folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder İslami Kesimde Lüks Tartışması.Dindar Geçinenler Sefehat Pisliğine Gömüldü.

İslami Kesimde Lüks Tartışması.Dindar Geçinenler Sefehat Pisliğine Gömüldü.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morportakal
    morportakal's avatar
    Erkek
    en güzel örneği geçen hafta milli gazetenin arçelik reklamını basması idi; "diyeceksiniz parayla ne alakası var?" çok alakası var efenim. madem bu kadar ahlakçı, etikçisin, bacak parçası gördüğünde abdestin altüst oluyor basma kardeşim gazetene onu. Ama olmaz, hem cennete gidip hemde reklamımdan para kazanıcam diyorlar

bassinyourface
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

Onlar İçin İman Ve din sadece bir Görüntü...

http://www.loadtr.com/b-188610-kole.jpg

Gerçekte ise onların dini imanı bu Resimde..

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutengri
    Kutengri's avatar
    Erkek
    bence sadece müslümanlar için değil tüm insanlar için olması gereken bir yazı
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ömer Kerem
    MuTReFT
    MuTReFT's avatar
    Erkek
    Allah kimini para, mal, mülk, şöhret ile kimini, fakirlik, hastalık, gücsüzlük ile imtihan eder. O zenginler servetlerinin malların yaptıkları israfların hesabını verecekler(!) fakirler ise eğer bunun hak'tan geldini unutup isyan ederlerse onunda hesabını verecekler (!)

Mecburi not: Cahilliğin verdiği CESARET ile ettiği lafın nereye gideceğini hesap edemeyen, düşünemeyen, fikir yoksunu mahlukatlara CEVAP vermiyorum.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WarninG_ErroR
    WarninG_ErroR's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Sorsan hepsi müslüman... Yazı da sanki gavur'dan bahsediyorlarmış havası sezdim resmen :D

helikopter kiralayıp norveçli üstsüzleri görsel taciz edesim var.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek

Abi adam zengin har vurup harman savuruyorda sanane,batıyormu ?

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

şimdi arkadaşalar yazıyı okudum vermek istediği mesaj gerçekten güzel. fakat şu war bazı insanların hataları yüzünden

genel olarak islami kesim denilmesi beni rahatsız etti açıkcası.  evet gerçektende bi müslümana aşırı lüks ve sefehat

yakışmıyor. müslüman mütavizi olur, müslüman din kardeşlerinide düşünür.mütavazi olur derken para varken yokmus gibi

yaşar değil varsa onun havasını artıslıgını yapmaz anlamında ama şunada karşı değilim müslüman olsun

olmasın bir kişinin imkanlarını kullanarak örneğin pahalı araba almasına ne biliyim 7 yıldızlı otellerde konaklamasına

fakat bunları yaparken şunuda ihmal etmemek gerekiyor.zekatlarını ve sadakalarını yani muhtac insanlara yardımlarını

aksatmamaları gerekiyor. zaten tüm

Türkiye bu kavramların gerekleri gerektiği gibi yaparsa hiçbir sorun kalmaz. ben 100 000 dolarlık arabaya binerim ama

haftalık 10 aileye de yardımda bulunurum bunla abes bir durum göremiyorum.

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chinggis
    Chinggis's avatar
    Erkek
    Sokakta onlarca aç insan varken , onlarca kez Hacca ve Umre'ye giden milletvekiline , bir s.kindirik Vakko eşarba yüz milyonlar veren türbanlıya , sahne önü konser biletine yüz milyonlarca veren ve bununla övünen , hava atan metalciye KAFAM KÖKÜNE KADAR girsin !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek

Odysseus bunu yazdı:
    -----------------------------
    şimdiye kadar dinin gereklerini yerine tam olarak getirmiş bir vatandaşa rastlamış değilim ki bunlar getirsin
    -----------------------------

O zaman ben senden daha çok insan tanıdım demektir. Ben gerçek mü'min diyebileceğim sayısız insanla tanıştım. Hatta farkında olmayabilirsin kardeşim; ama Tahribat'da var. Bakmakla yetinmeyip biraz da görmeye gayret etsen.. Ha senin mantalitene göre dînin gerekliliklerini yerine getiren insan ne demektir onu bilemem. Belki de farklı anlayışları taşıyoruzdur.

kendinize ayığ olunuz
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tugra
    tugra's avatar
    Erkek

yazdıklarından anlaşılan senin dindar diyerek gördüğün yada zannettiklerinin (yazı sahibi kimse o) aslında dindar olmadığıdır... Burda insanların kafalarının içindekilerinin okunamayacağını anlatmanın anlamı yok..

Onun amaçları çıkarları öyle takılmasını gerektiriyordur buraya gelipte dindarlara bak vayy anasını yaw !! dememizi bekliyorsan çok saçma dindar adamı zaten ne sen ne de ben tanıyamayız ... Parayla imanın kimde olduğu belli olmazmış..

anlamayana Davul Zurna Saz ...
Toplam Hit: 7279 Toplam Mesaj: 58