folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İstanbul Dışında Yaşanabilecek Rahat Ucuz Ve Temiz Yerler

İstanbul Dışında Yaşanabilecek Rahat Ucuz Ve Temiz Yerler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    Antalya özelliklede merkezi tavsiye etmem. Limonun kilosuna 2tl yada portakalın kilosuna 75kuruş vermek herşey değildir.
    Hayret Ordu merkezden kimse bahsetmemiş. Kusana kadar yeşil+düz. orta ve doğu karadenizin bence en ucuz illlerinden biri. Ulaşım ve kargo ise no problema. Güzelyalı ilçesine Havaalanı yapılıyor. Yapılmasa ne olur yanında çalışan samsun çarşamba havaalanı var. şehirlerarası yol var. Türkiyenin en uzun tüneli burada. Yani ulaşım adına birçokşeyi başarmışlar. Birtek tren yok. Karadenizin en büyük ve en gelişmiş ili olan Samsun hemen yanında. Samsun demişken istanbul olma yolunda ilerleyen ama hayatın daha yavaş aktığı ve büyükşehir olan samsunuda düşünebilirsin ama ilk tercihlerinden olmasın.
    Sana azda olsa sanayi lazım. Karadenizin izmiri gibi düşünebilirsin. Ticaretin içln gerekli. çanakkele bigayıda düşünebilirsin. çanakkaleden daha gelişmiş, sanayinin olduğu ama ucuz biryer.
    Trabzonlu olarak tavsiyem Trabzondan uzak dur. Memleketteki arazi fiyatları (Trabzon merkeze 45 km uzakta, köyden bahsediyorum) 100 milyardan başlıyor. Merkezde 6 dönüm için 15 trilyon istediler, ucuzmuş deyip almak içim sıraya girdiler. Gıda dışardan gellir zira düz yer yok. Pahalı çok pahalı biryer. Havasıda hep bulutlu. Güneşi özlersin.
    Zonguldakdan da uzak dur. şehir aşırı pis. Heryerde kaçak kömür var ve kışın nefes almak çok zor. Pahalı,dik biryer.
    Nereye gidersen git doğalgaz,deniz, tarımsal faliyet olsun.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

balıkesir yada manisaya yerleşebilrisin hiç kalabalık değildir gideceğin her yere en fazla 30 dk da gidersin insanları çok iyidir istanbula ortalama 5-6 saat izmire 1-2 saat mesafesi var ilçeleri felan mükemmel çanakkele flnda dibinde, iş yapılabilri yerlerdir öyle çok elit insanlarda yoktur, adamı tribe sokan, güzeldir yani :) 6 yıl yaşadım balıkesirde, ilk gittiğimde beğenmemiştim sonra taşınırken gitmek istemedim..

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

Balıkesir hocam mutlaka arastir. Hem yol ustunde izmire 3 saat bursaya 2 saat istanbula 5-6 saat. Hem kalabalik degil hemde ucuz. 

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

doğma büyüme istanbulluysan, maksimum 3 ay sonra sıkılır dönersin.

bence tatil zamanın gelmiş tatile git gel

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Sana bol orman ve oksijen lazımsa Kütahya-Domaniç'i öneririm. Ben İzmir'den ilk gittiğimde otobüsten iner inmez oksijen çarptı. İlçe görünümlü köydür. Nüfusu ölüsü-dirisi, öğrencisi-askeri hepsi birlikte 5000 civarında. İki tane mecburiyet caddesi var. Herkes birbirini tanıyor. Eski Türk geleneklerinin birçoğu hala yaşatılıyor. Örneğin; her bakkal akşamları ekmek dolabına 10-15 tane ekmek bırakır. Parası olmayan veya akşam acıktığı için ekmek almaya çıkanlar bu dolaptan ekmeklerini alıyorlar. O ekmeklerin parasını bakkala ise ilçenin varlıklı kişileri veriyor. İlçe(görünümlü köy)de ulaşım taksilerle yapılıyor. Onun haricinde Tavşanlı, İnegöl, Bursa ve Kütahya'ya dolmuş-otobüs çalışıyor. Ev kirası eşyalı evler için 300-400 lira civarında. Sobalı evler ise 200-250 gibi. Ama kaloriferli evi öneririm. Kar yağdığında 3-4 ay yerde kalıyor...

İnternetten daha ayrıntılı araştırabilirsin. Birde zamanında açtığım şöyle bir konu var;

http://www.tahribat.com/Forum-Neden-Yazdigimi-Itiraf-Ediyorum-Resimli-104753/1/neden

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    Ayazz bunu yazdı

İlçelere yerleş hocam. Gelişmiş ama sakin ilçeler oldukça fazla. Geçen hafta denizli-acıpayamdaydım. Arkadaş orada kalıyor. 2+1 teraslı eve 180 lira kira veriyor. Su faturası maksimum 1,5 -2 lira geliyor. Elektrik sürekli ufo çalıştığı halde 40-50 lira arası geliyor. Geçen oradayken işte sabah gittim bir tam karışık tost yedim. Sonra çıktım oradan bir çaycıda çay içtim. Üstüne pazara gidip balıktır, maruldur limondur falan bişeyler aldım. Ardından gittim bir cafede bir bardak daha çay içtim. Toplam harcadığım para 7 lira 50 kuruş. 

O yüzden dediğim gibi ilçeler önceliğin olsun hocam :) Hem sessiz sakin, hem de neredeyse bedava oluyorlar.

Okuyunca dehşete düştüm aq 250 TL aidat 400 TL dogalgaz 40 da su veriyorum. Dışarıda bi yemek yesem 35-40 tlye gelior. demekki burda birkaç hafta çalışıp aylarca yaşayabilecem orada=)

Peki sinema falan var mı orda? internetin ucuz bi alternatifi varmı?

HolyOne tarafından 10/Mar/14 11:05 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek
    mersin, antalya, canakkale, eskisehir, balikesir, bursa, giresun. Hepsine gittim, hepsi yasanilabilir yerler, merkezden ziyade ilceler.

=)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ersekmen
    Ersekmen's avatar
    Erkek

Hocam istanbulunun oksijeniyle büyüyen insan  sartlar ne olursa olsun istanbulu özler.
    bende bıktım trafik stres vs vs  ama biryere gittigin zamanda ahh ulan istanbul diyorsun bende senin gibi düşünüyorum ve en mantıklısı Tekirdağ olarak geldi orda 3 sene kadar kaldım gayet sakın güzel bir şehirdi hem istanbulu özleyince özel arabanla max 1.15 dk falan suruyor. 
    En rahat edebileceğin yer diye ben düşündüm hem istanbulu aradıgında avucunun içinde hemde gayet uygun ve yaşanması kolay bir şehir diye düşünüyorum.

Nasıl anlatsam, inandığın her şeye inanmıyorum. Biliyor musun bir gün gerçekten gideceğim. Neresi onu bilmiyorum. Kuş ölür , sen uçuşu hatırla ...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

Ege bölgesi güzel hocam. Denizli'ye dudağım uçtu ama orda da deniz yok ki..

Tanrıyla senli benli konuşurken; patronlarıyla sizli bizli konuşan yaratıklarız.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shadowjedi
    shadowjedi's avatar
    Erkek

Sakarya'yı (nam-ı diğer Adapazarı) bir düşün derim hocam,hem sana da yakın,iş bağlantıların konusunda gerekirse git gel yapması da kolay.

Güzel yerdir,yeşil,havadar,depremden sonra toparladı da,halkı da iyidir,gitgide büyüyor da,sanayi bölgesi.

Takdire şayanı olmaz bu işin...
Toplam Hit: 3732 Toplam Mesaj: 35