folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İstemeyen Askerlik Yapmasın Meclise Geliyor

İstemeyen Askerlik Yapmasın Meclise Geliyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek

Nikoteen bunu yazdı:
    -----------------------------
    Demokrasiyle yönetilen bir ülkede askerlik zorunlu olmaz !!! Eğer askerliğin zorunlu olması gerektiğini savunuyorsanızda Türkiye Cumhuriyetinin Rejimine karşısınız demektir.O yüzden ne milliyetçiyim ne Atatükçüyüm nede Cumhuriyetçiyim triplerine girmeyin ! Önce bu ülkenin yönetim şeklinin anlamını öğrenin sonra kendinize bir vatansever planı çizin  hem rejime karşı ol hem ben atatürkçüyüm de bu e çelişki :|

+ Son gazi öldü ülke mirasyedilere kaldı..

Evet istemeyen askere gitmemeli bencede.Madem ki bu ülke kağıt üzerinde demokrasi ile yönetilen bir ülke olarak geçiyor o halde bu saçmalık niye ?

Demokrasinin ne anlama geldiğini bilmeden ben demokrasi yanlıyım,herkes askere gitsin deniliyor bu ülkedek böyle demokrasi mi ola la ? Gitçek adam zaten her halikurda askere gider.

Bırak hoca kimleri aydınlatmaya çalışıyosunki.Halen topla tüfekle ve baskıcıkla sonuca veya zafere kavuşabileceklerini sananlara.Bırak bunları.Japonyanın,avrupanın bizim ordumuzun 10 da 1 kadar askeri gücü yok.Ama ekonomik olarak bizi 1000 e katlarlar ve bunu çok güzel yapıyorlar.Biz 600.000 asker besliyozda ne oluyor anca baska ülkere paralı asker olarak oraya buraya ''barıs gücü'' gibi  maskelerle gonderiyoruz yada gine baska ülkelerin çıkarlarına ortadoguda karakol gorevi goruyoruz(şimdi oda bitti)Bunlardan hiç bişi olmaz, değil 80 yıl aradan 100 yılda geçse bunlar aynı, verecen ellerine silah düşman bu dicen gidip saldırcaklar savaşıp ölecekler ondan sonrakilerede verdinmi gazı tamamdır diğerleride aynı mantıkla yaşar. Atatürk'ün şu sözünü halen anlayamayan 21.yy da yaşayanlara tekrar yazıyorum ''Yeni TÜRKİYE DEVLETİ bir İKTİSADİ DEVLET olacaktır! ... Fakat bu sefer süngü zaferleri ile değil, EKONOMİ ve İLİM ve İRFAN zaferleri olacaktır.'' Zorunlu askerlikmiş amaç ne?Düşman kim? Dogudaki teröristler mi? Dogru düzgün kemalizm i benimsemiş natodan bagımsız hareket edebilecek komutanlar geldiği gün bu terör ozaman biter.Ozamana kadar aradan 500 yıl geçse genede çözülmeyecek bir sorun ve bu arada ülkenin bölünmesi referanduma gidilmesi an meselesi...Kim kaldı düşman baska? Rusyamı?Yunanistan mı :D ? İran mı Yıllarca kandırdılar halkı o düşman, bu düşman diye. Eeeee ne oldu sonuc? 90 lı yılları yaşayanlara sorun bakalım bizim medyamız ozamanlar saddamı nasıl abartıyordu yok füzesi var,yok nükleer silah, yok türkiyeyi işgal planları :D:D Alın şimdi bakın ıraka.Anca verirler gazı , korkuturlar bu düşman derler. Ne için ? Tabiki daha iyi sömürebilmek ve kandırabilmek için...

Long Live Turkey..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1903
    1903's avatar
    Erkek
    o zaman vır vır konuşacağınıza o bahsedilen ekonomi, ilim ve irfan zaferlerini gerçekleştirin.gerçekleştirdiğiniz an zorunlu askerliği kaldırabilirsiniz.ama gerçekleştiremiyorsanız, dış mihraklar ve içimizdeki hainler, dur bekleyelim şunlar ekonomi, ilim ve irfan zaferlerini gerçekleştirsinler demiyorlar.bilginize...

gücüne güç katmaya geldik.formanda ter olmaya geldik.Beşiktaş seninle ölmeye geldik BEŞİKTAŞ !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek

fatihack bunu yazdı:
    o zaman vır vır konuşacağınıza o bahsedilen ekonomi, ilim ve irfan zaferlerini gerçekleştirin.gerçekleştirdiğiniz an zorunlu askerliği kaldırabilirsiniz.ama gerçekleştiremiyorsanız, dış mihraklar ve içimizdeki hainler, dur bekleyelim şunlar ekonomi, ilim ve irfan zaferlerini gerçekleştirsinler demiyorlar.bilginize...

Belki de sen böyle bıdı bıdı konuşmadan önce, savunmaya ayrılan ile eğitime ayrılan bütçenin oranını gözden geçirmelisin. Sunu yapın, bokumu altına çevirin diye ahkam kesmeden içinde bulunulan şartları incele

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1903
    1903's avatar
    Erkek

yazımı anlamamış olman hususuna hiç değinmeden, direkt olarak muhattabım değilsin diyor, senin gibi bi gereksizle ikili tartışmaya girmekten peşinen yırtmış oluyorum.

gücüne güç katmaya geldik.formanda ter olmaya geldik.Beşiktaş seninle ölmeye geldik BEŞİKTAŞ !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek
    amele_2 bunu yazdı:
    bayzin bunu yazdı:

amele_2 bunu yazdı:
    yapmasın tabi lan. öyle şerefsizlerin ordunun içinde yeri yok.

Sende buna onay mı veriyorsun hocam ya.

Böyle bir yasa çıksa Türkiyenin %40 ı askere gitmez.Sırf az askerlik yapmak için okuyanların bile var. 

onlardan gelecek hayır Allah tan gelsin

Ondan sonra yok içerden bilgiler sızmış şu olmuş bu olmuş..

istemeyen yapmasın  ,hainlerle uğraşmaktansa.....

gerekirse onların yerinede biz yaparız .

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek

okuyanlar karar verir, kim,n göt göt kaçtığına

not: madem muhatabım değildin, neden öbur konuda benle tartışıyorsun, yemedi mi:D 

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1903
    1903's avatar
    Erkek
    orda yazdığımı anlayarak saçmalamışsın, burda yazımı anlamadan saçmalamışsın.aradaki fark bu.

not : sürekli küfür ediyorsun.adminler görürse peşinen not düşeyim.bu adama nefsi müdafa olarak ettiği küfürlerin aynısı ediyorum.diğer konudada aynısını yaptım.ve onun için kendisne burdan göt demek istiyorum.

göt !

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    seviye ayaklar altında,kafa tascı bir oluşumda görüyorum ayrıca.Sürü piskolojisi de deniliyor..

Burada askerliği savunup durun siz ben sizi askere gidince görücem içi boş bir silahla nöbet tutmak size ne kadar mantıklı gelicek hele ki sizi bunu yaptıtlarken vatan için demeleri...

Evet bir çoğunuz demokrasiden bir habermişsiniz bunu öğrendim ne yazık ki.Demokrasinin ne oldugunu bilseydiiz herşeyi demokrasiye yıkma gibi laflar etmezdiniz.Ben zaten demokrasiyi değil anarşizmi savunan birisiyim ama oda çok zor birşey oldugu için şu anda gözüken en iyi tercih Liberal Demokrasi.

Türkiye Demokrasinin tanımını kendine göre yapmış bir ülke... Demokraside ezanda okunur,çanda çalınır ama zorla kimseye birşey yaptıramazsın.Vergi konusuna gelince koçum o ülkenin döner sermayesi için gereklidir o verdi döner dolaşır sana gelir ama türkiyeden bahsetmiyorum tabi..

Bu ülkede askerlik zorunluluktan kaldırılsa başta ben giderim rızamla ama sizde öyle bir sürü piskolojisi görüyorum ki burda beni gerçekleri söylediğim için sanki vatan haini gibi gösterme çabası içserindesiniz..

Askerlık zorunlu olmamalıdır,Eğer ki ben Demokrasiyle yönetilen ve yöneten bir ülkeyim diyorsa türkiye.. Bakın bakalım bi dünya çapına bana atatürk'ün ilke ve inkilaplarını copy-paste yapıcanıza biraz globelleşinde dünyada bir örnek gösterin hem demokrasik olan hemde askerliği zorunlu kılan tek bir örnek ??

Ama siz konuyu anlamıyor yada anlamamazlığa geliyorsunuz.Bugun sinirlendiğiniz herhangi birşey için hırsınızı post kasmakta bulmuşsunuz BENCE.Türkiye'nin askere ihtiyacı yok çözümlemeye ihtiyacı war.Zaten boyle bir ülkede askerl'k zorunlu dah' olmasa yilda 3milyon genç askere gidiyorsa 1milyona düşer ama yinede milyonlar gider.Bence ülkeyi ve halkı küçümseyen sizsiniz.Burada ben giderim ben ederim ahkamı kesip millete gitmez diyebiliyorsunuz ki bu da halkınıza ne gözle baktığınızı gösteriyor..

Demokrasilerde askerlik zorunlu değildir,olamazda [ Nokta ] bunun yanlışlığını ispatlyacaksanız kendi düşüncelrinizi değil somut 1çdünya ülkelerini gösterin bana.. askere gitmemekle çocuğunun tonny olması ne alaka hojam ? Askere gidince daha mı türk oluyorsun ? Askerlik zorunlu olmasa gitmesen çalışsan yine bu sınırlar içerisinde türklükten çıkartılman mı gerekir ? Bir tek askerlik var değil mi bu ülke için yapabileceğimiz.. Ya ön yargılarınızı atın yada bişeyi savunuyorsanız adam gibi savunun.O zaman bizim çocuklarımız düşük pantolan giyecek giyenleride vatandaşlıktan atalım,bölünüp parçalanmaya o kadar müsaitsiniz ki işte T.C trihinden beri savaşlardan bile daha büyük sıkıntımız bu..

70'lerde bu ülkenin evlatları bir birini sen okeyde taş çalıyorsun ben çalmıyorum diye vurmadı hoja sen vatan hainisin ben değilim diye vurdu peki neden ? Birbirilerini anlamak yerine ya ön yargılarının esiri oldular yada cahilliklerinden bu ülkeyi bölmek isteyenlerin dolduruslarına geldiler.

Askerliği zorunlu olduğu için yapan adamın çatışma esnasında ne faydası olacak soruyorum size ? Ama dediğim gibi anlamak yerine klavye raconu kesip biz osmanlıyız mesajı veriyorsunuz... 

Biz osmanlıyı red mi ettik ? Bir Fatih Sultan gibi komutanı hangi gerzek reddeder ki ? ama siz meseleyi anlamıyorsunuz işte imzamı okuyun diyorum eğer gerçekten anlamak istemiyorsanız başkada birşey demiyorum,tartıcaksakta eğer üsluplarınıza dikkat edin.Klavye artisliğiyle de bu ülkeye fayda sağlanmıyor !

Troubles'll come & they'll pass
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsun
    efsun's avatar
    Erkek

Nikoteen bunu yazdı:
    seviye ayaklar altında,kafa tascı bir oluşumda görüyorum ayrıca.Sürü piskolojisi de deniliyor..

Burada askerliği savunup durun siz ben sizi askere gidince görücem içi boş bir silahla nöbet tutmak size ne kadar mantıklı gelicek hele ki sizi bunu yaptıtlarken vatan için demeleri...

Evet bir çoğunuz demokrasiden bir habermişsiniz bunu öğrendim ne yazık ki.Demokrasinin ne oldugunu bilseydiiz herşeyi demokrasiye yıkma gibi laflar etmezdiniz.Ben zaten demokrasiyi değil anarşizmi savunan birisiyim ama oda çok zor birşey oldugu için şu anda gözüken en iyi tercih Liberal Demokrasi.

Türkiye Demokrasinin tanımını kendine göre yapmış bir ülke... Demokraside ezanda okunur,çanda çalınır ama zorla kimseye birşey yaptıramazsın.Vergi konusuna gelince koçum o ülkenin döner sermayesi için gereklidir o verdi döner dolaşır sana gelir ama türkiyeden bahsetmiyorum tabi..

Bu ülkede askerlik zorunluluktan kaldırılsa başta ben giderim rızamla ama sizde öyle bir sürü piskolojisi görüyorum ki burda beni gerçekleri söylediğim için sanki vatan haini gibi gösterme çabası içserindesiniz..

Askerlık zorunlu olmamalıdır,Eğer ki ben Demokrasiyle yönetilen ve yöneten bir ülkeyim diyorsa türkiye.. Bakın bakalım bi dünya çapına bana atatürk'ün ilke ve inkilaplarını copy-paste yapıcanıza biraz globelleşinde dünyada bir örnek gösterin hem demokrasik olan hemde askerliği zorunlu kılan tek bir örnek ??

Ama siz konuyu anlamıyor yada anlamamazlığa geliyorsunuz.Bugun sinirlendiğiniz herhangi birşey için hırsınızı post kasmakta bulmuşsunuz BENCE.Türkiye'nin askere ihtiyacı yok çözümlemeye ihtiyacı war.Zaten boyle bir ülkede askerl'k zorunlu dah' olmasa yilda 3milyon genç askere gidiyorsa 1milyona düşer ama yinede milyonlar gider.Bence ülkeyi ve halkı küçümseyen sizsiniz.Burada ben giderim ben ederim ahkamı kesip millete gitmez diyebiliyorsunuz ki bu da halkınıza ne gözle baktığınızı gösteriyor..

Demokrasilerde askerlik zorunlu değildir,olamazda [ Nokta ] bunun yanlışlığını ispatlyacaksanız kendi düşüncelrinizi değil somut 1çdünya ülkelerini gösterin bana.. askere gitmemekle çocuğunun tonny olması ne alaka hojam ? Askere gidince daha mı türk oluyorsun ? Askerlik zorunlu olmasa gitmesen çalışsan yine bu sınırlar içerisinde türklükten çıkartılman mı gerekir ? Bir tek askerlik var değil mi bu ülke için yapabileceğimiz.. Ya ön yargılarınızı atın yada bişeyi savunuyorsanız adam gibi savunun.O zaman bizim çocuklarımız düşük pantolan giyecek giyenleride vatandaşlıktan atalım,bölünüp parçalanmaya o kadar müsaitsiniz ki işte T.C trihinden beri savaşlardan bile daha büyük sıkıntımız bu..

70'lerde bu ülkenin evlatları bir birini sen okeyde taş çalıyorsun ben çalmıyorum diye vurmadı hoja sen vatan hainisin ben değilim diye vurdu peki neden ? Birbirilerini anlamak yerine ya ön yargılarının esiri oldular yada cahilliklerinden bu ülkeyi bölmek isteyenlerin dolduruslarına geldiler.

Askerliği zorunlu olduğu için yapan adamın çatışma esnasında ne faydası olacak soruyorum size ? Ama dediğim gibi anlamak yerine klavye raconu kesip biz osmanlıyız mesajı veriyorsunuz... 

Biz osmanlıyı red mi ettik ? Bir Fatih Sultan gibi komutanı hangi gerzek reddeder ki ? ama siz meseleyi anlamıyorsunuz işte imzamı okuyun diyorum eğer gerçekten anlamak istemiyorsanız başkada birşey demiyorum,tartıcaksakta eğer üsluplarınıza dikkat edin.Klavye artisliğiyle de bu ülkeye fayda sağlanmıyor !

Askerlik hakkında yazıcak o kadar çok şey varki,

Uçak mühendisinin gelipte  6 ay karakolda kaması gibi : )  yada elektronik mühendisi  bunların dışında profesör'ün  karakolda kalması gibi  yazık bu millete,

Askerlik  benim kanımca,

Savaşak muharebe edicek personelin özel olarak hazırlasınması ve diğer personellerin geri hizmette çalışması şeklinde olmasıdır 

Her türlü piping işleriniz itina ile yapılır.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    işte anlatmaya çalıştığım bu efsun hojam şükür bi anlayan çıktı yaa :)

Ama işte biz halk olarak askere o kadar güveniyoruz ki onu eleştirmeyi artık direk vatan hainliği sayıyoruz.Beyler komutanınızın pazarlığını düzmekle,evini boya badana edip domates,patlıcan almakla asker olunmaz.Bugun askerlığini yapmış herkes savşa hazır bir türk genci mi sanıyorsunuz :) Ahh keşke,keşke öyle olsa..

Troubles'll come & they'll pass
Toplam Hit: 4851 Toplam Mesaj: 45