten tahmin etmezdim..

windows kurmuştur ondandır o. En son 2 sene önce fan temizliği yaptırdım. Şuan mbp 2015ten yazıyorum. sessiz ötesi. metali de buz gibi (oda sıcaklığından biraz daha düşük hissettiriyor)

...said addicted.
Toplam Hit: 5079 Toplam Mesaj: 58
laptop