folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İstanbul Kart Sorunu.

İstanbul Kart Sorunu.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

Selam müritler genelde pc ile alakasız konular açmamaya dikkat ediyorum ancak bunu danışmam gerektiğini düşündüm.Şimdi eylülde akbiller geçmeyecek istanbul kart almanız gerekiyor deniyordu ama piyasada istanbul kart kalmamış.bende internetten araştırdım akbilin devam edeceği söyleniyor ancak makinelerde akbile yükleme yapılamıyor akbilim bitti istanbul kart yok ben bu akbili nasıl doldurabilirim ve bu istanbul kartı temin edebileceğim bir yer biliyor musunuz ?

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek

Kırtasiyelere baktınmı ?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

en son o parayla calısan dolum makinelerinde dolduruluodu . 

not.: söledigim baya zaman önce :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

hocam bugün yanımda biri metal akbile yükleme yapacaktı olmadı ama yükleyen dediki dallas markalı olanlar(üzerinde yazıyordu) 4ünde kalktı daha kullanılmaz ama diğer marka metal akbiller bir süre daha kullanılabiliyormuş(yükleme yapılıyormuş) bugün nereye gitsem hepsinde istanbul kart yok die yazı asmışlar artık ya  bekeleyeceksin yada kazık yiyip oturacaksın.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

abicim şimdik şöyle ben sana 1. ağızdan aktarayım

akbillerde 2 marka var. dallas ve i-button.

akbilin dallas'sa değişmesi lazım yükleme yapılmaz. i-button'sa kullanmaya devam et. bu heryerde gecerli hala.

seninkine yüklenme yapılmadıgına göre dallas olmalı.

başta bütün akbiller istanbulkarta cevrilcekti fakat istanbulkartlar yetişmeyince böyle bi uygulamaya gidildi.

bayiler günde en fazla 25 kart alabiliyo. o yüzden bulamıyosundur. öğlen bayileri gez birinde istanbulkart bulursan akbilinle ücretsiz değiştirirsin.

imza: the bayi

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bir halkotobüscüsü olarak haklı bir haykırışım olacak...

Şimdi bu istanbul kart kalmadı bitti vs olayı değil bu tamamen belediyenin bir oruspu cocukluğudur şerefsiz belediye (iett, Otobüs aş. hepsi aynı boktur) tekli 3lü 5li 10lu çıkardığı kartları elinde patlamasın diye istanbul kart üretip dağıtmıyo elindeki stokları erittikten sonra istanbul kart çıkartıp satacak. Kayıtlı 13milyon insana sahip olan bir şehirde hicbir alt yapı olmadan özel halk otobüsünden parayı kaldırarak gerek esnafa gerekse millete tam bir oruspu cocukluğu yaptı neymiş efendim parayı kayıt altına alacakmış neymiş vergisiz kazancı kaldıracaklarmış ee be şerefsiz her ay zaten araç başı en az 200 tl keserek sen zaten vergini alıyordun sırf bu yeni çıkardığı otobüsler zarar etmesin diye bütün istanbuldaki otobüslerde nakit parayı kaldırarak bütün istanbulu zor duruma soktular. Resmen rezalet ya böyle bir cehalet şekli yok ya 3 ülke kadar nüfusu olan bir şehirde sadece 2 yere akbil değişme noktası koydular. O elinizdeki demirli akbillerden hicbir farkı yoktur istanbul kartın tamamen bundan nemalanan belbim a.ş ve üstteki o şerefsiz amir ve başkanların ceplerine para girsin diye üretilen birşeydir. Neyse arkadaşın sorusuna gelince anadolu yakasındaysan hasanpaşaya git orda kart alabilirsin.

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

sağolun hacılar artık bi şekilde temin edecez yapacak bişey kalmadı zaten ne düzgün işliyoki memlekette bu iş düzgün olsun :F

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    metalkolik
    metalkolik's avatar
    Erkek

@karakule

sonuna kadar haklısın kardeş ÖHO ların özelliği paralı olmasıydı. onuda kaldırdılar en büyük zorluğu ben çekiyorum. 1 kere otobüse bineceğime şimdi 3 kere minibüse biniyorum. kodumun itleri bide akbil bayi koymuşlar durağa hiç açık oldunu görmedim.

metal, bir müzik türü değildir bir yaşam tarzıdır, bırak seni yönlendirsin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

tam bi rezillik ya böyle bi saçmalık yok işsiz kalan muavinlere söz verdiler size akbil bayisi açma izni vercez akbil istanbul kart vs satarak yolunuzu bulursunuz dediler ben normalde muavinlik yapıyordum gittim başvurdum bayilik için istedikleri şeylere bakın: 4bin€ hava parası istiyor cihaz için + 50bin liralık iş yapacaksın ki sana 1.500tl aylık versin 50bin tl'lik iş yapamazsan yok para. Abi istanbul halkı tam bir koyun başka bişey değil belediye aç götünü sikecem dese buyur der. Bak ankaraya nakit parayı kaldırdı millet isyan etti sonra geri getirdiler ama bizde yok işte

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bamboocha
    bamboocha's avatar
    Erkek

sokoban bunu yazdı:
    -----------------------------

Selam müritler genelde pc ile alakasız konular açmamaya dikkat ediyorum ancak bunu danışmam gerektiğini düşündüm.Şimdi eylülde akbiller geçmeyecek istanbul kart almanız gerekiyor deniyordu ama piyasada istanbul kart kalmamış.bende internetten araştırdım akbilin devam edeceği söyleniyor ancak makinelerde akbile yükleme yapılamıyor akbilim bitti istanbul kart yok ben bu akbili nasıl doldurabilirim ve bu istanbul kartı temin edebileceğim bir yer biliyor musunuz ?

-----------------------------

akbili kadıköydeki büfeler dolduruyo hocam birde sogutlucesme metrobusun orada 2 bufe dolduruyor bnm istanbul kartı veriyim idare et O:) 

kızgın mermi namluda, azgın pipi donda durmazmış.derviş dervişe sırayla binermiş.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam elindeki akbili ücretsiz olarak istanbul kart ile değiştirebiliyorsun zaten. İçinde bakiyen varsa onu da yeni verilecek karta yüklüyorlar. Tecrübeyle sabittir.

İstanbul kart yerine aynı özelliklerdeki Mavi Kart ı almanı tavsiye ederim.

İstanbul kart a aylık dolum yapılamıyor. Ama mavi kart a hem aylık hemde normal dolum yapılabiliyor. Hatta eğer istersen 2 si aynı anda yapılabiliyor...

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
Toplam Hit: 2721 Toplam Mesaj: 17