folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder İskenderun Limanına Girildi

İskenderun Limanına Girildi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    BosphorusPasha bunu yazdı
    kaygusuz bunu yazdı

Türkiyenin borcu 600 milyara dayanmış.

ske ske suriyeye savaş açmak zorunda Türkiye 

yoksa avrupa abd borcunu öde deyip ülkeyi ele geçirme rolüne geçer

Ülkemiz adeta bir piyon topu gibi sağa sola doğru vurduruluyor 
    ne eskisi gibi Askeri güç ne de hükümet güç karşı çıkamıyor.

asıl işgal izmir nato karargahında başladı 2 ay önce...

NATO (HAÇLI ORDUSU) na bizi sokanların taaaaa hımınaaaa koyam.

Atatürk olsaydı nato mu derdi ?

osmanlı yarım asırdır nato ile savaşmadı mı? şimdi işine gelmiyor haçlı ordusu coniler kardeşimdir diyor birileri. hay senin ...

Türkiye toprakları aynı zamanda nato toprağı diyen bir basbakan var.

ŞEHİT kanları ile beslenen bu kutsal topraklar ne zamandan beridir coni lerin toprağı oluyor ?

arkadaş bana ülkenin şu borcunu bi gösterebilirmisin? yanlış anlama ülkenin derken DEVLETİN borcundan bahsediyorum. yoksa şirketlerin dış borçları sadece kendilerini ilgilendirir o manada. şirket borçları dıışında türkiyenin aldığı borç neymiş de o kadar olmuş? ciddi ciddi istiyorum bunun belgesini senden?=

googleden araştır.
    veya maliye bakanlığını ara sor. veya hazine müsteşarlığını

ayrıca eklemediğim hataydaki suriyelilere maaş bağlandığı iddiası...örtülü ödenekten suriyelilere maaş bağlandığı iddiası var. yetimin hakkını yemektir bu...bu milletin parasını suriyelilere yedirmek için bu millete sorulmuş mu ? 

kaygusuz tarafından 22/Oca/13 02:14 tarihinde düzenlenmiştir

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek
    kaygusuz bunu yazdı
    kaygusuz bunu yazdı

osmanlı yarım asırdır nato ile savaşmadı mı? şimdi işine gelmiyor haçlı ordusu coniler kardeşimdir diyor birileri. hay senin ...

ŞEHİT kanları ile beslenen bu kutsal topraklar ne zamandan beridir coni lerin toprağı oluyor ?

arkadaş bana ülkenin şu borcunu bi gösterebilirmisin? yanlış anlama ülkenin derken DEVLETİN borcundan bahsediyorum. yoksa şirketlerin dış borçları sadece kendilerini ilgilendirir o manada. şirket borçları dıışında türkiyenin aldığı borç neymiş de o kadar olmuş? ciddi ciddi istiyorum bunun belgesini senden?=

googleden araştır.

ayrıca eklemediğim hataydaki suriyelilere maaş bağlandığı iddiası...örtülü ödenekten suriyelilere maaş bağlandığı iddiası var. yetimin hakkını yemektir bu...bu milletin parasını suriyelilere yedirmek için bu millete sorulmuş mu ? 

ben bişey demiyorum hocam ortaya lafı sen attın demesi kolaysa belgesini bulmakda kolaydır değilmi? sadece devletin dış borcunu istiyorum senden. basit yukarıdaki postlarında cart diye 600 milyarı yapıştırmıssın belgeyide yapıştırmak kolaydır. 

aman bana şirketlerin dış borcuyla gelme de. senden istediğim tek şey devletin borcu. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    kaygusuz bunu yazdı
    kaygusuz bunu yazdı

googleden araştır.

ben bişey demiyorum hocam ortaya lafı sen attın demesi kolaysa belgesini bulmakda kolaydır değilmi? sadece devletin dış borcunu istiyorum senden. basit yukarıdaki postlarında cart diye 600 milyarı yapıştırmıssın belgeyide yapıştırmak kolaydır. 

aman bana şirketlerin dış borcuyla gelme de. senden istediğim tek şey devletin borcu. 

http://www.hazine.gov.tr/

bal gibi kaynak :) iki göz at 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek

Allah Allah mal değiliz hocam :) çat diye konuşmayı biliyosun neden belgeye gelince kendin bak diyorsun? kendin bu kadar emin konuşuyosan belgesini görmüş olmalısın. gördüğün kaynağı istiyorum senden. 

lafının arkasında durmak bu kadarmı zor?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

Allah Allah mal değiliz hocam :) çat diye konuşmayı biliyosun neden belgeye gelince kendin bak diyorsun? kendin bu kadar emin konuşuyosan belgesini görmüş olmalısın. gördüğün kaynağı istiyorum senden. 

http://www.hazine.gov.tr/irj/go/km/docs/documents/Hazine%20Web/%C4%B0statistikler/Borc_Gostergeleri_Sunumu/borc_gostergeleri.pdf

belge burada. 

ben daha da yazmam gören görmüştür o 326 milyar dolar dış borcu belgede.  yani 573 küsür milyara tekabül eder ay geçtikçede artıyor yani 600 milyara dayanmıştır borç...

kaygusuz tarafından 22/Oca/13 02:28 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek
    kaygusuz bunu yazdı

http://www.hazine.gov.tr/irj/go/km/docs/documents/Hazine%20Web/%C4%B0statistikler/Borc_Gostergeleri_Sunumu/borc_gostergeleri.pdf

istersen o verdiğin linkteki dosyayı bi incele. ilk defa gördün zannedersem o pdf dosyasını? 

günaydın arkadaşım. umarım uyanmışsındır uykudan.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hulagu
    Hulagu's avatar
    Erkek
    kaygusuz bunu yazdı

belge burada. 

ben daha da yazmam gören görmüştür o 326 milyar dolar dış borcu belgede.  yani 573 küsür milyara tekabül eder ay geçtikçede artıyor yani 600 milyara dayanmıştır borç...

Eeee dediğin gibi değil net borc yaklasık 192 milyar dolar oda yapar 339 milyar tl benmi yanlıs yere bakıyorum ? 

Madem Türksün Göster Ürksün!..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Halkımız büyük bir masturbasyon içerisinde gerçeklerden bir haberdir.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

ekonomiden teorik olarak çok anlamam ama verilen pdf e baktım ve borç stokunun anlamına baktım. iç ve dış borcun toplamı oluyormuş. yani

yıllar ilerledikçe borç artmış.

Ancak burada bi noka daha var ülke büyümüş. mesela faiz oranları indirilmiş ayrıca bütçe açığı azalmış (2010 dan sonrası yok nedense)

burada da bir çelişki var, dış borç artarken bu grafik nasıl düşüşe geçmiş?

akp nin ekonomi politikalarını sevmesem de yabancı ülkelerdeki arkadaşlarla konuştuğumda bir çok kişi haberlerde duyduğumuz gibi türkiye  

ekonomisinin iyi olduğunu ve yükseldiğini söylüyor. ancak ülkemizdeki gerçekliğe baktığımızda bu sözün kısmen doğru olduğunu görüyoruz.

aslında doğru ama büyüyen kesim belirli bir kesim, zengin-fakir arasındaki uçurum gittikçe açılıyor,gelir farkı bariz derecede ayrılmış. akp ye oy

veren hep gariban insanlardır, zengin insanların akp yi desteklediğini düşünmüyorum pek. ama ilginçtir ki akp garibanın hakkını çok savunmuyor,

özelleştirmelerle zenginler daha çok kazanıyor, fakirler daha fakirleşiyor, taşeron sistemi iyice yerleştirdiler, artık insanları sünger gibi sıkıyorlar,

ses çıkarana tekmeyi basıyorlar ki çok gördüm böyle olaylar.. 

neyse işin ilginç yanı konu tkp-füzelerden, akpnin ekonomisine geçmiş :) 

edit: ekonomi okuyan ya da ilgilenen arkadaşlar bu tablolaları yorumlarsa sevinirim. teorik bilgim olmadığı için durumu tam çözemiyorum. 

unbalanced tarafından 22/Oca/13 05:41 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

İthalat ile ihracat arasindaki farka bakarsaniz ;

2002'de 16 milyar civarindayken, 2011'de 160 milyar dolarin uzerine cikmistir. Yani ithalat daha fazladir. 

Simdi dis borc o su bu; her iyiye gitti, Turkiye kalkindi masallarina sirf yandas medya gazlamasi yuzunden inaniyorsaniz bi silkinin derim. 

Amerikanin kopegi olmusken hala kalkip milliyetcilik, osmanli falan diyorsunuz. Akp osmanliyi getirecekmis. 

Ulan su bulundugumuz durumu gorse; padisahlar hepinizi kilictan gecirirdi be ! Ne osmanlisi, ne milliyetciliginden bahsediyorsunuz ???

Turkiye artik uzaya uydu gonderiyor, dis borc bitti, imf'ye borc veriyoruz...

diye yazan yandas gazetelerine inana inana bi hal oldugunu. 34 milyar dolarlik ozellestirmeye ragmen Turkiye'de alim gucunun dustugunu, insanlarin fakirlestigini, her sene disariya daha da borclandigimizin farkinda degilsiniz. 

Kibrite gore enflasyon rakamlari alip; bak hersey super diyenlere kana kana bi hal oldugunuz. 

Durum cok daha kritik. Ama Srdogan bitti. Az kaldi, isi bitti. Hic birsey olmaz diye dusundu ama cemaat bile destegini cekti. Avrupa birligi destegini cekti, komsulari ile problem Uzerine problem yasiyor. 

Pkk ve kurt sorunu hic olmadigi kadar zirvede.  Sizi kandirabilirler de beni kandiramazlar. 

Diledikleri kadar sevinsinler %50 oy aldik diye; her secimde koltuk sayilari dusuyor. Ecevit, Ozal, Menderes gibi adamlar geldi gecti bu ulkeden. Erdogan'da gelip gececekk

---

ama sagolsun. Vallahi. Tesekkur ediyoruz. Cunku bu ulkede Ataturkculer, solcular, aydinlar; senelerdir orduya guvendi yada hic birsey olmaz dedi ve bu amerikali dincilerin gucunu onemsemedi. Simdi Ataturk ilke ve inklaplarini korudugu dusunulen ordu dagildi; aydinlar ve anto amerikacilar iceride. 

millet sudan cikmis baliga dondu e birseyleri fark etmeye basladi. Hukuk'un aciklariyla iceri soktuklari o pasalar, gazeteciler, avukatlar, aydinlar yakinda iceriden cikacak. sonra ????

sonrasini da ; bu ulkeyi karis karis soyan soytarilar dusunsun. Fitil fitil gelecek burunlarindan. bende halktan biri olarak elimden ne geliyorsa yapicam. 

Toplam Hit: 5340 Toplam Mesaj: 55