folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Isınmayan/Fan Sesi Olmayan(!) Laptop Önerisi

Isınmayan/Fan Sesi Olmayan(!) Laptop Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    iLLuMiNaTi bunu yazdı

Monster lar hakkında bilgisi olan ?

Teknik servisi olsun, teknik özellikleri olsun, dediğim gibi soğutma muhabbeti olsun

Soğutmadan emin değilim. teknik servis epey iyiydi. bilgisayarlar güzel, f/p fena değildi 2-3 sene önce kardeşime aldığımızda. 

içini istediğin gibi aç kapat upgrade et garantiyi bozmuyor. ömür boyu fan temizliği hizmeti veriyor. bi kere ssd cortladı bi haller oldu, servise yamulmuyorsam kardeşim sabah götürdü öğlen teslim aldı. izmirdeki şube. gayet iyi gibi yani.

ama tek eksisi malzeme kalitesi diyebilirim, içi zaten standart ama dışı dandik plastik hissi uyandırıyordu. yeni seriler nasıl bilmiyorum yerinde görmek lazım. menteşeleri falan iyi incele

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    iLLuMiNaTi bunu yazdı

Monster lar hakkında bilgisi olan ?

Teknik servisi olsun, teknik özellikleri olsun, dediğim gibi soğutma muhabbeti olsun

abra a5.15.2.1 kullanıyorum. Günlük işlerde pilde kullanımda fan sesi sıfır.Çalıştığını duyamazsın.

Şarja takınca otomatik olarak fan çalışmaya başlıyor.Monster kontrol merkezinden de eco moda alıp yavaş soğutmayı seçersen yine sessizleşiyor ama pilde kullanım gibi sessiz değil ama yine çok sessiz :D

ama çok fazla performans ile işin yoksa ekran kartı olayan bir cihaz alman daha mantıklı gibi mesela lenovo thinkpad serisine bak bir tane rx640 ekran kartlı olan vardı 6240 tl. 

Ya da ekran kartsız ryzen 5-7 4700u 4500u gibi modelleri var incele derim. 

Thinkpad serisinde malzeme kalitesi tartışılmaz bile.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    iLLuMiNaTi bunu yazdı
    deja-vu bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    Ccaglayan bunu yazdı

Oyun oynamicak iş için kullanıcam diyorsan bu konuda macbook pro nun üstüne tanımam ha oyun oynicam dersen işler maalesef ki değişir.

macbook görmesek inanıcaz amına koyim :D asdfasdf

cayır cayır bağırıyo aletler, bide ince tiz bi fan sesleri var çok sinir bozuyor.

H serisi + sessiz fan istiyosan workstation serilerinden alacaksın, yoksa her türlü o fan sesini duyarsın. git thinkpad p1 ya da dell precision falan bak. 

Kız arkadaşım Mac Pro 2019 kullanıyor tepe model 2k dolara almıştı, alet Chrome açınca bile coşuyor :D içine Ferrari koyup LPG Motor takmışlar soğutma rezil alet yetişemiyor 

Deme ya o kadar mı ?

O seviyede coştuğunu gerçekten tahmin etmezdim..

ofiste 40 kişi falanız, ben hariç herkeste 2017 2018 mbp var, yazın çin keranesine dönüyo ortalık , vızır vızır. 

ben de 3-4 ay kullandım, aletin kasa alümnyum olduğundan tüm alet ısınıyo, ellerin falan terliyo

biri  monster sormuş, gördüğüm her monsterda deli fan sesi vardı

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Advanced
    Advanced's avatar
    Erkek

bu bilgisayarı deneyimlemedim ama asus sogutma olarak iyi olduğunu biliyorum 

ama diğer seçenekte ise RTX olarak güçlü olur diye düşünmüştüm :) 

Bütçeyi biraz aşmış olabilirim :)

Son zamanlarda yalan söylediniz mi ? Yalan Söylemek insan doğasının parçasıdır ve herkes yalan söyler.Söylemeyenler ise yalancıdır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    deja-vu bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    Ccaglayan bunu yazdı

Oyun oynamicak iş için kullanıcam diyorsan bu konuda macbook pro nun üstüne tanımam ha oyun oynicam dersen işler maalesef ki değişir.

macbook görmesek inanıcaz amına koyim :D asdfasdf

cayır cayır bağırıyo aletler, bide ince tiz bi fan sesleri var çok sinir bozuyor.

H serisi + sessiz fan istiyosan workstation serilerinden alacaksın, yoksa her türlü o fan sesini duyarsın. git thinkpad p1 ya da dell precision falan bak. 

Kız arkadaşım Mac Pro 2019 kullanıyor tepe model 2k dolara almıştı, alet Chrome açınca bile coşuyor :D içine Ferrari koyup LPG Motor takmışlar soğutma rezil alet yetişemiyor 

bende bunu yazmaya gelmiştim :) performansi cok  iyi aletin ama fan sesi cok rahatsız  edici.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Fiyatı 10K bile yapsak alınacak alet bulmak zor gerçekten ya

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    micropin
    micropin's avatar
    Erkek

2011 yılında 1750 tl'ye asus n53sn serisi i5 işlemcili modelinden aldım. 9 yıl oldu, 9 yıldır sessiz çalışıyor ve fazla ısınmıyor, ısınmadan dolayı restart attığı olmadı. Tek bir kez bile arızalanmadı, sadece güncel programlarla birlikte biraz yavaşladı. Ben de ssd taktım, ram'i 2 katına yükselttim yine canavar gibi oldu. Asus'un şu anki notebooklarını bilemiyorum ama eskiler, tam istediğini karşılıyor.

"Nasıl doğabilirsin ki yeniden önce küle dönmeden..."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

gereksiz pahalı. Kim kime kitlerse piyasası olduğundan dolayı alabilirsin. Lenovo iyidir amma ki aşırı pahalı.

dcpromo tarafından 09/Eki/20 00:28 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
Toplam Hit: 4993 Toplam Mesaj: 58
laptop