folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder İslemcı ""Amd"", Mı ""İntel"" Mi

İslemcı ""Amd"", Mı ""İntel"" Mi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcellencE
    ExcellencE's avatar
    Erkek
    tabiiki amd hoca hem daha kalliteli hem daha ucuz

Yapay zeka, zeka değildir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    intel

ftw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ismailca
    ismailca's avatar
    Erkek

AMD tabi ki...

Yakarız Bu Gezegeni...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    Ya hocalar lutfen rica ediyorum islemciler hakkında en ufak bir bilgi sahibi olmadan sırf oyle duydunuz diye yada kullanıyorsunuz diye marka vermeyin. hayatında daha nanometre kavramını duymamıs adamın islemci tavisye etmesini anlamıs degilim zaten bugune kadar. Senin sorunun cevabı basit hocam, İntel tabikide. ancak dogal olarak bu islemcinin hakkı ancak bu para ile cıkar ve bildigin gibi pahalı. butcen dahilinde intel veya amd buna sen karar vericeksin. kısıtlı butcen varsa amd alırsın paran varsa intel. alım gucun varsa tabii quadcore almalısın okadar param yok dersen E6750-E6600 alabilirsin. kısıtlı butcem var amd alıcam dersen 5200+ yada alabiliyorsan 6000+ almanı tavsiye ederim. alacagın islemci dahilindede anakartını secmelisin. sectigin kart ne olursa olsun via cipsetli olmasın asla.

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akrepkral53
    akrepkral53's avatar
    Erkek

bu soru her zaman sorulur ve sorulacaktır.taki intel veya amd den biri iflas edip kapanana dek :D

işlemcilerin saat hızları sizi aldatmasın.işlemcinin beyni cache belleğidir.cache belleği ne kadar fazla olursa işlemci o kadar performanslı çalışır.

performans = (cpu komutları + yapısı + saat frekans hızı)

cache bellek = performans 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SilenC3
    SilenC3's avatar
    Erkek
    tbt ' den önce intel şimdi amd :)) kimse amd ısınıyo diye gelmesin lütfen :D

Ben giderken sen dönüyodun, sen benden daha fazla şey bilirsin vs.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blue_moon
    Blue_moon's avatar
    Erkek

bireysel olarak amd kurumsal olarak ise intel dir haa şöyle diyebilirsiniz intel sadece isim yapmış ama amd daha güzel çalışır diyebilirsiniz haklısınız da

eğer ev kullanıcısıysanız oyun oynuyor ve ayda 30 ytl lik limitli adsl vs.. kullanıyorsanız kısacası kendi çapınızda takılıyorsanız amd , eğer şirketseniz bilgisayarınız sürekli çalışıyor ve hız istiyorsanız intel derim

ben kalite takılırım diyorsanız intel , kaliteye önem vermem normal bişey olsa da olur diyorsanız amd

tamamen size kalmış bir oaly sizin tercihinizdir bana sorarsanız intel derim çünkü ben de intel kullanıyorum gayet de memnunum

Mülk Allahındır, Adalet Mülkün Temelidir (Hz.Ömer)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hyb
    hyb's avatar
    Erkek
    BENCEDE AMD KIŞIN SOBA DERDİNDEN KURTULURSUN O KADAR SOĞUKLARDA KAPIYI SICAKTAN ARALADIĞIMI HATIRLIYORUM..

........................................
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hoca donanım konusunda bayadır bilgim var.

Sen ona şuna bakma...

Millet Amd deyince çok şey bildiğini zannediyor.

Başta cereyan eden en büyük neden olarak ; ZIRT PIRT SOKET DEĞİŞTİREN AMD ALMAK YERİNE,Intel al.

Fakat sonuç itibariyle benchmark,kullanım rahatlığı,hız aşırtma(overclock),güç tasarrufu açısından her testte;

Intel Core Duo ve Quad öneririm,önermeliyiz.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coletta
    coletta's avatar
    Erkek
    Benchmark testlerinde birinciliği,güç tasarrufu,overclock potansiyelindeki yüksekliği ve kullanım kolaylığı açısından Intel yaz..
Toplam Hit: 8037 Toplam Mesaj: 61