folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder İslemcı ""Amd"", Mı ""İntel"" Mi

İslemcı ""Amd"", Mı ""İntel"" Mi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

amd athlon 64 x2 dual 5600+ kullanıyorum memnunum. Maşallah deyin ula !

donanımdan anlamıyorum onun için şu iyi bu iyi diye talkım vermem yanlış olur. 

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PowerfuL
    PowerfuL's avatar
    Erkek

2 senedir AMD Athlon 64 3200+ kullanıyorum. Ayrıca makinede 1GB ram var. 30 gün öncesine kadar Vista kullanıyordum hemde canavar gibi çalışıyordu. Uydu kartı sorun çıkarttığı için şimdi xp kullanıyorum. XP maşallah süper çalışıyor. İşlemci sıcaklığının 40 dereceyi geçtiğini görmedim hiç. Core2duo da 65 dereceyi gördüm.

Ben çift çekirdek AMD denemedim.  Deli gibi hızı var diyorlar çift çekirdek AMD için.

Yani kısacası AMD...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Juba
    Juba's avatar
    Erkek

bu konularda az araştırma yapmamıştım.

intel alman gerek oyunda olsa başka ne olursa olsun intel en iyisidir

neden ; bi defa hem dayanıklı hemde hız bakımından iyidir. en büyük avantajı ise şuanda quad core işlemcileri olması en büyük avantajlarıdır . amd nin quadcore ile baş edebilecek bi işlemcisi yok .ayrıca eksen bilgisayarda tanıdğım var intelin şuanda 6 çekirdekli işlemcisi bile varmış(ş). doğruluğu tartışılır . kar etmek amaçlı 6 çekirdeklileri piyasaya henüz sürmediler . çünkü sürerlerse daha quad core un fiyatı bi hayli düşmesi demek .düşmesi demek kar olmaması demek.

Demiri demirle dövdüler; biri sıcak biri soğuktu, İnsanı insanla kırdılar; biri aç biri toktu. Pir Sultan Abdal
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    retrem
    retrem's avatar
    Erkek
    no Intel a.k

Amd :|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Juba
    Juba's avatar
    Erkek

çağ atlayın artık . amd sefasını tek çekirdeklilerde sürdü . artık amd quad coreden daha iyi bi işlemci yapamadığı sürece yanına yaklaşamaz bilem .  amd yalan artık intel iyidir her zaman . zaman hız zamanı tek çekirdek artık işe yaramaz.

6 senedir intel 2.4 tek işlemci kullanıyorum yakında alıcam bi çift çekirdek intel

Demiri demirle dövdüler; biri sıcak biri soğuktu, İnsanı insanla kırdılar; biri aç biri toktu. Pir Sultan Abdal
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Dostum Amd'nin Phenomları var.Hemde zarla birleştirilmiş 2 çekirdek değil ! gerçek 4 çekirdekli.Hepsi ayrı ayrı OC oluyor.

Ama ben konuyu açan arkadaş için Intel öneriyorum.Phenom X4 veya Intel Quad Core olmadı Core 2 Duo... 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarizmaTurk
    KarizmaTurk's avatar
    Erkek
    Eğer Benim Oyunla İşim Olmaz Diyorsan Intel Tercih Etmelisin Ama Yok Oyun İçin Alacağım PC'i Diyorsan AMD Tercih Etmeni Tavsiye Ederim. Oyunlar vs. AMD'nin Performansı Daha İyi. Ama Intel İşlemcilerin de Kalitesi Tartışılmaz....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek

leonidas abi sen malmısın yaw nee demek quad core sen ilk önce amdnin işlemcilerini kullanda konuş bide ne demişsin amd intelin quadına yetişemez

sen bi amdn,n 4 çekirdekli işlemcilerine bakta konuş amk. kullanmadan konuşmayın daha işlemcinin cache ne demektir diye sorsak bilmezsiniz aq.

sonrada cav cav cav  konuşursunuz sen ilk önce ikisini kullanda gel

bakın arkadaş diyoki oyun oynıyacam grafik istiyrm diyo kardeş bakma bunlara hiç biri bişiden anlamıyo git amd al hayatını yaşa

valla paran varsa 6000+ al derim ve yıllarca kullanırsın

aslında en iyisi IBM in adamlar 8 çekirdek çıkardı...

son olarak a

m

d

AMD  anladın sen onu:D 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Symbian
    Symbian's avatar
    Erkek

bgn amd 6000+ ların fıyatna bakdm o kadarda yuksek deıl lerdı ıntellle arasnda baya da bı fıyat farkı war hatta

%70 amd almaya karar kılmıs durumdaym ama ıcımde hala bı %30 ıntel dıo:s

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    Blue_moon bunu yazdı:
    -----------------------------

bireysel olarak amd kurumsal olarak ise intel dir haa şöyle diyebilirsiniz intel sadece isim yapmış ama amd daha güzel çalışır diyebilirsiniz haklısınız da

eğer ev kullanıcısıysanız oyun oynuyor ve ayda 30 ytl lik limitli adsl vs.. kullanıyorsanız kısacası kendi çapınızda takılıyorsanız amd , eğer şirketseniz bilgisayarınız sürekli çalışıyor ve hız istiyorsanız intel derim

ben kalite takılırım diyorsanız intel , kaliteye önem vermem normal bişey olsa da olur diyorsanız amd

tamamen size kalmış bir oaly sizin tercihinizdir bana sorarsanız intel derim çünkü ben de intel kullanıyorum gayet de memnunum

-----------------------------

amdile oyun oynarım intelle hayatımı yaşarım ...  forever intel .. 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
Toplam Hit: 8049 Toplam Mesaj: 61